6 000 Ft
15,54 EUR, 17,14 USD
1792 Kassa, Dörner Dániel kereskedő és Petz Éva Zsuzsanna (Petz János György kereskedő lánya) esküvői emléklapja. ,,Unvergessliches Denkmaal aufrichtiger Freude, welches beider gewünscht glücklichen Vermählung [..] Daniel Dörner, Kauf- und Handelmanns; [..] und tugendgezierten Jungfrau Eva Susanna Petzin [...]" Kaschau [Kassa], 1792, [ny.n.], 2 sztl. lev. Hajtva, néhány kis folttal, alján apró sérüléssel, egyébként jó állapotban, 35,5x23,5 cm. Mindketten neves polgári kereskedőcsaládból származtak; családjaik, valamint ők maguk és esküvőjük is említésre kerülnek Kerekes György 1913-ban kiadott, "Kassai kereskedők életéből harmadfélszázad 1687-1913" c. könyvében: ,,Barátai ez alkalomra egész ivnagyságban kiállított verses emléklapot nyomattak, melynek címlapján elmondják, hogy Dörner Dániel Kauf- und Handelsmann elveszi a nagyhírű Kauf- und Handelsmann Petz György János özvegye leányát, Éva Zsuzsannát. Ily emléklapok az előkelőbb polgárcsaládoknál ily alkalmakkor általában szokásosak voltak."