Porcelán

Tételek száma: 29

Zsolnay többtüzű váza virág díszítéssel. Kifelé szélesedő öntött vázatest, beszűkülő nyakkal, kinyíló szájrésszel. Felületén többrétegű fémes fényű színes eozinmázakkal festett, sötét alap felett fémlüszteres virágmintákkal. Alján jelezve eozin öttornyos gyári jellel. 1990 körül, minimális kopottsággal, m: 28 cm
10336.

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
198,94
214,29
cca 1900 Schütz kerámiagyár díszkancsó pár. Karaffa alakú, formába öntött finomfajansz. Beszűkülő tagolt talpazatán gyöngysoros díszítés, klasszikus tojásdad vázatestét körbefutó geometrikus gyűrűsoros díszítés tagolja. Talpnál kiinduló domború rátét sárkány figurális fogóvá épül, szájrésze belül is virág- és szitakötő mintás festésekkel díszített. Alján masszába nyomott Schütz Cilli jelzés és sorszám. Egyik darab talpa ragasztott. Kopottsággal, m: 37 cm
10337.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
159,15
171,43
Seszták János Kolozsvár díszváza pár. Vázatesten rokályos kartusokban idillikus jelenetek, virágos díszítményeket magukba foglaló rokályokból egybeépített fülekkel. XIX. sz. vége, kézzel festett, jelzett, mázrepedésekkel, alján kis lepattanásokkal, m: 37 cm
10338.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
159,15
171,43
Herendi lila Fleurs des Indes (Indiai kosár) mintás, fodros peremén áttört és aranyozott díszítéses tál. Falra akasztható, jelzett, hajszálrepedéssel, d: 39,5 cm
10339.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
159,15
171,43
Zsolnay art deco hólyagos váza. Karélyosan tagolt vázatestén savmaratott felülete ritka mézsárga eozin mázakkal fedett, jelzett, talpánál minimális mázkopással, m: 20 cm
10340.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
145,89
157,14
Zsolnay kisplasztika - Felnyergelt ló. Terv: Nádor Judit. Trébelt felület idéző, savmaratott felületén színes eozin, ún. labrador mázzal festett formába öntött finomfajansz. Jelzett, hibátlan, h: 16 cm, m: 13,5 cm
10341.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
132,63
142,86
Zsolnay ökörvér mázas furulyázó figura. Terv.: Török János. Minimális mázkarccal, pajzspecsétes, m: 21,5 cm
10342.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
132,63
142,86
Goebel art deco gyertyatartó. Klasszikus art deco geometrikus formavilág: fordított kúpot körülölelő hajlított csőalak, fekete és narancssárga mázakkal festve, szélső elemen recézett gyufagyújtó felülettel. Alján kereskedői címke: Hay Miksa Szeged 1897. Minimális kopottsággal, m: 14,5 cm
10343.

Goebel art deco gyertyatartó. Klasszikus art deco geometrikus formavilág: fordított kúpot körülölelő hajlított csőalak, fekete és narancssárga mázakkal festve, szélső elemen recézett gyufagyújtó felülettel. Alján kereskedői címke: "Hay Miksa Szeged 1897". Minimális kopottsággal, m: 14,5 cm

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
100,80
108,57
Zsolnay díszváza. Savmaratott és repesztett felületén ökörvér színű eozin mázzal festett, cca 1960, terv.: Törzsök Piroska. Kis mozaikdarab-hiánnyal, alján jelzett, m: 31,5 cm
10344.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
95,49
102,86
cca 1920 Hukin & Heath art nouveau csavart testű tejporcelán kancsó, címeres ezüstözött fém billenő fedéllel, félrehajló füllel. Mázrepedezett, alján és fedelén is jelzett, m: 20 cm
10345.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
95,49
102,86
Szász Endre (1926-2003): Porcelán kép Női portré amerikai zászlós kendővel. Jelzett, sorszámozott (eltakarva) üvegezett keretben 12x9 cm
10346.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
79,58
85,71
cca 1880-1890 Hollóházi díszkancsó, egész testén gazdagon elterülő kézzel festett virágmintákkal. Kopottsággal, jelzett, m: 22 cm
10347.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
68,97
74,29
18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft