Könyvek: Történelem

Tételek száma: 38

Zágoni Mikes Kelemen Törökországi Levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. A bevezető tanulmányokat írták: Négyesy László, Thaly Kálmán, Beöthy Zsolt, Szily Kálmán, Erődi Béla. A leveleket az eredeti kézirat alapján kiadja: Miklós Ferenc. A képeket és díszítéseket rajzolta: Edvi Illés Aladár. Bp., 1906, Franklin-Társulat, LXXX+233 p. + 39 (képtáblák, ebből 36 színes) t. + 3 (kézirat-hasonmás) t. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói gazdagon díszített, aranyozott, dombornyomott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásokkal, helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
18092.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Takáts Sándor: Rajzok a török világból I-III. köt. Bp., 1915-1917, MTA, VIII+438+1 p.;4+463+1 p.+ 5 t.; 457+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
18093.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
Gerő József: A M. Kir. Belügyminiszter által igazolt nemesek 1867-1937. Szerk. és kiadta: Dr. - - . Bp., 1938, szerzői kiadás (Kovács és Szegedi-ny.), 406 p. Átkötött félbőr-kötésben, jó állapotban, az eredeti elülső papírborító bekötve, az előzék- és címlapon ex libris bélyegzővel.
18094.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
1980-1982-1998 László Gyula (1910-1998) régész-történész, képzőművész részére (3 db), és Dienes István (1929-1995) régész részére, az írók által DEDIKÁLT különlenyomatok (9 db):   Bóna István: Studien zum frühawarischen Reitergrab von Szegvár. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.,)31-95 p.;   [B.] Szatmári Sarolta: Das Gräbenfeld von Oroszlány und seine Stelle in der frühawarenzeitlichen Metallkunst. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 97-116 p.;   Kőhegyi Mihály: Das landnahmezeitliche Gräberfeld von Madaras (Komitat Bacs-Kiskun.) Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 205-239 p.  Mesterházy Károly: Ein landnahmezeitlicher Sattel aus Ártánd. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 295-308 p.  Kovács László: Der Säbel von Benepuszta. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 309-316 p.;   Horváth István: Ein weiteres Fragment der Esztergomer Porta Speciosa. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 345-362 p.  H. Kolba Judit: Der Nyári-Kelch. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 373-402 p.;   Pálóczi-Horváth András: Le costume coman au moyen age. László Gyula részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 403-427 p.;   Gádor Judit: Ausgrabung in der Erdburg von Abaújvár. Eine Kirche in der Gespanschaftsburg. Dienes István részére DEDIKÁLT! Acta Archaeologica Academiae Scentiarum Hungaricae. Bp., 1980, (Akadémiai-ny.), 443-454 p.;   1980 Valamint az Archaeologiai Értesítő 107. kötete. Szerk.: Fülep Ferenc. Bp., 1980., Akadémiai, 4+153-267+1 p. Benne "Dienes István: László Gyula hetven esztendős" c. írásával. Benne a cikkben publikált fotóval. Kónya Kálmán (1926-1997): László Gyula portréja, fotó, jelzett a fotón, 18x13 cm. Kiadói papírkötés.  Benne László Gyula: "Köszönet születésnapi köszöntésemre. 1993. IV. 12. -én." c. gépelt levelének fénymásolata. Rajta autográf DEDIKÁCIÓJÁVAL Dienes István részére, dátumozva (1998. IV. 14.)   Eredeti borítékkal, rajta Dienes István kézírásával: László Gyula 70. születésnapjára készült Acta Arch[aeologica] Hun[garica] kötet különlenyomatai.
18095.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86
A magyar oszággyülés képviselőháza által a közös viszonyok tárgyában kiküldött hatvanhetes bizottság tárgyalásai. Szerk.: Greguss Ágost. Pest, 1867, Emich Gusztáv, 1 sztl. lev. + 128+(1) p. Aranyozott gerincű félvászon-kötésben (Leszik-kötés), márványozott lapélekkel, régi intézményi bélyegzőkkel. (A 67 tagból álló, gróf Andrássy Gyula által vezetett ,,hatvanhetes bizottság" képviselte Magyarországot az Ausztriával való közös ügyekkel kapcsolatos tárgyalásokban a kiegyezés idején.)
18096.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
18097.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14
Az 1919. évi párisi békekonferencia kulisszatitkaiból. Hogyan állapították meg Nagy-Románia határait? Jegyzőkönyvi részletek, gyorsírói följegyzések. (1919. II/8-VII./22.) Bp., 1922, Népies Irodalomi Társaság, 4+38 p. Egyetlen kiadás. Tűzött papírkötésben, bélyegzéssel.
18098.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Schmidt Tibolt: Az erdélyi oláh kérdés és Nagy-Románia. Erdélyi Magyar-Székely Szövetség Könyvtára 11. Bp.,1920, Erdélyi Magyar-Székely Szövetség,(Terminus-ny.), 48 p. Kiadói papírkötés.
18099.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
Samson-Himmelstjerna, H[ermann Guidó]: A parasztok és a nemesek elzüllése Oroszországban. I-II. köt. Uszpenszkij, G. I. és Terpigorjeff, A. N. nyomán írta - -. Bp., 1893, Athenaeum, 260 p.; 413 p. Kiadói papírkötés, az I. kötet gerince foltos, a borítóján szakadások, a II. kötet gerincén kis hiányokkal, kissé foltos borítókkal. Nagyon ritka!
18100.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
-  Dr. Váry Albert: A vörös uralom áldozatai Magyarországon. II. kiadás. H.n., é.n., Váci Kir. Orsz. Fegyintézet Könyvnyomdája. 154p. Resaturált papírborítóval
18101.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,09
34,29
Lukinich Imre: A Bethleni gróf Bethlen-család története. Bp.,[1927.], Athenaeum,8+591 p. + 12 (közte 3 színes táblával) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. A rajzok K. Sebestyén József és Bundschuh Ottó festőművészek munkái. Kiadói, aranyozott táblás, a borítón kopásnyomokkal, a 151-155 oldalak között a lapok kijárnak.
18102.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57
14
Knauz Nándor műveiből, illetve általa kiadott műből készült kolligátum:   Bartal György: A parthus, hun-magyar scythákról. Taulmányai befejezéseül írta Beleházi id. Bartal György. Kiadta Knauz Nándor. Pest, 1862., Pfeifer Nándor, 2+51 p.;   Knauz Nándor: A budai királyi várpalota kápolnája. Pest, 1862, Pfeifer Nándor, 2+31 p.;   Knauz Nándor: Válaszul Rimely Károly adalékjára. Bp., 1881, Knoll Károly, 4+150 p.;  Knauz Nándor: A nápolyi Margitlegenda. Esztergom, 1868, Horák Egyed, 2+195 p.  Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal, volt könyvtári példány.
18103.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft