Metszetek

Tételek száma: 11

Buda és Bécs látképe közös lapon. (Felül): Vienna Austriae Metropolis, ... + (Alul): Buda vulgo Ofen... Megjelent: Braun, G. - Hogenberg, F.: Civitates orbis terrarum. Köln, 1572, Színezett rézmetszet, bal alsó sarkán egy kis rész igényesen pótolt, Igényes, üvegezett kérdésben 470x310 mm / 74x50 cm / View of Vienna and Buda. Colored engraving, In glazed frame
10253.

Kikiáltási ár:
260 000 Ft
689,66
742,86
Kőszeg város színezett látképe asztalos mesterlevélen. A nagyon kevés korai Kőszeg ábrázolás talán legszebb darabja. Wien 1808, Carl Schubert. Rézkarc?rézmetszet. A látkép címe felül, az osztrák címer alatt: Kön. Fr. St. Günsz. Alul középen: Aufgenommen und gezeichnetworden von Carl Schuberth Zeichenmeister 1808. Balra fent a koronás magyar címer, jobbra a város címere látható, a város képe mögött szőlőhegyek. A kép alatt jobbra ?Alo Adams? fecit? jelzet. A kép alatt ?Wir Zech- und andere Meister des ehrsamen handwers deren bürgelichen Zimmer-Meister?? kezdetű kitöltetlen céhlevél a megfelelő részeken az adatok beírására kihagyott felülettel. A nyomólemez mérete: 23,7×44 cm. Lapméret: 48×64 cm. Képmezőn kívül folttal, nagyon szép állapotban. Folttal
10254.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
371,35
400,00
1691 ,,Prospect der Vestung Ofen, wie solche zu sehen von Alt Ofen wehrender Belägerung Anno 1684. Buda és Pest madártávlati képe észak felől a Hármashatár hegy irányból. Megjelent: Matthäus Merian (1621-1687):,,Theatri Europaei Continuati zwölfter theil... című munkájában (Frankfurt am Main, 1691.) Rézkarc, papír, paszpartuban, 29x39 cm, lapméret: 35,5x41 cm, paszpartu: 46x57 cm.
10255.

1691 ,,Prospect der Vestung Ofen, wie solche zu sehen von Alt Ofen wehrender Belägerung Anno 1684." Buda és Pest madártávlati képe észak felől a Hármashatár hegy irányból. Megjelent: Matthäus Merian (1621-1687):,,Theatri Europaei Continuati zwölfter theil..." című munkájában (Frankfurt am Main, 1691.) Rézkarc, papír, paszpartuban, 29x39 cm, lapméret: 35,5x41 cm, paszpartu: 46x57 cm.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
238,73
257,14
10256.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
159,15
171,43
Utagawa Toyokuni (1769-1825): Hölgy kék kimonoban. Színes japán fametszet, papír, jelzett a metszeten. Apró sérülésekkel. Lap széle vágott. Paszpartuban. 35x24 cm. / Utagawa Toyokuni (1769-1825): Lady in blue dress. Japanese woodcut on paper, signed on the woodcut, with small damages. Cut. In passepartout. 35x24 cm
10257.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
84,88
91,43
1854 Munkács város és környéke a várral és a csernekhegyi rutékn kolostorral. Munkács kétmezős kőnyomatos ábrázolása. Megjelent: Kubinyi-Vahot: Magyarország és Erdély képekben 1854. Metszett e Rohn. Színezett litográfia, paszpartuban 400x240 mm / Lithographic image of Munkacevo UA.
10258.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
Merian, Matthäus: Eigentliche Abbildung des Königlichen Schwedischen Veldlagers bey Werben an der Elbe Anno 1631. A svéd csapatok Werbennél Színezett rézmetszet. restaurált / Colored engraving with fold mark
10259.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
53,05
57,14
cca 1850 Vajda-hunyad vára, Erdély (Vajdahunyad). Litográfia, papír, Reiffenstein és Rosch, Bécs. 18×25 cm. paszpartuban Egyik sarkon hajtásnyom / Lithograph in paspartu with dog ear
10260.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,44
45,71
cca 1850 Vajda-hunyad vára, Erdély (Vajdahunyad). Litográfia, papír, Reiffenstein és Rosch, Bécs. 18×25 cm. paszpartuban / Lithograph in paspartu
10261.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,44
45,71
1854 Reschka: Gross Wardein. (Nagyvárad) kilencosztatú acélmetszet. A Reschka által metszett kép az Österreichischer Lloyd trieszti műhelyében készült.Paszpartuban / Oradea steel engraving 26x19 cm
10262.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
Munkácsy Mihály (1844-1900) festménye után, kőre rajzolta Kollarcz Ferenc (1825-1894): Siralomház. Litográfia, papír, jelzett a litográfián. XIX. sz. vége. Javított. Üvegezett fakeretben. 40,5x55 cm. Rendkívül ritka, tudomásunk szerint korábban nem szerepelt árverésen!
10263.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
63,66
68,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft