Brace, Charles Loring: Hungary in 1851; with an experience of the Austrian Police.
New York, 1852. Charles Scribner (C. W. Benedict). 1 t. (kőnyomatú címkép) + XIV + [11]-419 + [1] p. + 5 t. (hártyapapírral védett, tónusos kőnyomat) + 1 térkép (kihajtható kőnyomat: Map of Inner Hungary drawn by C. F. Weiland). Első kiadás. Korabeli aranyozott, kopottas vaknyomásos egészvászon kötésben.
Az első részletes magyarországi útleírás, amerikai szerző tollából. Kiemelkedő szerepet játszott Amerikában a Magyarországról kialakuló kép formálásában.