Könyvek: Vallás

Tételek száma: 20

Nagy Dezső: Krisztus és a munkás. Beszédek és ujságcikkek. Christ and the laborer. Sermons and commentaries on social question. DEDIKÁLT! Detroit, 1933, Rapid Printing Co., 1 t. +191 p.+3 t. Magyar nyelven. De angol nyelvű appendix-szel, benne: Justice for Hungary, kétoldalas irredenta ismertetővel. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, restaurált, foltos borítóval.
18408.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,83
34,29
Hille Ágoston: Fennmaradgyon-é még tovább is a közfal, melly a katolikusoktol a protestansokat elválasztya? A szeretet szózattya mind azokhoz, kik a Katolika Anyaszentegyházat vagy nem, vagy roszszul ismérik. -- által. Fordította a harmadik kiadás szerint Rátz András Esztergom, 1822. Beimel Jósef. XXII + [6] + 371 + [2] p. Papírborítóval
18409.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
Biblia. Bálint Endre illusztrációival. Ford.: Dr. Gál Ferenc et al. Bp., 1991, Egyetemi Kiadó. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói kartonált tékában, az első néhány lap kissé hullámos. Számozott (218./500) példány!
18410.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
53,05
57,14
Pallovics Imre: Traditiones Ecclesiasticae studio et opera Petri Annati Collectae. Claudiopoli (Kolozsvár) 1745., typ. Acad. Soc. Jesu. 118p. korabeli egészbőr kötésben
18411.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Egyházi tár. VI. füzet. [Szerk: Guzmics Izidor.] Pesten, 1835, Beimel Jósef, 1 (A templom és főmonostor nyugati része Pannónia hegyén) t.+204 p. Kiadói papírkötés, a gerincen sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
18412.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Egyházi tár. VII. füzet. [Szerk: Guzmics Izidor.] Pesten, 1836, Beimel Jósef, 1 (Váczi Főtemplom, acélmetszet) t.+155 p. Kiadói papírkötés, a borítón a gerincnél szakadt és a szakadásnál két íven gyűrődéssel, foltos lapokkal.
18413.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Illyés István: Sertum Sanctorum. A dicsöült szentek Dicsiretinek jó illatú virágiból kötött koszorú. Az-az ünnep napokra készittetett prédikácziók. Mellyeket elő nyelvi prédikálása után rendbe-vett, hellyesleg bévített, és irásban ki-adott ~ ~, Sámándriai Püspök, Sz. jóbi Apátur, Esztergami Nagy Praepost, és Canonok. I-II. kötet (egybekötve, teljes) Nagy-Szombatban, 1708. az Academiai bötűkkel. [16] + 275 + [13] p., [8] + 287 + [17] p.   Hozzákötve: ILLYÉS ISTVÁN: Fasciculus Miscellaneus. Az-az, Némelly Ünnepi Solennitásokra, s egyéb ollykor adatott külömb féle alkalmatosságokra, készittetett, és kötéskébe foglaltatott Egynéhány prédikácziók. Mellyeket elö nyelvi prédikálása után rendbevett, hellyesleg bévített és irásban ki-adott, csik-széki Szent Györgyi ~ ~. Nagy-Szombatban, 1725. Az Academiai bötűkkel. [8] + 159 [7] p. (a 93. oldaltól a lapok felső sarka foltos) Döghalál és a pestis elleni imák találhatóak benne.  Korabeli bordás félbőr kötésben, kissé foltos lapokkal a végén  RMK I. 1755.
18414.

Illyés István: Sertum Sanctorum. A' dicsöült szentek Dicsiretinek jó illatú virágiból kötött koszorú. Az-az ünnep napokra készittetett prédikácziók. Mellyeket elő nyelvi prédikálása után rendbe-vett, hellyesleg bévített, és irásban ki-adott ~ ~, Sámándriai Püspök, Sz. jóbi Apátur, Esztergami Nagy Praepost, és Canonok. I-II. kötet (egybekötve, teljes) Nagy-Szombatban, 1708. az Academiai bötűkkel. [16] + 275 + [13] p., [8] + 287 + [17] p. Hozzákötve: ILLYÉS ISTVÁN: Fasciculus Miscellaneus. Az-az, Némelly Ünnepi Solennitásokra, s' egyéb ollykor adatott külömb féle alkalmatosságokra, készittetett, és kötéskébe foglaltatott Egynéhány prédikácziók. Mellyeket elö nyelvi prédikálása után rendbevett, hellyesleg bévített és irásban ki-adott, csik-széki Szent Györgyi ~ ~. Nagy-Szombatban, 1725. Az Academiai bötűkkel. [8] + 159 [7] p. (a 93. oldaltól a lapok felső sarka foltos) Döghalál és a pestis elleni imák találhatóak benne. Korabeli bordás félbőr kötésben, kissé foltos lapokkal a végén RMK I. 1755.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
397,88
428,57
[Debreceni Ember Pál] Historia ecclesiae reformatae, in Hungaria et Transylvania,... a Frid. Adolpho Lampe. Trajecti ad Rhenum (Utrecht), 1728. Jacobus van Poolsus. 8 sztl. lev. 919 p. Lampe az 1710-ben meghalt Debreczeni Ember Pál református lelkész kéziratban maradt írását jelentős változtatásokkal, saját műveként jelentette meg,...Korabeli bőrkötésben, címlap igényes másolattal pótolt
18415.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
116,71
125,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft