1800 Königlich Preussischer Reise-Pass für das Ausland / Porosz Királyság, útlevél külföldre, hajtásnyomokkal 38x24,5 cm / Kingdom of Prussia, passport (Reisepass)
cca 1810-1900 A soproni Hartner kéményes, kéményseprő cég okmány hagyatéka. Egy évszázad története dokumentumokban. Kéményellenörzések jegyzőkönyvei munkaügyi iratok, megyeri és városi peres ügyek iratai, számos hivatalos levél, sok soproni kiadásu pecsétes okmány. Nagy mappában, több mint 100 dokumentum.
1811 Bruno (Brünn) morva város képével illusztrált, nagyméretű, Trebic-i (Trebitsch) mészáros részére kiállított német nyelvű céhlevél, jelzett a dúcon: Brünn bei Stph. Kohlneder, 1808., viaszpecséttel, és papírfelzetes viaszpecséttel, hajtott, 37x44 cm
1853 Chisinau/Kisinyovi keresztelési jegyzőkönyv, 1849. jan. 26. -án magyar pár Liszkay Gábor és neje lányának kereszteléséről. Kétfejű sasos vízjeles papíron, kétfejű sasos pecséttel, 15 kopejkás szignettával, foltos. + 1931-1943 magyar nyelvű fordítás és azok másolatai. Valamint az okmány 3 db másolata.