Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 33

Sopron szabad királyi város építési rendszabályai. / Bau-Ordnung für die kön. Freistadt Oedenburg. Sopron, 1875, Reichard Adolf, 59+59 p. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos állapotban. (Ritka!)
18012.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
A Soproni Torna- és Tűzoltó-Egyesület 40 éves története. Sopron, 1906, Soproni Torna- és Tűzoltó-Egyesület (Romwalter Alfréd kő- és könyvnyomdai műintézete), 57 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, a lapok sarkán kis foltokkal, egyébként jó állapotban, a címlapon tulajdonosi bélyegzéssel. (Ritka!)
18013.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Karl Schen: Gassen- und Häuser-Schema der königl. Freistadt Oedenburg (Sopron) mit Bezeichnung der Stockwerkhohen, Bedachungen und Meereshöhen der zeinzelnen Gebäude mit Summarium und Judex nebst Zusammenstellung der, der Oedenburger Stadt gemeinde gehörigen Gebäude. Zusammengestellt von - -, Stadt-Ingenieur. Oedenburg, 1886, Carl Litfaß, 2+175 p. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, foltos.
18014.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Debreczeni utmutató. Szerk.: Koncz Ákos. Kiadja a Csokonai-Nyomda. (Ruzicska Gyula és Társa.) Debrecen, (1904), Csokonai,VIII+2+224+XXIV (korabeli reklámok) t. p.+ 3 (kihajtható térképek) t. Egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. 3 kihajtható térképpel, valamint az oldalszámozáson belül további 1 egészoldalas térképpel. Rendkívül izgalmas korabeli reklámanyaggal illusztrált. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, az első két lapon szakadással, az utolsó térkép restaurált, valamint rajta gyűrődésnyommal, szakadással.
18015.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
9
Kis Pál: Rövid földírás a legujabb polgári változások szerint tanuló ifjak számára. Írta: - - Győr megyei pap, és nevelő. Bécs, 1818, ny. n., 235+3 p. Korabeli egészvászon-kötéssel, a gerincen piros, aranyozott címkéjű címfelirattal, foxing foltos lapokkal.
18016.

Kis Pál: Rövid földírás a' legujabb polgári változások szerint tanuló ifjak' számára. Írta: - - Győr megyei pap, és nevelő. Bécs, 1818, ny. n., 235+3 p. Korabeli egészvászon-kötéssel, a gerincen piros, aranyozott címkéjű címfelirattal, foxing foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dömjén Miklós szerk.: Szatmár és Bereg vármegyék fejlődése és kortörténete. (Trianon után) Bp. (1932. ) Szerzői. 295 l. Nagyon gazdag szövegközti képanyaggal, járásonként arcképes adattárakkal. Kiadói kissé kopottas, laza, aranyozott egészvászon kötésben. A kötéstáblán a vármegyék aranyozott. címerével
18017.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15
1911 Magyarország tiszti czím- és névtára XXX. évf. 1911. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1911., Pesti Könyvnyomda Rt., XIV+2+950+46 (korabeli reklámok) p. Kiadói piros egészvászon-kötés, Müller György-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kijáró elülső szennylappal.
18018.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1927 Magyarország tiszti cím- és névtára. XXXVIII. évf. 1927. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1927., Pesti Könyvnyomda Rt., XIII+3+492+10 (korabeli reklámok) p. Kiadói egészvászon-kötés, Müller György-kötés.
18019.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18020.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1940 Magyarország tiszti cím- és névtára. XLVII. évf. 1940. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1940., Magyar Királyi Állami Nyomda,XVI+760+32 (korabeli reklámok) p. Kiadói piros egészvászon-kötés, Müller György-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. +Hozzá: Pótfüzet Magyarország tiszti cím- és névtára XLVII. évfolyamához. 1940. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1940., Magyar Királyi Állami Nyomda,32 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
18021.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1943 Magyarország tiszti cím- és névtára. L. évf. 1943. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1943., Magyar Királyi Állami Nyomda,XVIII+2+1031 p.Kiadói piros félvászon-kötés, Érczhegyi Géza-kötés, kopott borítóval. +  Hozzá: Pótfüzet Magyarország tiszti cím- és névtára L évfolyamához. 1943. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1940., Magyar Királyi Állami Nyomda,62 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító és az utolsó lap szakadt.
18022.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1944 Magyarország tiszti cím- és névtára. 51. évf. 1944. Szerk. és kiadja a M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1944., Magyar Királyi Állami Nyomda, 96+1062 p. Kiadói piros félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.
18023.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft