18000.
41. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Utazás, helytörténet
150 000 Ft
10
Szerelmey Miklós: Balaton albuma. Emlék Füred s környékéről, 10 rajzot a Balaton legérdekesebb vidékeiről, a tó általános áttekintésével és magyarázatával. Rajzolta s szerkesztette: - -. Pest, 1851, Edelmann Károly, 32 p. + 2 (Balaton tava, kihajtható térkép; kihajtható panoráma kép) t. +10 (kőnyomatok) t. Második kiadás. Első kiadása 1848-ban jelent meg. Szerelmey 1845-ben nyitotta meg pesti kőnyomdáját, ahol elsőként rendezte be műhelyét színes litográfiák készítésére. A szabadságharc idején honvédtisztként szolgált, majd a komáromi vár nyomdáját vezette. Világos után Londonba emigrált. Albumával hozzájárult a Balaton iránt ekkoriban megélénkülő érdeklődés fellendítéséhez. A képek sorrendben: 1. Füred a Balaton résziről, 2. Füred, kilátás a Fürdőházból, 3. Tihany, 4. Tátika, 5. Rezi, 6. Szigliget, 7. Sümeg, 8. Csobáncz, 9. Az öböl és Badacson keleti része, 10. Az öböl és Badacson nyugati része. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, hiányzó gerinccel, a kötéstáblák lazák, elváltak, a könyvtest tulajdonképpen egyben van, foltos lapokkal. Rendkívül ritka!