Militária

Tételek száma: 53

~1930-1940. Magyar Honvédség Harckocsi jelvénye, zománcbetétes, csavarokkal rögzíthető, magyar címeres fém (az oxidáció jellegéből feltehetően Zn) jelvény. Kétoldalt a hadsereg három fegyvernemének (gyalogság, tüzérség, lovasság) jelképeivel, hátoldalon HM (Honvéddelmi Minisztérium) beütéssel, előlapon BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2 gyártói jelzéssel (166x138mm) T:AU,XF oxidáció / Hungary ~1930-1940. Tank badge of the Hungarian Defense Forces, with enamelled Coat of Arms overlay, holes on either side for fastening screws, metal (by the nature of corrosion probably Zn). The badge with he symbols of the three branches of the Army (Infantry, Artillery, Cavalary), backside marked with HM (for Defense Ministry), on the obverse BERÁN N. BUDAPEST DÖBRENTEI U. 2 makers mark (169x138mm) C:AU,XF corrosion
30381.

Kikiáltási ár:
260 000 Ft
689,66
742,86
Kecskeméti József őrvezető hagyatékából: 1930. Vitézi Jelvény zománcozott bronz jelvény, bronz kard rátéttel, hátlapon ferde rögzítőpántokkal, hátlapon Jerouschek Bpest Semmelweis u. 7. gyártói jelzéssel, viselői igazolvánnyal és fényképpel, utóbbin dombornyomott M. Kir Államrendőrség bélyegzéssel (57x37mm) T:AU / From the heritage of József Kecskeméti lance corporal: Hungary 1930. Badge of the Order of Vitéz enamelled bronze badge, with bronze sword overlay, with oblique bands on the back, with Jerouschek Bpest Semmelweis u. 7. makers mark on the back, with certificate and photo (57x37mm) C:AU
30382.

Kecskeméti József őrvezető hagyatékából: 1930. "Vitézi Jelvény" zománcozott bronz jelvény, bronz kard rátéttel, hátlapon ferde rögzítőpántokkal, hátlapon "Jerouschek Bpest Semmelweis u. 7." gyártói jelzéssel, viselői igazolvánnyal és fényképpel, utóbbin dombornyomott "M. Kir Államrendőrség" bélyegzéssel (57x37mm) T:AU / From the heritage of József Kecskeméti lance corporal: Hungary 1930. "Badge of the Order of Vitéz" enamelled bronze badge, with bronze sword overlay, with oblique bands on the back, with "Jerouschek Bpest Semmelweis u. 7." maker's mark on the back, with certificate and photo (57x37mm) C:AU

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
530,50
571,43
1935. Magyar Ezüst Érdemkereszt jelzetlen Ag kitüntetés mellszalag nélkül T:XF karc, ph. /  Hungary 1935. Hungarian Silver Cross of Merit unmarked Ag decoration without ribbon C:XF scratch, edge error  NMK 386.
30383.

1935. "Magyar Ezüst Érdemkereszt" jelzetlen Ag kitüntetés mellszalag nélkül T:XF karc, ph. / Hungary 1935. "Hungarian Silver Cross of Merit" unmarked Ag decoration without ribbon C:XF scratch, edge error NMK 386.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
159,15
171,43
1938. Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc bronz emlékérem mellszalaggal + 1940. Erdélyi részek felszabadulásának emlékére cink emlékérem mellszalaggal. Szign.:BERÁN + 1941. Délvidéki Emlékérem cink emlékérem mellszalaggal. Szign.: BERÁN L. T:AU patina / Hungary 1938. Commemorative Medal for the Liberation of Upper Hungary bronze medal with ribbon + 1940. Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania Zn medal with ribbon. Sign.:BERÁN L. + 1941. Commemorative Medal for the Return of Southern Hungary Zn medal with ribbon. Sign.:BERÁN L. C:AU patina
30384.

1938. "Felvidéki Emlékérem - II. Rákóczi Ferenc" bronz emlékérem mellszalaggal + 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére" cink emlékérem mellszalaggal. Szign.:BERÁN + 1941. "Délvidéki Emlékérem" cink emlékérem mellszalaggal. Szign.: BERÁN L. T:AU patina / Hungary 1938. "Commemorative Medal for the Liberation of Upper Hungary" bronze medal with ribbon + 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania" Zn medal with ribbon. Sign.:BERÁN L. + 1941. "Commemorative Medal for the Return of Southern Hungary" Zn medal with ribbon. Sign.:BERÁN L. C:AU patina

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
39,79
42,86
1939. Magyar Bronz Érdemkereszt bronz kitüntetés, eredeti mellszalagon T:XF  Hungary 1939. Hungarian Bronze Merit Medal bronze decoration, with original ribbon C:XF  NMK 389.
30386.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
185,68
200,00
1939-1945. Magyar Nagy Ezüst Vitézségi Érem ezüstözött bronz kitüntetés, peremen BRONZ fémjel, eredeti mellszalagon. Szign.: Berán Lajos T:AU patina / Hungary 1939-1945. Large Hungarian Silver Gallantry Medal silver-plated bronze decoration, with BRONZ hallmark on edge, original ribbon. Sign.: BERÁN L. C:AU patina NMK 433.
30387.

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
198,94
214,29
~1940. Nagy Honvéd Sportügyességi Jelvény préselt, ezüstözött bronz jelvény (51x34mm) T:2,2- kopott ezüstözés / Hungary ~1940. Large Sports Qualification Badge silver plated bronze badge (47x32mm) C:XF,VF worn silvering
30388.

~1940. "Nagy Honvéd Sportügyességi Jelvény" préselt, ezüstözött bronz jelvény (51x34mm) T:2,2- kopott ezüstözés / Hungary ~1940. "Large Sports Qualification Badge" silver plated bronze badge (47x32mm) C:XF,VF worn silvering

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
106,10
114,29
1940. Nemzetvédelmi Kereszt bronz miniatűr gomblyukjelvénye (15x15mm) T:AU / Hungary 1940. National Defense Cross bronze miniature buttonhole badge (15x15mm) C:AU
30389.

1940. "Nemzetvédelmi Kereszt" bronz miniatűr gomblyukjelvénye (15x15mm) T:AU / Hungary 1940. "National Defense Cross" bronze miniature buttonhole badge (15x15mm) C:AU

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,92
17,14
~1942-1943. Vécsey Árkász Század a Vécsey Béla alezredes által parancsnokolt szombathelyi 35. gyalogezred alegységének bronz lemezjelvénye, a hátoldalon a tű rögzítőjén JELV.GY.KAZINCI U(...) gyártói jelzéssel (56x34mm) T:AU / Hungary ~1942-1943. Vécsey Árkász Század (Vécsey Engineers Company) bronze sheet metal badge of the unit in the 35th Infantry Regiment of Szombathely, commanded by Lt. Colonel Béla Vécsey. On the base of the needle with JELV.GY.KAZINCI U(...) makers mark (56x34mm) C:AU
30390.

~1942-1943. "Vécsey Árkász Század" a Vécsey Béla alezredes által parancsnokolt szombathelyi 35. gyalogezred alegységének bronz lemezjelvénye, a hátoldalon a tű rögzítőjén "JELV.GY.KAZINCI U(...)" gyártói jelzéssel (56x34mm) T:AU / Hungary ~1942-1943. "Vécsey Árkász Század (Vécsey Engineers Company)" bronze sheet metal badge of the unit in the 35th Infantry Regiment of Szombathely, commanded by Lt. Colonel Béla Vécsey. On the base of the needle with "JELV.GY.KAZINCI U(...)" maker's mark (56x34mm) C:AU

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
318,30
342,86
1932-1945. Becsülettel a Hazámért a kaposvári és nagyatádi állomáshelyű 6. Magyar Királyi Nagy Lajos király Gyalogezred bronz lemezjelvénye. Az ezred részt vett az erdélyi és délvidéki bevonulásokban. 1942-től, mint a 10. Könnyű Hadosztály alegysége részt vett a Don-kanyar védelmében (55x39mm) T:XF / Hungary 1932-1945. Becsülettel a Hazámért (With Honor for my Country) bronze sheet metal badge of the 6th Hungarian Royal Infantry Regiment Nagy Lajos király. The regiment took part in the entry to Transylvania and Délvidák. After 1942 as part of the 10th Light Divison participated in the defensive operations around the river Don (55x39mm) C:XF
30391.

1932-1945. "Becsülettel a Hazámért" a kaposvári és nagyatádi állomáshelyű 6. Magyar Királyi Nagy Lajos király Gyalogezred bronz lemezjelvénye. Az ezred részt vett az erdélyi és délvidéki bevonulásokban. 1942-től, mint a 10. Könnyű Hadosztály alegysége részt vett a Don-kanyar védelmében (55x39mm) T:XF / Hungary 1932-1945. "Becsülettel a Hazámért (With Honor for my Country)" bronze sheet metal badge of the 6th Hungarian Royal Infantry Regiment "Nagy Lajos király". The regiment took part in the entry to Transylvania and Délvidák. After 1942 as part of the 10th Light Divison participated in the defensive operations around the river Don (55x39mm) C:XF

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
53,05
57,14
Német Harmadik Birodalom 1938. Szolgálati Érdemérem 2. osztálya 25 éves szolgálat után ezüstözött, részben zománcozott fém kitüntetés eredeti mellszalagon, eredeti dísztokban! T:AU German Third Reich 1938. Faithful Service Medal, 2nd Class, after 25 Years silver plated, partially enamelled metal decoration with original ribbon, in original case! C:AU
30392.

Német Harmadik Birodalom 1938. "Szolgálati Érdemérem 2. osztálya 25 éves szolgálat után" ezüstözött, részben zománcozott fém kitüntetés eredeti mellszalagon, eredeti dísztokban! T:AU German Third Reich 1938. "Faithful Service Medal, 2nd Class, after 25 Years" silver plated, partially enamelled metal decoration with original ribbon, in original case! C:AU

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
63,66
68,57
Német Harmadik Birodalom 1939. Háborús Érdemkereszt II. osztálya kardok nélkül civileknek, háborús erőfeszítésekért adományozott bronz kitüntetés mellszalagon, gyártói jelzés nélkül T:AU  German Third Reich 1939. War Merit Cross 2nd Class without Swords bronze decoration given to civilians for the war effort, with ribbon, without makers mark C:AU
30393.

Német Harmadik Birodalom 1939. "Háborús Érdemkereszt II. osztálya kardok nélkül" civileknek, háborús erőfeszítésekért adományozott bronz kitüntetés mellszalagon, gyártói jelzés nélkül T:AU German Third Reich 1939. "War Merit Cross 2nd Class without Swords" bronze decoration given to civilians for the war effort, with ribbon, without maker's mark C:AU

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
26,53
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft