Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 58

Lesznai Anna: A tervezés művészete. Szerk.: Fábián László. Ford.: Néray Katalin. Hatvan-Bp.,1976., Hatvan Város Tanácsa - Népművelési Intézet, 194 p. Szövegközti ábrákkal. ,,Lesznai Anna 1948. február 4-től május 19-ig tizenöt kétórás előadást tartott általános és középiskolai tanároknak a tervezés művészetéről és gyakorlatáról a Lawrence Street School Művészeti Műhelyében, New Yorkban. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
18204.

Lesznai Anna: A tervezés művészete. Szerk.: Fábián László. Ford.: Néray Katalin. Hatvan-Bp.,1976., Hatvan Város Tanácsa - Népművelési Intézet, 194 p. Szövegközti ábrákkal. ,,Lesznai Anna 1948. február 4-től május 19-ig tizenöt kétórás előadást tartott általános és középiskolai tanároknak a tervezés művészetéről és gyakorlatáról a Lawrence Street School Művészeti Műhelyében, New Yorkban." Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
18205.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Divald Károly - Siklóssy László - Rédey Miklós - Török Kálmán: A magyar kerámika története. Holics, Tata, Stomfa. Bp., 1917, Szent-György-Czéh, 1 sztl. lev. + II+76 p. + 1 sztl. lev. + XVI t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, az eredeti elülső papírborító bekötve.
18206.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Sarosácz György: A mohácsi kerámia és története. Dunántúli Dolgozatok 6. Pécs, 1972, Janus Pannonius Múzeum, 121 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, minimálisan kopott, foltos borítóval. Megjelent 1000 példányban.
18207.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Pogány Frigyes: A szép emberi környezet. Bp., 1976., Gondolat, 475+2 p. Gazdag feketefe-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.   A szerző, Pogány Frigyes (1908-1976) építész, művészettörténész, urbanista, esztéta, műemlék-topográfus, főiskolai és egyetemi tanár, az Iparművészeti Főiskola igazgatója által Koós Judit (1923-2006) művészettörténész, műkritikus részére DEDIKÁLT példány.
18208.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Kotsis Iván, Dr.: Családi-házak és nyaralók. 2. kiadás Bp. 1922, Németh József, 32 p. Számos szövegközti és egészoldalas fényképpel illusztrált. Kiadói papírborítóban, javított borítóval, egy szakadt lappal (27/28.), ceruzás bejegyzésekkel, a tervrajz tábla hiányzik.
18209.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Revolutionäre Kunst in Ungarn 1900-1925. [Magyar forradalmi művészet 1900-1925. Kiállítási katalógus]. Szerk.: Roswitha Reichert, Helga Weißgärber. Leipzig, Karl-Marx-Stadt, 1974, Ministerium für Kultur der DDR - Neue Berliner Galerie - Zentrum für Kunstausstellungen der DDR. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, közte Berény Róbert, Bortnyik Sándor, Czigány Dezső, Derkovits Gyula, Ferenczy Noémi, Kmetty János és mások műveinek reprodukcióival. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
18210.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században. Szerk.: Kovács Ákos. Hatvany Lajos Múzeum No. 7. Bp., 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 89 p. + 1 (Az asszony/férfi életének egy napja) t. Kiadói papírkötés. + 1981 Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században c. kiállítás Fővárosi Tanács Óbuda Galériájában nyíló kiállítás megnyitó meghívója, kihajtható prospektusa. + 1980 A Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században kiállítás látogatói véleményeinek gépelt bejegyzései, 5 p. + A Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században c. kiállítás szita technikával textilre nyomott falvédő-plakátja, 79x59 cm.
18211.

Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században. Szerk.: Kovács Ákos. Hatvany Lajos Múzeum No. 7. Bp., 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 89 p. + 1 (Az asszony/férfi életének egy napja) t. Kiadói papírkötés. + 1981 Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században c. kiállítás Fővárosi Tanács Óbuda Galériájában nyíló kiállítás megnyitó meghívója, kihajtható prospektusa. + 1980 A "Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században" kiállítás látogatói véleményeinek gépelt bejegyzései, 5 p. + A "Magyarországi szöveges falvédők a 19-20. században" c. kiállítás szita technikával textilre nyomott falvédő-plakátja, 79x59 cm.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Dóczi Pál: A perzsaszőnyeg házi készítése. Bp., 1930, Manus Rt., 125+2 p. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói papírkötés restaurált gerinccel
18212.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
Jakuba János: Dekoráció. Írta és rajzolta: - -. Általános Iskolai Szakköri Füzetek. Bp., 1951, Tankönyvkiadó,(Szikra-ny.), 100 p.+IX (fekete-fehér képtáblák) t. 24-100 oldal között színes, kommunista mozgalmi rendezvények díszítésével, dekorációjával kapcsolatos illusztrációkkal. A fekete-fehér képek között, Lenin, Sztálin, Rákosi portréjával. Kiadói papírkötés, foltos borítóval,a gerincen kis javítással. Rendkívül izgalmas 50-es évekbeli propaganda kiadvány!
18213.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft