Kortárs festmények és grafikák

Tételek száma: 130

Fehér László (1953-): Hajléktalan vacsorája, 2014. Szitanyomat, papír, jelzett, művészpéldány E.A. IX/X. számozással, lap alján Fehér László autográf ajándékozási soraival Haraszty István (1934-2022) szobrász, festőművész 80. születésnapjára. 56x80 cm. / László Fehér (1953-): Supper of a homeless, 2014. Screenprint on paper, signed, proof print, with autograph dedication lines on the reverse. 56x80 cm.
10174.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
318,30
342,86
Lakner László (1936-): After Picasso, 2008. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent: Lakner. Hátoldalán Lakner László autográf feliratával: from the series Signatures (1974-?), After Picasso. 2008, Laszlo Lakner. 60×80 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák és nem utolsósorban kéziratok, kiemelkedő helyet foglalnak el, így pl. a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményében található Paul Cezanne utolsó levele (1976). 1974-től, a nyugat-berlini emigrációja után közvetlenül a művészek aláírásai kerültek a művész fókuszába, így pl. Max Ernst, Hans Arp, Kurt Schwitters, Marcel Duchamp vagy később Paul Klee aláírásai (1977) a művész munkásságának kiemelkedő alkotásai. A művészt nem a kéziratok tartalma, a konkrét szignatúrák, hanem azok képszerűsége, vizuális megjelenítése, saját festői eszközeivel való átírása érdekelte. Az évtizedek folyamán egyre gyakrabban távolodott el a kéziratok esetében az eredeti írásképtől, sőt mi több, gyakran képzelt szövegeket is jelenített meg (Lettre imaginaire sorozat). A szignatúrák esetében viszont inkább hű maradt az aláírás eredetiségéhez mint az identitás egyik legértékesebb kifejezőeszközéhez, ezek egyben fejhajtások is az adott személyiség, művész előtt. Az aukciónkon szereplő After Picasso esetében is első pillantásra, egyértelműen felismerhető a XX. század egyik legismertebb, ikonikus képzőművészének aláírása és egyben egy hommage a francia mester előtt. A Picasso szignatúrát kiemelő, türkizes koloritjával Lakner 1990-es és 2000-es években festett monokrom képeivel is párhuzamba hozható, de egyedi színvilágával egyben kitűnik Lakner László gazdag életművéből. / / László Lakner (1936-): After Picasso, 2008. Oil on canvas, signed lower right. With autograph description by the artist on the reverse. 60×80 cm.
10175.

Lakner László (1936-): "After Picasso", 2008. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent: Lakner. Hátoldalán Lakner László autográf feliratával: from the series "Signatures" (1974-?), "After Picasso". 2008, Laszlo Lakner. 60×80 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák és nem utolsósorban kéziratok, kiemelkedő helyet foglalnak el, így pl. a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményében található Paul Cezanne utolsó levele (1976). 1974-től, a nyugat-berlini emigrációja után közvetlenül a művészek aláírásai kerültek a művész fókuszába, így pl. Max Ernst, Hans Arp, Kurt Schwitters, Marcel Duchamp vagy később Paul Klee aláírásai (1977) a művész munkásságának kiemelkedő alkotásai. A művészt nem a kéziratok tartalma, a konkrét szignatúrák, hanem azok képszerűsége, vizuális megjelenítése, saját festői eszközeivel való átírása érdekelte. Az évtizedek folyamán egyre gyakrabban távolodott el a kéziratok esetében az eredeti írásképtől, sőt mi több, gyakran képzelt szövegeket is jelenített meg (Lettre imaginaire sorozat). A szignatúrák esetében viszont inkább hű maradt az aláírás eredetiségéhez mint az identitás egyik legértékesebb kifejezőeszközéhez, ezek egyben fejhajtások is az adott személyiség, művész előtt. Az aukciónkon szereplő "After Picasso" esetében is első pillantásra, egyértelműen felismerhető a XX. század egyik legismertebb, ikonikus képzőművészének aláírása és egyben egy hommage a francia mester előtt. A Picasso szignatúrát kiemelő, türkizes koloritjával Lakner 1990-es és 2000-es években festett monokrom képeivel is párhuzamba hozható, de egyedi színvilágával egyben kitűnik Lakner László gazdag életművéből. / / László Lakner (1936-): "After Picasso", 2008. Oil on canvas, signed lower right. With autograph description by the artist on the reverse. 60×80 cm.

Kikiáltási ár:
1 800 000 Ft
4 774,54
5 142,86
Gyémánt László (1935-): Női aktok, 1988. Ceruza, papír, jelezve jobbra lent, üvegezett keretben, 21×10 cm. / pencil on paper, signed, framed
10176.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
95,49
102,86
Kozma István (1937-2020): Kompozíció. Vegyes technika, papír. Jelzett. Üvegezett keretben. 72x82 cm / mixed technique on paper, signed, framed.
10177.

Kikiáltási ár:
65 000 Ft
172,41
185,71
Lahner Emil (1893-1980): Provence-i táj. Vegyes technika, papír. Jelezve balra lent. 30x26 cm. Üvegezett fakeretben. / Émile Lahner (1893-1980): Landscape in the Provence (France). Mixed technique on paper. Signed. 30x26 cm. Framed.
10178.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
100,80
108,57
Mácsai István (1922- 2005): Csendélet. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent, hátoldalán Képcsarnok Vállalat cimkéjével. Dekoratív fakeretben, 60×80 cm. Mácsai István életművének egy korai, színekben pompázó, kimagasló kvalitású alkotása, feltehetően az 1950-es évek végéről. Gyönyörű gyűjtői darab! / Mácsai István (1922-2005): Still life. Oil on canvas, signed lower right. With Képcsarnok Company label on the reverse. Framed, 60×80 cm
10179.

Kikiáltási ár:
360 000 Ft
954,91
1 028,57
10180.

Kikiáltási ár:
550 000 Ft
1 458,89
1 571,43
Freytag Zoltán (1901-1983): Csendélet. Olaj, vászon, jelezve balra fent. Hátoldalán autográf felirattal és Képcsarnok Vállalat címkéjével. Dekoratív fakeretben. 50x70 cm / oil on canvas, signed, framed
10181.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
318,30
342,86
Óvári László (1926-88): Őszi csendélet. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjével. Dekoratív fakeretben. 50x80 cm / László Óvári (1926-88): Autumn still life. Oil on canvas. Signed. With Képcsarnok Company label on the reverse. Framed. 50x80 cm
10182.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
371,35
400,00
Heinrich Schwarz (1903-1977): Antilop, 1955. Olaj, papír. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal 36x48 cm. Tagja volt a berlini Der Ring művész egyesületnek.Pályája az ötvenes években teljesedett ki.1955-ben 1957-ben és 1959-ben is részt vett a Nagy Berlini Művészeti Kiállításon. Művei (szobrai, domborművei, falfestményei) számtalan német városban megtalálhatók. Német aukciósházak forgalmazták képeit. Nemzetközileg is ismert művész. / Heinrich Schwarz (1903-1977), German artist: oil on paper, signed, with autograph description on the reverse
10183.

Heinrich Schwarz (1903-1977): Antilop, 1955. Olaj, papír. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal 36x48 cm. Tagja volt a berlini "Der Ring" művész egyesületnek.Pályája az ötvenes években teljesedett ki.1955-ben 1957-ben és 1959-ben is részt vett a Nagy Berlini Művészeti Kiállításon. Művei (szobrai, domborművei, falfestményei) számtalan német városban megtalálhatók. Német aukciósházak forgalmazták képeit. Nemzetközileg is ismert művész. / Heinrich Schwarz (1903-1977), German artist: oil on paper, signed, with autograph description on the reverse

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
212,20
228,57
Holesch Dénes (1910-1983): Bikaviadal. Olaj, farost, jelzett, 21x28 cm. Dekoratívfa keretben. / Holesch Dénes (1910-1983): Bull fight. Oil on fibre board, signed, framed
10184.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
212,20
228,57
Cziráki Lajos (1917-2003): Három nővér. Olaj, farost. keretben. Apró felületi karcokkal 34x99 cm / Oil on fibre board, unsigned, framed
10185.

Kikiáltási ár:
320 000 Ft
848,81
914,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft