Mikola Sándor: A vendség múltja és jelene. A szerző, Mikola Sándor (1871-1945) által DEDIKÁLT példány! Bp., [1925.], Szerzői,( Kellner-ny.), 46 p. Kiadói papír-kötésben, javított borítóval.
Mikola Sándor (1871-1945) matematika-fizika szakos tanár, MTA tagja, a Budapesti Ev. Gimnázium tanára. A vendek érdekében végzett munkája miatt 1945-ben a jugoszláv hatóságok a strmiscei táborba zárták, pár hónap múlva belehalt az elszenvedettekbe.
1938 A rend könyvei: Utazási napló. A modern ember útizsebkönyve. 1938. tavasz-nyári idény, IX. évf. Szerk.: Oeconomus. Bp., 1938, Ladányi Jánosné-ny., 4+60 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, jó állapotban.
A kolozsvári Szent Mihály egyház. Emlékfüzet az 1924. okt. 2-12. harangszentelési ünnepségek alkalmával. Szerk.: Dr. György Lajos. Cluj-Kolozsvár, 1924, Kolozsvári Róm. Kath. Egyházközség (Minerva-ny.), 75+(1) p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtesttől elvált borítóval.
Nyáry Pál, Dr. báró: Jánosi község és földesurai. (Rimajánosi / Rimavské Janovce, Felvidék). Bp., 1939, szerzői kiadás (Orsz. Központi Községi Nyomda Rt.), 48+(2) p. Kiadói papírkötés. A szerző által Platthy Pál katonatiszt részére DEDIKÁLT példány.
A Nógrád megyei bányász munkásmozgalom története. Szerk.: Bernárd Rezső, Csabai József et alii. Bp., 1970., Nógrád Szénbányák Igazgatósága, Pártbizottsága, Szakszervezeti Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A könyvben Czinke Ferenc (1926-2000) Munkácsy Mihály-díjas grafikus- és festőművész 5 egészoldalas, jelzett és számozott (1./20) rézkarcával.Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3500 példányban.
A Nógrádi Szénbánya Igazgatósága, pártbizottsága, szakszervezeti bizottsága által Kádár János (1912-1989) kommunista politikus, az MSZMP első titkára/főtitkára részére DEDIKÁLT példány. A dedikált lap hátoldalán 1. számozással, valamint a rézkarcok számozása is (1./20) arra utal, hogy ez az 1. példány, amit Kádár Jánosnak adtak.