Fehér László (1953-): Hajléktalan vacsorája, 2014. Szitanyomat, papír, jelzett, művészpéldány E.A. IX/X. számozással, lap alján Fehér László autográf ajándékozási soraival Haraszty István (1934-2022) szobrász, festőművész 80. születésnapjára. 56x80 cm. / László Fehér (1953-): Supper of a homeless, 2014. Screenprint on paper, signed, proof print, with autograph dedication lines on the reverse. 56x80 cm.
Lakner László (1936-): "After Picasso", 2008. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent: Lakner. Hátoldalán Lakner László autográf feliratával: from the series "Signatures" (1974-?), "After Picasso". 2008, Laszlo Lakner. 60×80 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák és nem utolsósorban kéziratok, kiemelkedő helyet foglalnak el, így pl. a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményében található Paul Cezanne utolsó levele (1976). 1974-től, a nyugat-berlini emigrációja után közvetlenül a művészek aláírásai kerültek a művész fókuszába, így pl. Max Ernst, Hans Arp, Kurt Schwitters, Marcel Duchamp vagy később Paul Klee aláírásai (1977) a művész munkásságának kiemelkedő alkotásai. A művészt nem a kéziratok tartalma, a konkrét szignatúrák, hanem azok képszerűsége, vizuális megjelenítése, saját festői eszközeivel való átírása érdekelte. Az évtizedek folyamán egyre gyakrabban távolodott el a kéziratok esetében az eredeti írásképtől, sőt mi több, gyakran képzelt szövegeket is jelenített meg (Lettre imaginaire sorozat). A szignatúrák esetében viszont inkább hű maradt az aláírás eredetiségéhez mint az identitás egyik legértékesebb kifejezőeszközéhez, ezek egyben fejhajtások is az adott személyiség, művész előtt. Az aukciónkon szereplő "After Picasso" esetében is első pillantásra, egyértelműen felismerhető a XX. század egyik legismertebb, ikonikus képzőművészének aláírása és egyben egy hommage a francia mester előtt. A Picasso szignatúrát kiemelő, türkizes koloritjával Lakner 1990-es és 2000-es években festett monokrom képeivel is párhuzamba hozható, de egyedi színvilágával egyben kitűnik Lakner László gazdag életművéből. / / László Lakner (1936-): "After Picasso", 2008. Oil on canvas, signed lower right. With autograph description by the artist on the reverse. 60×80 cm.
Lahner Emil (1893-1980): Provence-i táj. Vegyes technika, papír. Jelezve balra lent. 30x26 cm. Üvegezett fakeretben. / Émile Lahner (1893-1980): Landscape in the Provence (France). Mixed technique on paper. Signed. 30x26 cm. Framed.
Mácsai István (1922- 2005): Csendélet. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent, hátoldalán Képcsarnok Vállalat cimkéjével. Dekoratív fakeretben, 60×80 cm. Mácsai István életművének egy korai, színekben pompázó, kimagasló kvalitású alkotása, feltehetően az 1950-es évek végéről. Gyönyörű gyűjtői darab! / Mácsai István (1922-2005): Still life. Oil on canvas, signed lower right. With Képcsarnok Company label on the reverse. Framed, 60×80 cm
Óvári László (1926-88): Őszi csendélet. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjével. Dekoratív fakeretben. 50x80 cm / László Óvári (1926-88): Autumn still life. Oil on canvas. Signed. With Képcsarnok Company label on the reverse. Framed. 50x80 cm
Heinrich Schwarz (1903-1977): Antilop, 1955. Olaj, papír. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal 36x48 cm. Tagja volt a berlini "Der Ring" művész egyesületnek.Pályája az
ötvenes években teljesedett ki.1955-ben 1957-ben és 1959-ben is részt vett a Nagy Berlini Művészeti Kiállításon. Művei (szobrai, domborművei, falfestményei)
számtalan német városban megtalálhatók. Német aukciósházak forgalmazták
képeit. Nemzetközileg is ismert művész. / Heinrich Schwarz (1903-1977), German artist: oil on paper, signed, with autograph description on the reverse