Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 67

Márton, Stephanus [István]: Langii Colloquia. In usum scholarum. Editio III. Jaurini [Győr], 1798, Typis Josephi Streibig, LXXX+318 p. (Tartalma: A nyelvek tanításáról. Deák Grammatika. Deák-magyar-német szótár.) Korabeli kartonált papírkötésben, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, az előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Veres Sámuel).
18462.

Márton, Stephanus [István]: Langii Colloquia. In usum scholarum. Editio III. Jaurini [Győr], 1798, Typis Josephi Streibig, LXXX+318 p. (Tartalma: A nyelvek' tanításáról. Deák Grammatika. Deák-magyar-német szótár.) Korabeli kartonált papírkötésben, kissé viseltes, sérült borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, az előzéklapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Veres Sámuel).

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
36,84
40,00
Claudio Viexmontio: Brevis institutio de salutari poenitentia peccatoris, auctore -- Parisiensi ... Antveerpiae, 1606. Gasparis Balleri 358p. Korabeli sérült pergamen kötésben, néhány sérült lappal.
18463.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29
Petőfi-album. A Petőfi - Társaság megbízásából szerkesztették Bartók Lajos, Endrődi Sándor, és Szana Tamás. Bp., 1898, Athenaeum, 1 (címkép) t. + VI+2+263 p.+6 t. + 8 (facsimilék) t. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, dombornyomásos, kaucsuktáblás félvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, festett lapszélekkel, foltos táblákkal, a hátsó tábla alsó sarkán kis sérüléssel, de ezeket leszámítva jó állapotban.
18464.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
10
Vajda János költeményei. Bp., 1895, Franklin-Társulat, 1 (hártyapapírral védett címkép) t.+ 480 p. Kiadói rendkívül gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel. Az elülső kötéstábla alján apró benyomódással; a gerincen minimális kopottsággal; a címkép, a hártyapapír és a címlap kissé foltosak; egyébként kiváló állapotban. Szép, gyűjtői példány!
18465.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
11
Wass Albert: A funtineli boszorkány. Cleveland, 1959, Kárpát, 764 p. Első kiadás. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borító kopott, a gerincen sérülésekkel.  A szerző, Wass Albert (1908-1998) író által ALÁÍRT példány.
18466.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
23
Kertész Imre: Sorstalanság. A szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író által ALÁÍRT példány. Bp.,2002,Magvető. Ötödik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.  Kertész Imrét Sorstalanság c. önéletrajzi ihletésű művéért 2002-ben Irodalmi Nobel-díjjal tüntették ki.
18467.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Weöres Sándor: Egybegyűjtött írások. I-II. köt. (DEDIKÁLT!) Bp., 1970, Magvető, 1 t. + 723+(1) p.; 831+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Az I. kötet címlapján a szerző, Weöres Sándor (1913-1989) Kossuth- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító dedikációjával.
18468.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
Pilinszky János: Nagyvárosi ikonok. Összegyűjtött versek 1940-1970. A szerző, Pilinszky János (1921-1981) által DEDIKÁLT példány! Bp.,1971., Szépirodalmi. A szerző portréját Kondor Béla rajzolta. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, jó állapotban.
18469.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
43
Szabó Lőrinc - Szalay Lajos: Tizenkét vers - Tizenkét rajz. Bp., 1943, Singer és Wolfner (Hungária-ny.), 64+(4) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, minimálisan foltos kiadói papír védőborítóban, karton tékában. Számozott (36./1000), a szerző, Szabó Lőrinc (1900-1957), és a művész, Szalay Lajos (1909-1995) autográf aláírásával ellátott példány!
18470.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
52,63
57,14
llyés Gyula: A költő felel. Válogatott versek. (Bp.) 1966. Kozmosz. 1 t. (Illyés Gy.) 252 p. 2 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kissé sérült védőborítóval, DEDIKÁLT!
18471.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,11
45,71
Nemes Nagy Ágnes: Éjszakai tölgyfa. (Számozott és a szerző által aláírt példány) Békéscsaba, 1979. (Megyei Könyvtár). 18 p. Egyetlen kiadás. Megjelent 250 számozott, és a szerző által aláírt példányban, melyből ez a 149. számú. A címlapon Nemes Nagy Ágnes saját kezű aláírása. Fűzve, kiadói papírborítóban. Folio
18472.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,32
28,57
16
Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Bevezető tanulmánnyal és jegyzetekkel együtt közli - -. Negyvenöt eredeti fametszettel illusztrálta Buday György. [Oldalszámozáson belül.] A Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma 16. kiadványa. Gyoma,1935.,Kner, 263 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.   Számozott (600./1000) példányban, Ortutay Gyula és Buday György által aláírt példány. Valamint Ortutay Gyula (1910-1978) néprajzkutató, politikus által DEDIKÁLT, dátumozott (1945. február 17.) példány.
18473.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,58
34,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft