Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 58

Hajós Ágnes (szerk.): Fajó, Székesfehérvár, 1979. 8 sztl. oldal + 10 t. H.n., 1979, k.n. Megjelent 300 példányban. A 10 táblából 9 db Fajó János jelzés nélküli szitanyomata: Hommage a C.L., 1972; Körmetszés, 1976; Oleles II, 1979; Kompozicio, 1979; Formavariacio, 1979; Kompozicio, 1979; Ixek, 1979; Hommage a Ady, 1977; Ipszilonok, 1979. Borítón apró kopásnyomokkal, mákülönben jó állapotban. 20x20 cm. Gyűjtői ritkaság!
18156.

Hajós Ágnes (szerk.): Fajó, Székesfehérvár, 1979. 8 sztl. oldal + 10 t. H.n., 1979, k.n. Megjelent 300 példányban. A 10 táblából 9 db Fajó János jelzés nélküli szitanyomata: Hommage a C.L., 1972; Körmetszés, 1976; Oleles II, 1979; Kompozicio, 1979; Formavariacio, 1979; Kompozicio, 1979; Ixek, 1979; Hommage a Ady, 1977; Ipszilonok, 1979. Borítón apró kopásnyomokkal, mákülönben jó állapotban. 20x20 ...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
22
Györffy István: Magyar népi himzések I. A cifraszűr. A szerző, Györffy István (1884-1939) néprajzkutató, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja által dedikált! Bp., 1930, Szerzői. Unicus. 88 színes, 80 egyszínű táblával és 200 szövegábrával. Kiadói egészvászon kötésben, helyenként feltehetően részben a színes táblák kiadói ragasztásából keletkezett, kissé foltos lapokkal, máskülönben jó állapotban.
18157.

Györffy István: Magyar népi himzések I. A cifraszűr. A szerző, Györffy István (1884-1939) néprajzkutató, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja által dedikált! Bp., 1930, Szerzői. Unicus. 88 színes, 80 egyszínű táblával és 200 szövegábrával. Kiadói egészvászon kötésben, helyenként feltehetően részben a színes táblák kiadói ragasztásából keletkezett, kissé foltos lapokkal, másk...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
Bálint Zoltán: Az ezredéves kiállítás architektúrája. A kiállítás igazgatóságának, a Magy. Mérnök- és Építész-Egyletnek, valamint a kiállítási építkezéseknél közreműködött építészeknek támogatásával kiadja és magyarázó szöveggel ellátta Bálint Zoltán építész. Alpár Ignác előszavával. Bécs, 1897, Schroll Antal és Tsa műkiadása, (Reisser Ch. és Werthner M.-ny.),1 t. (kiállítás helyszínrajza)+47+1 p.+35 t. (a kiállítás épületeinek fényképei és fametszetű rajzai.) Egyetlen kiadás. Kiadói díszesen aranyozott, vaknyomásos egészvászon-kötésben, kissé kopott, kissé sérült gerinccel, egy két lap szélén apró sérüléssel.
18158.

Bálint Zoltán: Az ezredéves kiállítás architektúrája. A kiállítás igazgatóságának, a Magy. Mérnök- és Építész-Egyletnek, valamint a kiállítási építkezéseknél közreműködött építészeknek támogatásával kiadja és magyarázó szöveggel ellátta Bálint Zoltán építész. Alpár Ignác előszavával. Bécs, 1897, Schroll Antal és Tsa műkiadása, (Reisser Ch. és Werthner M.-ny.),1 t. (kiállítás helyszínrajza)+47+1 p....

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
67,36
74,29
18159.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57
18160.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57
Dreger, Moritz,: Entwicklungsgeschichte der Spitze. Wien, 1910. Anton Schroll. Textband und Tafelband mit 100 Tafeln. - A csipke fejlődéstörténete különös tekintettel a bécsi k.k. Osztrák Művészeti és Ipari Múzeum csipke gyűjteményére..Szöveg és képkötet kiadói papírkötésben, kiadói, kissé kopott tékával.
18161.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
82,90
91,43
18162.

K. G. Pontus Hultén: Jean Tinguely, "Méta". Berlin, 1972, Propyläen. 363 p. Német nyelven. Jean Tinguely (1925-1991) svájci szobrászművész műveivel, róla készült portrékkal és egyéb fekete-fehér és néhány színes képpel rendkívül gazdagon illusztrált. 6 kihajtható táblával Kiadói egészvászon, koffer formájú kötésben, fém zárral és fogantyúval, a borító Tinquely művéről készült színes nyomattal illu...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86
MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben.   Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők:  4. Bortnyik művei a MA számaiban  4.1.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 7. sz. címlapon [Lovas]  4.2.  Bortnyik Sándor: Eredeti linóleummetszet, 1918         1918. III. 8-9. sz. egész oldalas reprodukció [Illusztráció Barta Sándor verséhez]  4.3.  Metszet aláírás nélkül, 1918         1918. III. 12. sz. Internacionális szám címlapon [Vörös zászló]  4.4.  Reprodukció Bortnyik Sándor aláírásával, 1919         1919. IV. 1. sz. címlapon [Illusztráció Újvári Erzsi verséhez]  4.5.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. január. Első világszemléleti különszám címlapon [Kommunista köztársaságot!]  4.6.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 5. sz. címlapon [Küzdelem]  4.7.  Bortnyik Sándor: Linóleum-metszet, 1919         1919. IV. 7. sz. címlapon [Evezősök]  4.8.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         1919. májusi demonstratív különszám címlapon [Kompozíció öt alakkal]  4.9.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti harmadik különszám címlapon [Liebknecht]  4.10.  Bortnyik Sándor: Metszet, 1919         Világszemléleti negyedik különszám címlapon [Lenin]  4.11.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül, 1920         1920. V. 3. sz. június 1. címlapon [Zászlóvivők]  4.12.  Egész oldalas metszet aláírás nélkül címlapon, 1918         Manifest zum internationalen Kongress der Intellektuellen. Herausgegeben von den ungarländischen Künstlern. (6 Sonderheft der Zeitschrift "MA". 23. Oktober) [Vörös Nap]  4.13.  Egész oldalas fametszet cím és jelzet nélkül, 1921         1921. VI. 1-2. sz. címlapon [Absztrakt kompozíció]  4.14.  Bortnyik Sándor: Rajz, 1920         1921. VI. 5. sz. március 15. szövegközti illusztráció 63. lapon [Zászlóvivők]   In Bakos Katalin: Bortnyik Sándor és a Műhely. Bortnyik Sándor tervezőgrafikai munkássága (1914-1947) és  a "magyar bauhaus" (1928-1938). (Határesetek No. 5.) Bp., 2018, L'Harmattan Könyvkiadó-Kossuth Klub, pp. 260., 273-274.
18163.

MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben. Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők: 4. Bortnyik művei a MA számaiban  4.1.  ...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57
Berecz Ágnes: Simon Hantai. Volume I 1949-1959, Volume II 1960-2001. Bp., 2012-2013, Makláry Artworks. 295+375 p. Magyar, francia és angol nyelven. Hantai Simon műveinek illsuztrációival nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói helyenként kissé kopott papír védőborítóban, jó állapotban.
18164.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86
18165.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
Géza Perneczky: Navigation excercises with the compass having exchangeable and leaveable cardinal points. A művész, Perneczky Géza (1936) Keszthely, 1936. május 21. -) Széchenyi-díjas művészettörténész, képző-, festőművész, író által aláírt példány. Köln 1972. Köln, 1972., Stüdstadtpresse-ny., 4+1 sztl. lev. Az önálló lap ceruzával jelzett. Kiadói papírmappa.
18166.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Fajó János: Rögeszméim - eszméim rögei. Vince kiadó, 2009. Kiadói kartonált papírkötés. Fajó János (1937-2018) Kossuth-díjas festőművész által Haraszty István "Édeskének" (1934-2022), Kossuth-díjas szobrász, festőművésznek 80. születésnapja alkalmából DEDIKÁLT!
18167.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft