Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 67

cca 1930 A. Pescatore: A halhatatlan Szapho. Regény. hn., én., nyn., 95+1 p.+3 (erotikus képtáblák) t. Erotikus, pornográf kiadvány. Fűzött papírkötés, 1930-as névbejegyzéssel.
18486.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Calpyso istennő. Halandók és halhatatlanok szerelmei. hn., én., nyn., 49 p. Gépirat. Papírkötés. Erotikus, pornográf témájú gépirat.
18487.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Keleti erotikumok! Erotikus regény a kelet csodás világából. Eredeti kézirat. Bp., 1942., Magánkiadás, 100 p. Fűzött papírkötés, néhány foltos lappal, sérült hiányos borítóval.
18488.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
J. M. N.: A féltett lány. hn., 1940, Magánkiadás, 51 p. Gépirat. Papírkötésben. Erotikus, pornográf kiadvány.
18489.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Amikor a fegyver visszafelé sül el... Eredeti kézirat. hn.,én., nyn. Félvászon-kötésben. Erotikus, pornográf témájú gépirat.
18490.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
cca 1933 Pepi. Egy bécsi lány története ... I-II. köt. Gépirat. hn., én., nyn., 167+148 p. Papírkötésben, 1933-as névbejegyzéssel. Erotikus, pornográf gépirat. Ezen kézirat egy világhírű osztrák író eredetije nyomán készült. Kizárólag lélekkutatók, orvosok, tanárok, tudományos buvárkodók részére. El nem adható. Ki nem kölcsönözhető. A fordítás Josefine Mutzenbacher: Egy kis bécsi kurva emlékezései c. műve alapján készült.
18491.

cca 1933 Pepi. Egy bécsi lány története ... I-II. köt. Gépirat. hn., én., nyn., 167+148 p. Papírkötésben, 1933-as névbejegyzéssel. Erotikus, pornográf gépirat. "Ezen kézirat egy világhírű osztrák író eredetije nyomán készült. Kizárólag lélekkutatók, orvosok, tanárok, tudományos buvárkodók részére. El nem adható. Ki nem kölcsönözhető." A fordítás Josefine Mutzenbacher: Egy kis bécsi kurva emlékezései c. műve alapján készült.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Molnár Katalin: De te ki vagy? A szerző, Molnár Katalin (1951-) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Párizs, 1990, Szerzői, 10+54+6 p. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal, köztük Emilienne Deschamps-nak a szerzőről készült akt fotóival. Ezt a könyvet a szerző maga készítette 1990-ben egy IBM 6747-2 típusú írógépen Title-nak és Essaynek nevezett betűtípusokkal, továbbá gumibetűkkel, fekete nyomdafestékkel és fűzőgépkapcsokkal. Bibliofil, új avantgárd kísérlet a modern nyomdatechnika kézműves megdolgozásával. Kiadói papírkötés. Ritka, [megjelent 500 példányban!]   A szerző, a Mozgó Világ, és a Balogh Alpár által szerkesztett a párizsi Magyar Műhely és más progresszív orgánumok avantgárd stílusban alkotó szerzője.
18492.

Molnár Katalin: De te ki vagy? A szerző, Molnár Katalin (1951-) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Párizs, 1990, Szerzői, 10+54+6 p. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal, köztük Emilienne Deschamps-nak a szerzőről készült akt fotóival. "Ezt a könyvet a szerző maga készítette 1990-ben egy IBM 6747-2 típusú írógépen Title-nak és Essaynek nevezett betűtípusokkal, továbbá gumibetűkkel, fekete nyomdafestékkel és fűzőgépkapcsokkal." Bibliofil, új avantgárd kísérlet a modern nyomdatechnika kézműves megdolgozásával. Kiadói papírkötés. Ritka, [megjelent 500 példányban!] A szerző, a Mozgó Világ, és a Balogh Alpár által szerkesztett a párizsi Magyar Műhely és más progresszív orgánumok avantgárd stílusban alkotó szerzője.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29
Deák Ferencz felirati javaslata ő felsége trónbeszédére. Felolvastatott 1866. február 8-ikán. Pest, 1866., Heckenast Gusztáv, 16 p. Papírkötés, foltos lapokkal.
18493.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,05
22,86
Tompa Mihály: Virágregék. Bp., 1894, Franklin-Társulat, 1 (díszcímlap, színes kromolitográfia) t.+ 198 p.+ 7 (színes kromolitográfiák) t. Nyolcadik kiadás. Kiadói dekoratív, aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón minimális kopottsággal, helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
18494.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
28,95
31,43
18495.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Mickiewicz, Adam (1798-1855): Die Bücher des polnischen Volkes und der polnischen Pilgerschaft. [A lengyel nép és lengyel zarándokság könyvei.] Aus dem Polnischen des Mickiewicz übersetz von P.-J. B.-G..g.r Deutschland [Németország], Im Jahr der Gnade 1833., hn., nyn., 6+118 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, javított elülső borítóval, pótolt hátsó borítóval, sérült, hiányos gerinccel és sérült kötéssel, hiányos, az utolsó 3 lap hiányzik (122+1 p. teljes), foltos lapokkal, az elülső előzéklapon 180 éve született Bem József emlékbélyegzéssel, és 1974-es 50 éves a Nemzetközi Sakkszövetség bélyeggel. A címlapon báró Eötvös József (1813-1871) jogász, író, vallás- és közoktatásügyi miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1866-1871) autográf aláírásával.
18496.

Mickiewicz, Adam (1798-1855): Die Bücher des polnischen Volkes und der polnischen Pilgerschaft. [A lengyel nép és lengyel zarándokság könyvei.] Aus dem Polnischen des Mickiewicz übersetz von P.-J. B.-G..g.r Deutschland [Németország], Im Jahr der Gnade 1833., hn., nyn., 6+118 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, javított elülső borítóval, pótolt hátsó borítóval, sérült, hiányos gerinccel és sérült kötéssel, hiányos, az utolsó 3 lap hiányzik (122+1 p. teljes), foltos lapokkal, az elülső előzéklapon "180 éve született Bem József" emlékbélyegzéssel, és 1974-es "50 éves a Nemzetközi Sakkszövetség" bélyeggel. A címlapon báró Eötvös József (1813-1871) jogász, író, vallás- és közoktatásügyi miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1866-1871) autográf aláírásával.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
Vértes György: József Attila és az illegális kommunista párt. (Adalékok József Attila életéhez.) Különlenyomat az Irodalomtörténeti Közlemények 1963/2. számából. Bp., Akadémiai-ny., 193-218 p. Kiadói papírkötés.   A szerző, Vértes György (1902-1976) író, szerkesztő, könyvtáros által Kádár János (1912-1989) kommunista politikus, az MSZMP első titkára/főtitkára részére DEDIKÁLT példány.
18497.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,16
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft