Könyvek: Vallás

Tételek száma: 20

Bod Péter: Szent Heortokrátes avagy a keresztyének között elő fordúló innepeknek és a rendes Kalendáriómban fel-jegyeztetett szenteknek rövid históriájok, melly A szava bé-vehető hiteles Irókból egybe szedegettetett és Magyarra fordíttatott közönséges haszonra íntéztetett, egy Bújdosó Magyar ~ által 1757. esztendőben Posonyban, 1786. Véber Simon Péter ny. (12)+187+(6)p. Korabeli félbőr kötésben, gerincen kis sérüléssel
18396.

Bod Péter: Szent Heortokrátes avagy a' keresztyének között elő fordúló innepeknek és a' rendes Kalendáriómban fel-jegyeztetett szenteknek rövid históriájok, melly A' szava bé-vehető hiteles Irókból egybe szedegettetett és Magyarra fordíttatott közönséges haszonra íntéztetett, egy Bújdosó Magyar ~ által 1757. esztendőben Posonyban, 1786. Véber Simon Péter ny. (12)+187+(6)p. Korabeli félbőr kötésben, gerincen kis sérüléssel

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
212,20
228,57
[Heinrich Siecke/Henry Sike (1668-1712)] Henricus Sike: Euangelium infantiae, vel Liber apocryphus de infantia Servatoris ex manuscripto edidit, ac latina versione et notis illustravit - -. Trajecti ad Rhenum (Utrecht), 1697, Franciscum Halmam - Guiljelmum vande Water, 22+161+7+93+1 p. Latin és arab nyelven. A címlapon rézmetszetű illusztrációval. Korabeli egészpergamen-kötésben, foltos borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, jó állapotban.
18397.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
132,63
142,86
Bod Péter: Szent Irás értelmére vezérlő magyar leksikon, mellyben A Szent irásban elö-fordúló Példázolások, (Typusok) és Ábrázolások, (Emblémák) lelki értelmek szerént rövideden ki-világosíttatnak, sok dolgok a Sidó s Görög régiségekből ki-magyaráztatnak, Györben, 1788, Streibig. 23 sztl. lev. 312p. 13 sztl. lev. 1 t. (metsz.). A mű kolozsvári első, s fenti győri, második kiadása 1746-ban, csaknem egyidőben jelent meg. Igényes korhű kartonálásban, korabeli pecsételt ex librissel.
18398.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
[Hari Péter]: Edgy, a Teremtöhez fel-emelkedett elmének szabad gondolkodásai Az Az: ollyan egynéhany levelek és elmélkedések Mellyekben a Teremtőnek nagysága, és a jozan Okosságnak némelly fontos igazságai ... elé-adatnak. B. H. P. által. Első kiadás. Bétsben, 1789. Tsászári Királyi Süket-Némák Typográfiájában 216p. Későbbi kartonálással
18399.

[Hari Péter]: Edgy, a' Teremtöhez fel-emelkedett elmének szabad gondolkodásai Az Az: ollyan egynéhany levelek és elmélkedések Mellyekben a' Teremtőnek nagysága, és a' jozan Okosságnak némelly fontos igazságai ... elé-adatnak. B. H. P. által. Első kiadás. Bétsben, 1789. Tsászári Királyi Süket-Némák Typográfiájában 216p. Későbbi kartonálással

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
Stehelin Christof: Catechismusi Házi-Kints, Avagy, A Keresztyéni Hit Fö-Ágazatinak Kérdések és Feleletek által való Magyarázatja, És Annak a Meg-győzés, Meg-visgálás, Fel-serkentés, Intés és Vigasztalás által, a Lelkiesméretre való Alkalmaztatása, ezekből szedegettetett Könyörgésekkel együtt: Mellyet az Idvességes Tudományban nevekedni kivánó Lelkeknek, kiváltképen pedig az Istent és az ő Magzatjaiknak és Tselédjeiknek Idvességet kereső Házi Gazdáknak, Mind önnön-magoknak, mind az övéiknek bóldog meg-gazdagítására, fel-fedezett - -, hajdan Sangallumban az ISTEN Beszédének Sáfára. Most ismét, ugyanazon végekre, Németből Magyar Nyelvre fordíttatott. Kolosváratt, 1752., ny.n., 16+863+1 p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr kötésben, kisebb sérülésekkel.   A kiadvány az Erdélyi Református Egyház Főkonzisztóriumának nyomdájában, Pataki István nyomdász munkájával készült. A fordítást Tatai Csirke Ferenc (1707-1765) debreceni lelkész készítette. Neve azért nem szerepel a kiadványban, mert Magyarországon ekkor tiltották a Káté terjesztését. Az első 18. századi erdélyi, nyomtatásban megjelent magyar nyelvű kátémagyarázat.Eredeti, vallási célja mellett fontos társadalomformáló szerepe volt. A bécsi udvarral szembeni ellenállókat gyűjtötte közösségbe. 1753-tól Erdélyben is tiltották, így a megjelent kevés példány gyorsan elfogyott. Ritka, és fontos egyházi munka!
18400.

Stehelin Christof: Catechismusi Házi-Kints, Avagy, A' Keresztyéni Hit' Fö-Ágazatinak Kérdések és Feleletek által való Magyarázatja, És Annak a Meg-győzés, Meg-visgálás, Fel-serkentés, Intés és Vigasztalás által, a Lelkiesméretre való Alkalmaztatása, ezekből szedegettetett Könyörgésekkel együtt: Mellyet az Idvességes Tudományban nevekedni kivánó Lelkeknek, kiváltképen pedig az Istent és az ő Magzatjaiknak és Tselédjeiknek Idvességet kereső Házi Gazdáknak, Mind önnön-magoknak, mind az övéiknek bóldog meg-gazdagítására, fel-fedezett - -, hajdan Sangallumban az ISTEN' Beszédének Sáfára. Most ismét, ugyanazon végekre, Németből Magyar Nyelvre fordíttatott. Kolo'sváratt, 1752., ny.n., 16+863+1 p. Korabeli bordázott gerincű egészbőr kötésben, kisebb sérülésekkel. A kiadvány az Erdélyi Református Egyház Főkonzisztóriumának nyomdájában, Pataki István nyomdász munkájával készült. A fordítást Tatai Csirke Ferenc (1707-1765) debreceni lelkész készítette. Neve azért nem szerepel a kiadványban, mert Magyarországon ekkor tiltották a Káté terjesztését. Az első 18. századi erdélyi, nyomtatásban megjelent magyar nyelvű kátémagyarázat.Eredeti, vallási célja mellett fontos társadalomformáló szerepe volt. A bécsi udvarral szembeni ellenállókat gyűjtötte közösségbe. 1753-tól Erdélyben is tiltották, így a megjelent kevés példány gyorsan elfogyott. Ritka, és fontos egyházi munka!

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
106,10
114,29
[Drexel, Jeremias (1581-1638)] Drexelius, Jeremiás: Nap után forgó virág, vagy - is minden féle nyavalya ellen való orvosság, úgy mint az emberi akaratnak az isten akarattyához való illesztése. Mellyet néhai jó emlékezetű - - Jesus Társaságbéli pap, deák nyelven ki - bocsátott vala, most pedig Született Anyai Magyar nyelvünk tisztelői kedvéért, lelki vigasztalás-képpen fel áldozott (fordította) Dévay András, tekintettes nemes Heves, és Külső Szolnok egyben foglalt Vármegyéknek volt vice-ispánnya, s assessora. Nagyszombat, 1764, A Jesus Társasága Akadémiai Collegiumának betűivel, 8 sztl. lev. + 450+5 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal, a címlap sarkán hiánnyal.
18401.

[Drexel, Jeremias (1581-1638)] Drexelius, Jeremiás: Nap után forgó virág, vagy - is minden féle nyavalya ellen való orvosság, úgy mint az emberi akaratnak az isten akarattyához való illesztése. Mellyet néhai jó emlékezetű - - Jesus Társaságbéli pap, deák nyelven ki - bocsátott vala, most pedig Született Anyai Magyar nyelvünk tisztelői kedvéért, lelki vigasztalás-képpen fel áldozott (fordította) Dévay András, tekintettes nemes Heves, és Külső Szolnok egyben foglalt Vármegyéknek volt vice-ispánnya, 's assessora. Nagyszombat, 1764, A' Jesus Társasága Akadémiai Collegiumának betűivel, 8 sztl. lev. + 450+5 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott bordázott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, foltos lapokkal, hiányzó szennylapokkal, a címlap sarkán hiánnyal.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
Horváth János: Az ékesszóllás a koporsóknál. Veszprém, 1816., Számmer Klára, XVI+357+ 3 p. Korabeli kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
18402.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
53,05
57,14
Seraphinus Cumiranus Conciliatio locorum communium Totius Scripturae Sacrae. Cumiranus, Seraphinus. Conciliatio locorum communium Totius Scripturae Sacrae, Qui Inter se pugnare videntur. Viennae, 1665. Ex Officina Typographica Matthaei Cosmerovij. [18] + 755 + [77] p.Korabeli pergamen kötésben korabeli bejegyzésekkel
18403.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
63,66
68,57
Kempis Tamásnak Kristus követésérol négy könyvei mellyek a boldog emlékezetü Kárdinál Pázmán Péter esztergomi érsek által meg-magyaráztattak; most pedig a Magyar Nemzetnek lelki épületire és oktatására ki-nyomtattattak. Nagyszombat, 1772, A Jesus Társasága Akademiai Kollegiumán. Betőivel, 456 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
18404.

Kempis Tamásnak Kristus követésérol négy könyvei mellyek a' boldog emlékezetü Kárdinál Pázmán Péter esztergomi érsek által meg-magyaráztattak; most pedig a' Magyar Nemzetnek lelki épületire és oktatására ki-nyomtattattak. Nagyszombat, 1772, A' Jesus Társasága Akademiai Kollegiumán. Betőivel, 456 p. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
47,75
51,43
Freindaller Ferentz: A keresztény katholika tudomány igazsága azon tzikkelyekben előadva, mellyekért attól a protestansok, és reformatusok el-szakadtak. Németből ~ ~ utánn Döme Károl izsai plébános. Nagyszombathban, 1814. Jelinek Ventzel. VIII, 357 p. Korabeli, kiss sérült papírborítóval
18405.

Freindaller Ferentz: A' keresztény katholika tudomány' igazsága azon tzikkelyekben előadva, mellyekért attól a' protestansok, és reformatusok el-szakadtak. Németből ~ ~ utánn Döme Károl izsai plébános. Nagyszombathban, 1814. Jelinek Ventzel. VIII, 357 p. Korabeli, kiss sérült papírborítóval

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,14
40,00
[Lakatos József (1796-1840)] Lakatos Jósef: Öröm innepi elmélkedés, melyben a magyar nemzet legnagyobb és legjobb királyjának, Első Ferencnek, had és békesség idején esmeretes ditső képét, néhány vonásokban hívenn rajzolta és annak előterjesztése által fényes gyülekezetű hallgatóit e legkegyelmesebb fejedelemnek, áldott születése hatvanötödik, koronáztatásának pedig negyvennegyedik innep napjánn drága életéért, és annak meghosszabbíttatásáért, legméltóbb hálaadásra és imádkozásra buzdította, a helvétziai vallástétel tartó Debreczeni Sz. Ekklésia Nagy Templomábann, Februárius 12-dik Napjánn 1833. - -, egyik prédikátor. Debreczen, 1833,Tóth Lajos, 16 p. Modern átkötött kartonált papírkötésben, foltos lapokkal, restaurált.
18406.

[Lakatos József (1796-1840)] Lakatos Jó'sef: Öröm innepi elmélkedés, melyben a' magyar nemzet legnagyobb és legjobb királyjának, Első Ferencnek, had és békesség idején esmeretes ditső képét, néhány vonásokban hívenn rajzolta és annak előterjesztése által fényes gyülekezetű hallgatóit e' legkegyelmesebb fejedelemnek, áldott születése hatvanötödik, koronáztatásának pedig negyvennegyedik innep napjánn drága életéért, és annak meghosszabbíttatásáért, legméltóbb hálaadásra és imádkozásra buzdította, a' helvétziai vallástétel tartó Debreczeni Sz. Ekklé'sia Nagy Templomábann, Februárius 12-dik Napjánn 1833. - -, egyik prédikátor. Debreczen, 1833,Tóth Lajos, 16 p. Modern átkötött kartonált papírkötésben, foltos lapokkal, restaurált.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
Johann Justus Herwing: Flexiers von Reval, der ehemaligen Gesellschaft Jesu Pristers, Philosophischer Catechismus oder Sammlung von Beobachtungen, wodurch die christliche Religion gegen ihre Feinde vertheidiget wird. I-II Bände. Augsburg, 1781, Matthäus Riegers sel Sohnen, 16+311+13; 4+420+31 p. Német nyelven. Első német kiadás. Német nyelven. Korabeli aranyozott, bordázott gerincű egészbőr-kötésben, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, az első címlapon tulajdonosi bejegyzéssel.
18407.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft