Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 33

Szerelmey Miklós: Balaton albuma. Emlék Füred s környékéről, 10 rajzot a Balaton legérdekesebb vidékeiről, a tó általános áttekintésével és magyarázatával. Rajzolta s szerkesztette: - -. Pest, 1851, Edelmann Károly, 32 p. + 2 (Balaton tava, kihajtható térkép; kihajtható panoráma kép) t. +10 (kőnyomatok) t. Második kiadás. Első kiadása 1848-ban jelent meg. Szerelmey 1845-ben nyitotta meg pesti kőnyomdáját, ahol elsőként rendezte be műhelyét színes litográfiák készítésére. A szabadságharc idején honvédtisztként szolgált, majd a komáromi vár nyomdáját vezette. Világos után Londonba emigrált. Albumával hozzájárult a Balaton iránt ekkoriban megélénkülő érdeklődés fellendítéséhez. A képek sorrendben:  1. Füred a Balaton résziről,  2. Füred, kilátás a Fürdőházból,  3. Tihany, 4. Tátika,  5. Rezi,  6. Szigliget,  7. Sümeg,  8. Csobáncz,  9. Az öböl és Badacson keleti része,  10. Az öböl és Badacson nyugati része.  Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányzó gerinccel, a kötéstáblák lazák, elváltak, a könyvtest tulajdonképpen egyben van, foltos lapokkal. Rendkívül ritka!
18000.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
10
Brace, Charles Loring: Hungary in 1851; with an experience of the Austrian Police. New York, 1852. Charles Scribner (C. W. Benedict). 1 t. (kőnyomatú címkép) + XIV + [11]-419 + [1] p. + 5 t. (hártyapapírral védett, tónusos kőnyomat) + 1 térkép (kihajtható kőnyomat: Map of Inner Hungary drawn by C. F. Weiland). Első kiadás. Korabeli aranyozott, kopottas vaknyomásos egészvászon kötésben. Az első részletes magyarországi útleírás, amerikai szerző tollából. Kiemelkedő szerepet játszott Amerikában a Magyarországról kialakuló kép formálásában.
18001.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Campe, (Heinrich) Henr. Joachim: Amerika fölfedezése. Mulatságos olvasó könyv gyermekek és ifjak számára. -- után Peregriny Elek. III. rész. (töredék) Pozsonyban, 1839. Bucsánszky Alajos. 156p.+1 kihajt. térk. A mű három részben teljes. Kiadói papírkötésben, gerincen sérüléssel. Ritka!
18002.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
U. S. A. Az Északamerikai Egyesült Államok. (Utikalauz és ismertetés.) Táblázatokkal, térképekkel, és tervrajzokkal. Bp.-Chicago,[1922],Világirodalom - J. v. Zinner,(Otthon-ny.),316+4 p.+14 (kihajtható térképek) + 1 (a kötet elején egy nagyméretű, kihajtható USA térképpel) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított kötéssel, egy térkép kijár (New York északi része.)
18003.

U. S. A. Az Északamerikai Egyesült Államok. (Utikalauz és ismertetés.) Táblázatokkal, térképekkel, és tervrajzokkal. Bp.-Chicago,[1922],Világirodalom - J. v. Zinner,("Otthon"-ny.),316+4 p.+14 (kihajtható térképek) + 1 (a kötet elején egy nagyméretű, kihajtható USA térképpel) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, javított kötéssel, egy térkép kijár (New York északi része.)

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
[hilibi Gál (Gaál) László (1823 - 1848)]: Vizsgálódás az Erdélyi Kenézségekről; egyszersmind az erdélyi két oláh püspök igazolásául felelet Trausch és főkép Schuller cáfolataira. Írta egy igazságkedvellő ns. hazafi, kiadták Többen. Nagy-Enyeden, 1846, A Ref. Collegium Sajtóintézete,84+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, restaurált: pótolt félvászon gerinccel, a szennylapok és a kötéstáblák belsején a lapok pótoltak, foltos, kopott borítóval, a címlapon névbélyegzéssel. Ritka!
18004.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
18005.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
18006.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Lassú István: Frantzia országnak statistikai, geographiai, és históriai leirása.. 1. kiadás! Pest, 1827. Petrózai Trattner Mátyás. 159p. Igényes modern kartonálásban
18007.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Dr. Szontágh Miklós: Tátrakalauz, útmutató a Magas-Tátrába s a Tátravidéki fürdőkbe. IV. új kiadás. Bp., 1908, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, térképekkel, jó állapotban,
18008.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Gerando Attila: Két hét a Székelyföldön Bp., 1881. K. M. Természettud. Társulat. 38+(1)p.+4t. (Népszerű természettudományi előadások gyüjteménye. IV. kötet. 27. füzet.) Modern vászon-kötésben az eredeti papír címlap felhasználásával
18009.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
18010.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Végh András: Buda város középkori helyrajza I-II. köt. Monumenta Historica Budapestinensia XV-XVI. Bp., 2006-2008, Budapesti Történeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18011.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft