Magyar és külföldi emlékveretek

Tételek száma: 79

Vágó Dezső (1882-1945) DN Bókay Árpád (belgyógyász) / Sic vos non vobis (Akárcsak te) kétoldalas bronz plakett (64x62mm) T:XF / Hungary ND Árpád Bókay / Sic vos non vobis (Just like you) two-sided Br plaque. Sign.: Dezső Vágó (1882-1945) (64x62mm) C:XF  HP.: 6354.
30219.

Vágó Dezső (1882-1945) DN "Bókay Árpád (belgyógyász) / Sic vos non vobis (Akárcsak te)" kétoldalas bronz plakett (64x62mm) T:XF / Hungary ND "Árpád Bókay / Sic vos non vobis (Just like you)" two-sided Br plaque. Sign.: Dezső Vágó (1882-1945) (64x62mm) C:XF HP.: 6354.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
53,05
57,14
Vincze Pál (1907-1994) 1931. Resurget (Feltámadás) bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén ÉKE 1931, sorszámozott, 87-es sorszámmal (80x56mm) T:AU kis ph. / Hungary 1931. Resurget (Resurrection) bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with ÉKE 1931 and serial number 87 on edge Sign: Pál Vincze (80x56mm) C:AU small edge error  HP 6446.
30220.

Vincze Pál (1907-1994) 1931. "Resurget (Feltámadás)" bronz plakett, Éremkedvelők Egyesületének tagsági érme, peremén "ÉKE 1931", sorszámozott, "87"-es sorszámmal (80x56mm) T:AU kis ph. / Hungary 1931. "Resurget (Resurrection)" bronze plaque, membership medal of the Association of Medal Enthusiasts, with "ÉKE 1931" and serial number "87" on edge Sign: Pál Vincze (80x56mm) C:AU small edge error HP 6446.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
106,10
114,29
Vígh Tamás (1926-2010) 1981. Bartók Béla 1881-1945 / Bartók Béla születésének 100. évfordulójára - Bartók Emlékbizottság kétoldalas bronz plakett, eredeti dísztokban (92mm) T:AU / Hungary 1981. Bartók Béla 1881-1945 / Bartók Béla születésének 100. évfordulójára - Bartók Emlékbizottság (For the 100th year of birth of Béla Bartók - The Bartók Memorial Committee double-sided bronz plaque in original display case (92mm) C:AU
30221.

Vígh Tamás (1926-2010) 1981. "Bartók Béla 1881-1945 / Bartók Béla születésének 100. évfordulójára - Bartók Emlékbizottság" kétoldalas bronz plakett, eredeti dísztokban (92mm) T:AU / Hungary 1981. "Bartók Béla 1881-1945 / Bartók Béla születésének 100. évfordulójára - Bartók Emlékbizottság (For the 100th year of birth of Béla Bartók - The Bartók Memorial Committee" double-sided bronz plaque in original display case (92mm) C:AU

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
21,22
22,86
Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1935. Hóman Bálint M. Kir. Vallás- és Oktatásügyi miniszter 50. születésnapja emlékére kétoldalas Br emlékérem (78mm) T:XF karcok, ü. / Hungary 1935. For the 50th Birthday of Bálint Hóman Secretary of Religion and Education of the Hungarian Kingdom double-sided Br commemorative medal, in original case. Sign: János Zsákodi Csiszér (78mm) C:XF scratches, ding TP 3090.
30222.

Zsákodi Csiszér János (1883-1953) 1935. "Hóman Bálint M. Kir. Vallás- és Oktatásügyi miniszter 50. születésnapja emlékére" kétoldalas Br emlékérem (78mm) T:XF karcok, ü. / Hungary 1935. "For the 50th Birthday of Bálint Hóman Secretary of Religion and Education of the Hungarian Kingdom" double-sided Br commemorative medal, in original case. Sign: János Zsákodi Csiszér (78mm) C:XF scratches, ding TP 3090.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
42,44
45,71
1762. IMP. FRANCISCUS AVG. M. THERESIA AVG. / SECVRITAS DACIAE MDCCLXII kétoldalas Cu érem az erdélyi határőrség megszervezésének emlékére kiadva Mária Terézia uralkodása alatt. Szign.: P(eter) Kaiserwerth, IDF (Ignatz Donner) (72,37g/59mm) T:2 ph. / Hungary 1762. IMP. FRANCISCUS AVG. M. THERESIA AVG. / SECVRITAS DACIAE MDCCLXII Cu medallion commemorating the establishment of the Transylvanian border patrol under the reign of Maria Theresia. Sign.: P(eter) Kaiserwerth, IDF (Ignatz Donner) (72,37g/59mm) C:XF edge error
30223.

1762. "IMP. FRANCISCUS AVG. M. THERESIA AVG. / SECVRITAS DACIAE MDCCLXII" kétoldalas Cu érem az erdélyi határőrség megszervezésének emlékére kiadva Mária Terézia uralkodása alatt. Szign.: P(eter) Kaiserwerth, IDF (Ignatz Donner) (72,37g/59mm) T:2 ph. / Hungary 1762. "IMP. FRANCISCUS AVG. M. THERESIA AVG. / SECVRITAS DACIAE MDCCLXII" Cu medallion commemorating the establishment of the Transylvanian border patrol under the reign of Maria Theresia. Sign.: P(eter) Kaiserwerth, IDF (Ignatz Donner) (72,37g/59mm) C:XF edge error

Kikiáltási ár:
240 000 Ft
636,60
685,71
1875. A magyar orvosok és természet vizsgálók XVIII. nagy gyűlésének / Előpatak 1875 aranyozott broonz emlékérem (41mm) T:AU patina / Hungary 1875. Hungarian Physicians and Naturalists XVIIIth Meeting / Előpatak 1875 gilt bronze commemorative medallion (41mm) C:AU patina
30224.

1875. "A magyar orvosok és természet vizsgálók XVIII. nagy gyűlésének / Előpatak 1875" aranyozott broonz emlékérem (41mm) T:AU patina / Hungary 1875. "Hungarian Physicians and Naturalists XVIIIth Meeting / Előpatak 1875" gilt bronze commemorative medallion (41mm) C:AU patina

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,83
34,29
9
1881. RUDOLF CS. ÉS KIR. FŐHERCZEG TRÓNÖRÖKÖS ÉS STEFÁNIA BELGA KIR. HERCZEGNŐ - MENYEGZŐJÜK EMLÉKÉRE / EZREK AJKÁN EGY HANG EGY ÉRZELEM - BUDAPEST FŐVÁROS KÖZÖNSÉGE kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: Leisek (65mm) T:AU,XF patina, ph., R! / Hungary 1881. For the wedding of Archduke Rudolf and Princess Stefania of Belgium double-sided bronze medallion. Sign.: Leisek (65mm) T:AU,XF patina, edge error, R!
30225.

1881. "RUDOLF CS. ÉS KIR. FŐHERCZEG TRÓNÖRÖKÖS ÉS STEFÁNIA BELGA KIR. HERCZEGNŐ - MENYEGZŐJÜK EMLÉKÉRE / EZREK AJKÁN EGY HANG EGY ÉRZELEM - BUDAPEST FŐVÁROS KÖZÖNSÉGE" kétoldalas bronz emlékérem. Szign.: Leisek (65mm) T:AU,XF patina, ph., R! / Hungary 1881. "For the wedding of Archduke Rudolf and Princess Stefania of Belgium" double-sided bronze medallion. Sign.: Leisek (65mm) T:AU,XF patina, edge error, R!

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
106,10
114,29
~1910. Kereskedelmi Alkalmazottak O.E. Sport Csoportja Versenydíja kétoldalas jelzett Ag díjérem, SGA gyártói jelzéssel (20,98g/0.800/40x40mm) T:AU,XF patina, kis ü. / Hungary ~1910. Kereskedelmi Alkalmazottak O.E. Sport Csoportja Versenydíja (Competition prize of the Sports Group of the National Association of Commercial Employees) two-sided hallmarked Ag award medal with SGA makers mark (20,98g/0.800/40x40mm) C:AU,XF patina, small ding
30226.

~1910. "Kereskedelmi Alkalmazottak O.E. Sport Csoportja Versenydíja" kétoldalas jelzett Ag díjérem, "SGA" gyártói jelzéssel (20,98g/0.800/40x40mm) T:AU,XF patina, kis ü. / Hungary ~1910. "Kereskedelmi Alkalmazottak O.E. Sport Csoportja Versenydíja (Competition prize of the Sports Group of the National Association of Commercial Employees)" two-sided hallmarked Ag award medal with "SGA" maker's mark (20,98g/0.800/40x40mm) C:AU,XF patina, small ding

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
Csehszlovákia 1928-1938. MENS SA NA IN CORPORE SANO / Csehszlovákiai Magyar Testnevelő Szövetség kétoldalas Br sport emlékérem (71,52g/60mm) T:1- / Czechoslovakia ~1920-1930. Csehszlovákiai Magyar Testnevelő Szövetség (Hungarian Gym Association in Czechoslovakia) double-sided Br sports commemorative medallion (71,52g/60mm) C:AU
30227.

Csehszlovákia 1928-1938. "MENS SA NA IN CORPORE SANO / Csehszlovákiai Magyar Testnevelő Szövetség" kétoldalas Br sport emlékérem (71,52g/60mm) T:1- / Czechoslovakia ~1920-1930. "Csehszlovákiai Magyar Testnevelő Szövetség (Hungarian Gym Association in Czechoslovakia)" double-sided Br sports commemorative medallion (71,52g/60mm) C:AU

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,96
8,57
1931. Magyar Labdarúgók Szövetsége kétoldalas, jelzett Ag díjérem, hátoldalán II. díj 1930-31 gravírozással és SGA gyártói jelzéssel. A Magyar Kupa 1930-1931-es idényében a III. Kerület és a Ferencváros jutott a döntőbe. Mindkét csapat a profi elsőosztályú ligában szerepelt, ahol a Fradi a 3., míg az óbudai csapat a 6. helyen végzett. A kupadöntőben hiába a zöld-fehérek voltak az esélyesebbek, a kék-fehérek borították a papírformát az Üllői úton rendezett mérkőzésen, és Zilahi Pál mesterhármasával, valamint Győri József találatával 4-1-re megnyerték a mérkőzést. Az FTC gólja öngól volt, ezt Steiner Sándor jegyezte. A díjérmet a Ferencváros egyik játékosa kapta. (18,42g/0.800/35mm) T:AU fny. / Hungary 1931. Hungarian Football Association double-sided, marked Ag award medal, II. díj 1930-31 (2nd prize 1930-31) engraving on the reverse, with SGA makers mark. In the 1930-1931 season of the Hungarian Cup, the III. Kerület and Ferencváros reached the final. Both teams played in the professional First League, where Fradi finished 3rd, while the team from Óbuda finished 6th. In the cup final, although the green and whites had the bigger chance to win, but the blue and whites covered the odds at the match played on Üllői út, and won 4-1 with a hat-trick by Pál Zilahi and a goal by József Győri. FTCs goal was an own goal, scored by Sándor Steiner. The medal was awarded to a Ferencváros player. (18.42g/0.800/35mm) C:AU ear mark
30228.

1931. "Magyar Labdarúgók Szövetsége" kétoldalas, jelzett Ag díjérem, hátoldalán "II. díj 1930-31" gravírozással és "SGA" gyártói jelzéssel. A Magyar Kupa 1930-1931-es idényében a III. Kerület és a Ferencváros jutott a döntőbe. Mindkét csapat a profi elsőosztályú ligában szerepelt, ahol a Fradi a 3., míg az óbudai csapat a 6. helyen végzett. A kupadöntőben hiába a zöld-fehérek voltak az esélyesebbek, a kék-fehérek borították a papírformát az Üllői úton rendezett mérkőzésen, és Zilahi Pál mesterhármasával, valamint Győri József találatával 4-1-re megnyerték a mérkőzést. Az FTC gólja öngól volt, ezt Steiner Sándor jegyezte. A díjérmet a Ferencváros egyik játékosa kapta. (18,42g/0.800/35mm) T:AU fny. / Hungary 1931. "Hungarian Football Association" double-sided, marked Ag award medal, "II. díj 1930-31 (2nd prize 1930-31)" engraving on the reverse, with "SGA" maker's mark. In the 1930-1931 season of the Hungarian Cup, the III. Kerület and Ferencváros reached the final. Both teams played in the professional First League, where Fradi finished 3rd, while the team from Óbuda finished 6th. In the cup final, although the green and whites had the bigger chance to win, but the blue and whites covered the odds at the match played on Üllői út, and won 4-1 with a hat-trick by Pál Zilahi and a goal by József Győri. FTC's goal was an own goal, scored by Sándor Steiner. The medal was awarded to a Ferencváros player. (18.42g/0.800/35mm) C:AU ear mark

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13,26
14,29
29
1935. Magyar Királyi Zrínyi Ilona Tiszti Leánynevelő Intézet / Intézeti Sportverseny bronz díjérem (59x42mm) T:XF kis ph. / Hungary 1935. Hungarian Royal Ilona Zrínyi Girls Education Institute / Institutional Sport Competition bronze award medal (59x42mm) C:XF small edge error
30229.

1935. "Magyar Királyi Zrínyi Ilona Tiszti Leánynevelő Intézet / Intézeti Sportverseny" bronz díjérem (59x42mm) T:XF kis ph. / Hungary 1935. "Hungarian Royal Ilona Zrínyi Girls' Education Institute / Institutional Sport Competition" bronze award medal (59x42mm) C:XF small edge error

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57
1936. A Mosoni Ének és Zeneegylet tízéves fennállásának emlékére 1926-1936 Liszt Ferenc jobbra néző portréját ábrázoló bronz plakett kitámasztható fa talapzaton. Szign.: RK (210x158mm, fa talp 284x240mm) T:AU / Hungary 1936. A Mosoni Ének és Zeneegylet tízéves fennállásának emlékére 1926-1936 cast bronze plaque with the right looking portrait of Ferenc Liszt on wooden base. Sign.: RK (210x158mm, wooden base 284x240mm) C:AU
30230.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
63,66
68,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft