Beke László, Széphelyi György (szerk.:) Hajas Tibor. 1946-1980. Paris, 1985, Magyar Műhely, 22 sztl. lev. Számos szövegközti és egész oldalas képpel, többek közt Hajas Tibor performanszaival és képzőművészeti alkotásaival illusztrált. Kiadói haránt alakú papírkötés.
Maurer Dóra: Fényelvtan. A fotogramról. A művész, Maurer Dóra (1937- ) a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas grafikus-, festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász-, festőművész részére DEDIKÁLT példány! A magyar fotográfia történetéből. Bp., 2001, Magyar Fotográfiai Múzeum - Balassi Kiadó. 258+2 p. Kiadói papírborítóban.
Bortnyik Sándor emlékkiállítása. Sándor Bortnyik retrospective. Magyar Nemzeti Galéria kiállítási katalógus, 1977. március - június. Összeáll.: Borbély László. Bp., 1977, Magyar Nemzeti Galéria, 108 p. Gazdag képanyaggal, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész grafikus műveinek fekete-fehér és színes reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
Bortnyik Sándor kiállítása. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész, grafikus műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a borítón minimális sérülésekkel. +
1930 Az Est hármaskönyve III. Bp., Az Est Lapkiadó Rt., Athenaeum, 191 p. Kiadói illusztrált papírkötés, a kötés szétvált és a könyvtest elvált a borítótól. Benne Bortnyik Sándor 2 képregényével. Mindkét képregény első és egyetlen kiadás!
A hóember karácsonyi ajándéka. Nyolc képben elmeséli Bortnyik Sándor, 1930. Az Est hármaskönyve III. 1930. [107-111] p. Jelzés a 107. lapon: Bortnyik Sándor;
Két struccgyerek története. Képregény gyerekeknek, 1930. Az Est hármaskönyve III. 1930. [150-153] p. Jelzés a 153. lapon balra lent: Bortnyik
Forbát Alfréd: 10 ex libris. Siklóssy László bevezetőjével. Bp., [1916], Szent-György-Czéh (Pápai Ernő-ny.), 2 sztl. lev. + 10 t. (klisék, hártyapapírral védve). Számozott (100./100), a művész, Forbát Alfréd által aláírt példány! Kiadói félvászon-mappában, fűzés nélkül. Ritka! (Forbát Alfréd (szül. Füchsl) (1897-1972) építész, festő, a Bauhaus irányzat jelentős magyar képviselője. 1938-ban Svédországba emigrált, ahol az építészet és a várostervezés területén munkásságával nemzetközi elismertséget szerzett.)
Wolters, Rudolf: Az új német építőművészet - Neue deutsche Baukunst. Kiadta: Albert Speer építész, a Birodalmi főváros építészeti vezérfelügyelője. Berlin, 1940, Volk und Reich. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban, német-magyar kétnyelvű kiadás, az első oldalon ,,Unkorrigierter Probedruck, unverkäuflich. Korrekturanélküli kefelenyomat. El nem adható" bélyegzéssel./ Wolter, Rudolf: Neue deutsche Baukunst. Berlin, 1940, Volk und Reich. Linen-binding, with slightly damaged paper cover. With ,,Unkorrigierter Probedruck, unverkäuflich. Korrekturanélküli kefelenyomat. El nem adható" stamp on the first page. In Hungarian and German language.
Rockenbauer Zoltán: Márffy. Rockenbauer Zoltán (1960-) művészettörténész, politikus, 2000-2002 között a nemzeti kulturális örökség minisztere által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész és felesége részére DEDIKÁLT! Bp.-Párizs, 2006, Makláry Artworks. Életműkatalógus. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
A Pécsi Műhely nagy képeskönyve. A Pécsi Műhely két tagja, Kismányoki Károly (1943-2018) és Szíjártó Kálmán (1946-) által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművész részére DEDIKÁLT! Valamint ifj. Ficzek Ferenc (1975-) által aláírt. Szerk.: Pinczehelyi Sándor. Pécs, 2004, Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. CD melléklet nélkül.