Nyomtatványok

Tételek száma: 45

1791 Siebenbürgische Quartalschrift. Zweyter Jahrgang. Teljes 2. évfolyam. Hermannstadt (Nagyszeben), 1791, Martin Hochmeister, 4+434+VII p. + 1 (kihajtható tábla) t. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, a gerincen hiánnyal, foltos lapokkal, egy lapon apró (I/II.) hiánnyal, 1875-ös nagyszebeni tulajdonosi névbélyegzéssel.
11470.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
106,10
114,29
1792 Kassa, Dörner Dániel kereskedő és Petz Éva Zsuzsanna (Petz János György kereskedő lánya) esküvői emléklapja. ,,Unvergessliches Denkmaal aufrichtiger Freude, welches beider gewünscht glücklichen Vermählung [..] Daniel Dörner, Kauf- und Handelmanns; [..] und tugendgezierten Jungfrau Eva Susanna Petzin [...] Kaschau [Kassa], 1792, [ny.n.], 2 sztl. lev. Hajtva, néhány kis folttal, alján apró sérüléssel, egyébként jó állapotban, 35,5x23,5 cm. Mindketten neves polgári kereskedőcsaládból származtak; családjaik, valamint ők maguk és esküvőjük is említésre kerülnek Kerekes György 1913-ban kiadott, Kassai kereskedők életéből harmadfélszázad 1687-1913 c. könyvében: ,,Barátai ez alkalomra egész ivnagyságban kiállított verses emléklapot nyomattak, melynek címlapján elmondják, hogy Dörner Dániel Kauf- und Handelsmann elveszi a nagyhírű Kauf- und Handelsmann Petz György János özvegye  leányát, Éva Zsuzsannát. Ily emléklapok az előkelőbb polgárcsaládoknál ily alkalmakkor általában szokásosak voltak.
11471.

1792 Kassa, Dörner Dániel kereskedő és Petz Éva Zsuzsanna (Petz János György kereskedő lánya) esküvői emléklapja. ,,Unvergessliches Denkmaal aufrichtiger Freude, welches beider gewünscht glücklichen Vermählung [..] Daniel Dörner, Kauf- und Handelmanns; [..] und tugendgezierten Jungfrau Eva Susanna Petzin [...]" Kaschau [Kassa], 1792, [ny.n.], 2 sztl. lev. Hajtva, néhány kis folttal, alján apró sérüléssel, egyébként jó állapotban, 35,5x23,5 cm. Mindketten neves polgári kereskedőcsaládból származtak; családjaik, valamint ők maguk és esküvőjük is említésre kerülnek Kerekes György 1913-ban kiadott, "Kassai kereskedők életéből harmadfélszázad 1687-1913" c. könyvében: ,,Barátai ez alkalomra egész ivnagyságban kiállított verses emléklapot nyomattak, melynek címlapján elmondják, hogy Dörner Dániel Kauf- und Handelsmann elveszi a nagyhírű Kauf- und Handelsmann Petz György János özvegye leányát, Éva Zsuzsannát. Ily emléklapok az előkelőbb polgárcsaládoknál ily alkalmakkor általában szokásosak voltak."

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
1838 Athenaeum. Tudományok és Szépművészetek tára. 1838. első félév. szerk: Schedel, Vörösmarty, Bajza. Fél évfolyam igényes korhű kartonálásban
11472.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,44
45,71
1841 herceg Grassalkovich Antal (1771-1841) birodalmi herceg, királyi kamarás, aranygyapjas vitéz, Csongrád vármegye főispánja gyászjelentése, német nyelven, kissé foltos, apró lapszéli szakadásokkal
11473.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
1868 Udvari értesítés a főhercegnő [Habsburg-Lotaringiai Mária Valéria] keresztelőjéről, közepén hajtás mentén apró lapszéli szakadásokkal. 19x23,5 cm
11474.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
26
1898 Az Erdélyrészi Kárpát Egyesület rendes tagsági évi jegy Nagy-Kövesd város részére
11475.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,79
42,86
1898 Az Erzsébet királyné alap felhívása szobor állítására +  1898 Erzsébet királyné halálának alkalmából Szobrot a királynénak c. felhívás és gyűjtőív szép állapotban
11476.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
cca 1900 Petőfi Sándor költő, mint honvéd, színezett nyomat, paszpartuban, 15×11 cm
11477.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,83
34,29
1904 A Nagy-Kőrösi Hírlapok XXIV. évf 47. szám, 6p. benne a város rendezési tervével
11478.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
1905 A Budapesti Tattersall tárczanaptára. Tartalmazza Magyarország és Ausztria mindennemű lóversenyeinek és egyéb sportalkalmainak előjegyzését valamint az összes nevezetesebb hazai lóvásárok megtartásának határnapjait 44 sztl lev. Mini formátum, hibátlan állapotban
11479.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,61
11,43
cca 1905 Kunosy Vilmos és fia. Menet- és ellenörzési jegyek mintalapja és árjegyzéke. 21 féle jegy minta nyomása 4 p.
11480.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,55
10,29
1906 A Nagybecskereki Szeszmentes melegedő első évi jelentése és kérelme. 12p. Egy fotóval illusztrálva Kiadói papírkötésben
11481.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft