Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 33

Mikola Sándor: A vendség múltja és jelene. A szerző, Mikola Sándor (1871-1945) által DEDIKÁLT példány! Bp., [1925.], Szerzői,( Kellner-ny.), 46 p. Kiadói papír-kötésben, javított borítóval.  Mikola Sándor (1871-1945) matematika-fizika szakos tanár, MTA tagja, a Budapesti Ev. Gimnázium tanára. A vendek érdekében végzett munkája miatt 1945-ben a jugoszláv hatóságok a strmiscei táborba zárták, pár hónap múlva belehalt az elszenvedettekbe.
18024.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
29
Sokoray Szűts Vilmos:. Nyugat ösvényein. Két kötet. Angliai vázlatok és amerikai tanulmányok. Bp. 1934. Anonym. 155 l.; 165 l. Kiadói javított papírkötésben
18025.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
16,84
18,57
1938 A rend könyvei: Utazási napló. A modern ember útizsebkönyve. 1938. tavasz-nyári idény, IX. évf. Szerk.: Oeconomus. Bp., 1938, Ladányi Jánosné-ny., 4+60 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, jó állapotban.
18026.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
A kolozsvári Szent Mihály egyház. Emlékfüzet az 1924. okt. 2-12. harangszentelési ünnepségek alkalmával. Szerk.: Dr. György Lajos. Cluj-Kolozsvár, 1924, Kolozsvári Róm. Kath. Egyházközség (Minerva-ny.), 75+(1) p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, a könyvtesttől elvált borítóval.
18027.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Nyáry Pál, Dr. báró: Jánosi község és földesurai. (Rimajánosi / Rimavské Janovce, Felvidék). Bp., 1939, szerzői kiadás (Orsz. Központi Községi Nyomda Rt.), 48+(2) p. Kiadói papírkötés. A szerző által Platthy Pál katonatiszt részére DEDIKÁLT példány.
18028.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14
Tarnay Gyula: Emlékbeszéd Szemere Bertalan szobrának leleplezése alkalmából. Miskolc, 1906, Szelényi és Társa könyvnyomdája. 19-p. Kiadói papírkötés.
18029.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
Where the sun shines at midnight A handbook for t he tourist in Iceland. Reykjavik, 1928. Geir. H. Zoega. 112p. Kiadói papírkötésben
18030.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
Falk Zsigmond: Budapesttől San-Franciscoig. Bp., 1902. Magy. Keresk. Közlöny. 196 p. Festett, aranyozott egészvászon kötésben
18031.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43
A Nógrád megyei bányász munkásmozgalom története. Szerk.: Bernárd Rezső, Csabai József et alii. Bp., 1970., Nógrád Szénbányák Igazgatósága, Pártbizottsága, Szakszervezeti Bizottsága. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. A könyvben Czinke Ferenc (1926-2000) Munkácsy Mihály-díjas grafikus- és festőművész 5 egészoldalas, jelzett és számozott (1./20) rézkarcával.Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3500 példányban.   A Nógrádi Szénbánya Igazgatósága, pártbizottsága, szakszervezeti bizottsága által Kádár János (1912-1989) kommunista politikus, az MSZMP első titkára/főtitkára részére DEDIKÁLT példány. A dedikált lap hátoldalán 1. számozással, valamint a rézkarcok számozása is (1./20) arra utal, hogy ez az 1. példány, amit Kádár Jánosnak adtak.
18032.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft