Csíz, Csízfürdő, Cíz Kúpele; Erzsébet szálloda, Grósz zsidó vendéglője, kóser étterem. Szoyka Pál kiadása 5. sz. 1913. / hotel and Jewish kosher restaurant (EK)
Dévény, Theben a. d. Donau, Devín (Pozsony, Pressburg, Bratislava); 2-részes kihajtható panorámalap, vár / 2-tiled folding panoramacard with castle (hajtásnál kopott / worn at fold)
1900 Dobsina, Dobschau; Üdvözlet a dobsinai jégbarlangból! Nagyterem, Jobb és bal oldali korridor, vízesés, Hotel Jégbarlang szálloda / ice cave interiors, hotel, waterfall. Schwidernoch Károly 1557. Art Nouveau, floral, litho (EM)
Dobsina, Dobschau; Dobsinai-jégbarlang, belső, csárdás, magyar folklór. "Chocolat Lombart" csokoládé reklám / Les Caves de Glace de Dobschau, Danseuse de Czarda / ice cave, interior, Hungarian folklore, traditional dance with French chocolate advertisement. Imp. A. Norgeu (Paris) Art Nouveau, litho