Magyar és külföldi emlékveretek

Tételek száma: 79

Reményi József (1887-1977) 1949. A Magyarországi Szabadkőművesség 200 Éves Fennállása Emlékére / Bölcseség - Erő - Szépség kétoldalas bronz emlékérem, peremén 107-es sorszámmal (60mm) T:AU,XF / Hungary 1949. 200th Anniversary of the Hungarian Freemasonry double-sided commemorative bronze medallion with serial number 107 on edge. Unsigned József Reményi (60mm) C:AU,XF
30207.

Reményi József (1887-1977) 1949. "A Magyarországi Szabadkőművesség 200 Éves Fennállása Emlékére / Bölcseség - Erő - Szépség" kétoldalas bronz emlékérem, peremén 107-es sorszámmal (60mm) T:AU,XF / Hungary 1949. "200th Anniversary of the Hungarian Freemasonry" double-sided commemorative bronze medallion with serial number "107" on edge. Unsigned József Reményi (60mm) C:AU,XF

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Schwartz István (1851-1924) 1885. Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Vörösmarty Józsefnek Köveskálla - Az érdem jeléül kétoldalas bronz emlékérem eredeti Az 1885 évi Budapesti Országos kiállítás feliratú kopott dísztokban (65mm) T:AU patina / Hungary 1885. Hungarian General Exhibition in Budapest 1885 / For József Vörösmarty Köveskálla - Recognition of His Contribution two-sided bronze commemorative medallion in worn, original case. Szign.:Stephan Schwartz (65mm) C:AU patina
30208.

Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Vörösmarty Józsefnek Köveskálla - Az érdem jeléül" kétoldalas bronz emlékérem eredeti "Az 1885 évi Budapesti Országos kiállítás" feliratú kopott dísztokban (65mm) T:AU patina / Hungary 1885. "Hungarian General Exhibition in Budapest 1885 / For József Vörösmarty Köveskálla - Recognition of His Contribution" two-sided bronze commemorative medallion in worn, original case. Szign.:Stephan Schwartz (65mm) C:AU patina

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Seregély Dezső (1867-1948) 1928. Serédi Justinián Magyarország Hercegprímása 1928 egyoldalas bronz lemezplakett (103mm) T:AU / Hungary 1928. Serédi Justinián Magyarország Hercegprímása 1928 one-sided bronze sheet plaque (103mm) C:AU HP.: 4842.
30209.

Seregély Dezső (1867-1948) 1928. "Serédi Justinián Magyarország Hercegprímása 1928" egyoldalas bronz lemezplakett (103mm) T:AU / Hungary 1928. "Serédi Justinián Magyarország Hercegprímása 1928" one-sided bronze sheet plaque (103mm) C:AU HP.: 4842.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Sz. Egyed Emma (1935-) 1991. Liszt Ferenc Zongoraverseny 1991 Budapest / 27. Budapesti Nemzetközi Zenei Verseny kétoldalas, öntött bronz plakett, eredeti dísztokban (~132-133mm) T:AU kis patina / Hungary 1991. Liszt Ferenc Zongoraverseny 1991 Budapest / 27. Budapesti Nemzetközi Zenei Verseny double-sided, cast bronze plaque in original display case (~132-133mm) C:AU small patina
30210.

Sz. Egyed Emma (1935-) 1991. "Liszt Ferenc Zongoraverseny 1991 Budapest / 27. Budapesti Nemzetközi Zenei Verseny" kétoldalas, öntött bronz plakett, eredeti dísztokban (~132-133mm) T:AU kis patina / Hungary 1991. "Liszt Ferenc Zongoraverseny 1991 Budapest / 27. Budapesti Nemzetközi Zenei Verseny" double-sided, cast bronze plaque in original display case (~132-133mm) C:AU small patina

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Szentirmai Zoltán (1941-) 1986. Liszt Ferenc 1811-1886 / Emlékezetül 1986-ban kétoldalas bronz plakett eredeti dísztokban (109mm) T:UNC / Hungary 1986. Liszt Ferenc 1811-1886 / Emlékezetül 1986-ban (In Memoriam in 1986) double-sided bronze plaque in original display case. Sign.: Zoltán Szentirmai (109mm) C:UNC
30211.

Szentirmai Zoltán (1941-) 1986. "Liszt Ferenc 1811-1886 / Emlékezetül 1986-ban" kétoldalas bronz plakett eredeti dísztokban (109mm) T:UNC / Hungary 1986. "Liszt Ferenc 1811-1886 / Emlékezetül 1986-ban (In Memoriam in 1986)" double-sided bronze plaque in original display case. Sign.: Zoltán Szentirmai (109mm) C:UNC

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Sződy Szilárd (1878-1939) 1925. Ravasz László püspök bronz plakett (77x82mm) márványlapon T:XF patina / Hungary 1925. Bishop László Ravasz bronze plaque (77x82mm) on marble sheet C:XF patina
30212.

Sződy Szilárd (1878-1939) 1925. "Ravasz László püspök" bronz plakett (77x82mm) márványlapon T:XF patina / Hungary 1925. "Bishop László Ravasz" bronze plaque (77x82mm) on marble sheet C:XF patina

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Telcs Ede (1872-1948) 1906. Gróf Andrássy Gyula / Szoboremlékének lepelhullása alkalmából 1906 bronz emlékérem (69mm) T:XF patina, kis ph. / Hungary 1906. Unveiling of the statue of Count Gyula Andrássy double-sided bronze medallion. Sign: Ede Telcs (69mm) T:XF patina, small edge error HP 6073.
30213.

Telcs Ede (1872-1948) 1906. "Gróf Andrássy Gyula / Szoboremlékének lepelhullása alkalmából 1906" bronz emlékérem (69mm) T:XF patina, kis ph. / Hungary 1906. "Unveiling of the statue of Count Gyula Andrássy" double-sided bronze medallion. Sign: Ede Telcs (69mm) T:XF patina, small edge error HP 6073.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Telcs Ede (1872-1948) 1908. Szoldatits Ferencznek a Magyar Képírók Nesztorának tisztelői bronz emlékplakett az ÉKE által tagjainak olcsón közvetített sorozatból, hátoldalán két darab töltőtollal írt lajstromszám(?) (35x68mm) T:AU / Hungary 1908. Hommage for Ferencz Szoldatits, Nestor of the Hungarian Picture-writers bronze commemorative plaque from the series of low-price plaques for ÉKE members. On the reverse handwritten (with fountain pen) registry number. Sign.: Ede Telcs (35x68mm) C:AU HP 6094.
30214.

Telcs Ede (1872-1948) 1908. "Szoldatits Ferencznek a Magyar Képírók Nesztorának tisztelői" bronz emlékplakett az "ÉKE által tagjainak olcsón közvetített" sorozatból, hátoldalán két darab töltőtollal írt lajstromszám(?) (35x68mm) T:AU / Hungary 1908. "Hommage for Ferencz Szoldatits, Nestor of the Hungarian Picture-writers" bronze commemorative plaque from the "series of low-price plaques for ÉKE members". On the reverse handwritten (with fountain pen) registry number. Sign.: Ede Telcs (35x68mm) C:AU HP 6094.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Telcs Ede (1872-1948) 1910. Boszorkány mesés motívumokat ábrázoló egyoldalas bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén sorszámozott, 75-ös sorszámmal (43,5x81mm) T:AU / Hungary 1910. Witch one-sided bronze plaque depicting fairytale motiffs, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, serial number on edge 75. Sign: Ede Telcs (1872-1948) C:AU  HP.: 6099.
30215.

Telcs Ede (1872-1948) 1910. "Boszorkány" mesés motívumokat ábrázoló egyoldalas bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén sorszámozott, "75"-ös sorszámmal (43,5x81mm) T:AU / Hungary 1910. "Witch" one-sided bronze plaque depicting fairytale motiffs, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, serial number on edge "75". Sign: Ede Telcs (1872-1948) C:AU HP.: 6099.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Telcs Ede (1872-1948) 1915. Hadbavonulók 1914-1915 egyoldalas Fe plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén ÉKE 1915, sorszámozott, 68-as sorszámmal (65x82mm) T:AU kis rozsda, elsősorban a peremen / Hungary 1915. Hadbavonulók 1914-1915 one-sided Fe plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with ÉKE 1915 and serial number 68 on edge Sign: Ede Telcs (65x82mm) C:XF spots of rust mainly on the edges
30216.

Telcs Ede (1872-1948) 1915. "Hadbavonulók 1914-1915" egyoldalas Fe plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1915", sorszámozott, "68"-as sorszámmal (65x82mm) T:AU kis rozsda, elsősorban a peremen / Hungary 1915. "Hadbavonulók 1914-1915" one-sided Fe plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1915" and serial number "68" on edge Sign: Ede Telcs (65x82mm) C:XF spots of rust mainly on the edges

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Telcs Ede (1872-1948) 1941. A M. Numizmatikai Társulat fennállása 40. évfordulójára bronz emlékérem (49,5mm) T:AU R! patina / Hungary 1941. For the 40th anniversary of the Hungarian Numismatic Society bronze commemorative medal. Sign.: Ede Telcs (49,5mm) C:AU R! patina
30217.

Telcs Ede (1872-1948) 1941. "A M. Numizmatikai Társulat fennállása 40. évfordulójára" bronz emlékérem (49,5mm) T:AU R! patina / Hungary 1941. "For the 40th anniversary of the Hungarian Numismatic Society" bronze commemorative medal. Sign.: Ede Telcs (49,5mm) C:AU R! patina

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Varga Géza (1951-) 1982. A Mikes-plakett második fokozata. Előlapon: Gróf Mikes Kelemen Rákotzi Ferentz Fejedelem Kamarássa, belső oldalon a Törökországi levelek első leveléből részlet: Édes néném hálá legyen / az Istennek mi ide érkeztünk ma [...] kinyitható bronz plakett (98mm) T:AU
30218.

Varga Géza (1951-) 1982. A Mikes-plakett második fokozata. Előlapon: "Gróf Mikes Kelemen Rákotzi Ferentz Fejedelem Kamarássa", belső oldalon a Törökországi levelek első leveléből részlet: "Édes néném hálá legyen / az Istennek mi ide érkeztünk ma [...]" kinyitható bronz plakett (98mm) T:AU

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft