Műtárgy, antikvitás

Tételek száma: 40

XVIII. sz. Szent László (cca 1040-1095) magyar király csontereklyéje: XX. századi részben ezüstözött réz ereklyetartó kapszulában (30x30 mm.) A kapszulát Basilio Pompilj (1858-1931) bíboros, Róma vicarius generalisa hitelesítő viaszpecsétje zárja, hitelesítési sorszámmal (278/1927), a pecsét és a záró zsinórok épek, biztosítják az ereklye integritását. Az ereklyetartó kapszula XX.-ik századi, aranyozott, gránátokkal ékített fém ereklyetartóban. Az ereklyetartón tűzzománcozott kettőskereszt címerpajzs szentkoronával, talpán rézmetszővel szép talpmetszet (330x165 mm.) /   Reliquary of Hungarian King Saint Ladislaus (Approx. 1040-1095)  Presented for auction is an 18th-century reliquary containing relics of Saint Ladislaus, the revered Hungarian king. This historical piece is encapsulated within a 20th-century partially silver-plated copper reliquary capsule, measuring 30x30 mm. The reliquary capsule is sealed with the wax seal of Basilio Pompilj (1858-1931), Cardinal and Vicar General of Rome, bearing the authentication serial number 278/1927. The seal and closing cords remain intact, assuring the integrity of the relic.  Reliquary Housing:  The reliquary capsule is housed within a 20th-century gold-plated metal reliquary, adorned with garnets for added elegance. Note that one garnet has been replaced with a glass gem. The reliquary proudly displays a cloisonné enamel double-cross emblem with a sacred crown, measuring 330x165 mm.
10385.

XVIII. sz. Szent László (cca 1040-1095) magyar király csontereklyéje: XX. századi részben ezüstözött réz ereklyetartó kapszulában (30x30 mm.) A kapszulát Basilio Pompilj (1858-1931) bíboros, Róma vicarius generalisa hitelesítő viaszpecsétje zárja, hitelesítési sorszámmal (278/1927), a pecsét és a záró zsinórok épek, biztosítják az ereklye integritását. Az ereklyetartó kapszula XX.-ik századi, aranyozott, gránátokkal ékített fém ereklyetartóban. Az ereklyetartón tűzzománcozott kettőskereszt címerpajzs szentkoronával, talpán rézmetszővel szép talpmetszet (330x165 mm.) / Reliquary of Hungarian King Saint Ladislaus (Approx. 1040-1095) Presented for auction is an 18th-century reliquary containing relics of Saint Ladislaus, the revered Hungarian king. This historical piece is encapsulated within a 20th-century partially silver-plated copper reliquary capsule, measuring 30x30 mm. The reliquary capsule is sealed with the wax seal of Basilio Pompilj (1858-1931), Cardinal and Vicar General of Rome, bearing the authentication serial number "278/1927." The seal and closing cords remain intact, assuring the integrity of the relic. Reliquary Housing: The reliquary capsule is housed within a 20th-century gold-plated metal reliquary, adorned with garnets for added elegance. Note that one garnet has been replaced with a glass gem. The reliquary proudly displays a cloisonné enamel double-cross emblem with a sacred crown, measuring 330x165 mm.

Kikiáltási ár:
800 000 Ft
2 105,26
2 285,71
Stefániay Edit (1936-2010): A tudás fája (keserű szüret). Tűzzománc, rézlemez. Hátoldalán a művész címkéjén feliratozott. 61x100 cm. Fakeretben. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
10386.

Kikiáltási ár:
380 000 Ft
1 000,00
1 085,71
Antik sétabot, lófej alakos ezüst (Ag) fejjel, jelzéssel, kopással, h: 93 cm
10387.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
68,42
74,29
cca 1880, Hermogenes szent pátriárka a Chudov kolostorban orosz ikon. Tojástempera, fa, korának megfelelő, de szép állapotban, 31x26,5 cm / Patriarch Hermogenes in the Chudov monastery. Russian icon.
10388.

Kikiáltási ár:
220 000 Ft
578,95
628,57
Jungfer Gyula (1841-1908) műlakatos, díszműkovács, vasárugyáros: 2 db szecessziós rács, kovácsoltvas, szép állapotban, homokfúvás után alapozófestékkel kezelve. 152x63 cm / Kizárólag személyes átvétel!!!
10389.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
315,79
342,86
1879, Orosz Birodalom, Gornin Gyár, Tula, Antik bronz szamovár. Dátumozott pecsétekkel hitelesített bronz szamovár, kiegészítőkkel. Kopás, felső részén horpadás előfordul, összességében jó gyűjtői állapotban. M: 73 cm. / 1879, Russian Empire, Gornin Factory, Tula, Antique bronze samovar. Authenticated with dated stamps, accompanied by accessories. Some wear and a dent on the upper part are present, overall in good collectors condition. H: 73 cm.
10390.

1879, Orosz Birodalom, Gornin Gyár, Tula, Antik bronz szamovár. Dátumozott pecsétekkel hitelesített bronz szamovár, kiegészítőkkel. Kopás, felső részén horpadás előfordul, összességében jó gyűjtői állapotban. M: 73 cm. / 1879, Russian Empire, Gornin Factory, Tula, Antique bronze samovar. Authenticated with dated stamps, accompanied by accessories. Some wear and a dent on the upper part are present, overall in good collector's condition. H: 73 cm.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
315,79
342,86
10391.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
263,16
285,71
Kínáló tál. Ezüst (Ag) szerelékes, kézzel festett. Ördögfejes ezüst fogóval. XIX. sz. vége. Kézi zománcfestéssel. Kopással. Szétszedhető d: 21 cm / Aufsatz hand painted glass with enamel. With silver appliance in the shape of a devils head. With some wear. d: 21 cm
10392.

Kínáló tál. Ezüst (Ag) szerelékes, kézzel festett. Ördögfejes ezüst fogóval. XIX. sz. vége. Kézi zománcfestéssel. Kopással. Szétszedhető d: 21 cm / Aufsatz hand painted glass with enamel. With silver appliance in the shape of a devil's head. With some wear. d: 21 cm

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
184,21
200,00
10393.

Kikiáltási ár:
65 000 Ft
171,05
185,71
Ikon, ezüstözött fém okláddal. XIX. sz. 24x26 cm / Icon with silver plated copper oclad. 19th century 24x26 cm
10394.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
157,89
171,43
10395.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
157,89
171,43
17
Őskori fosszília. Emlős megkövesedett foga. Zoltán Tamás ötvős művész által bronzba foglalva rusztikus foglalatba. Jelzett m: 18 cm / Ancient fossil. Tooth of a mammal embedded in bronze by artist Tamas Zoltan. Signed m: 18 cm
10396.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
157,89
171,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft