1913 Lina Schmalhausen (1864-1928) Liszt Ferenc házvezetőnője, zongorista saját kézzel írt és aláírt német nyelvű képeslapja Vadnay Emma írónőnek / 1913 Lina Schmalhausen (1864-1928) handwritten and signed postcard in German, sent to Vadnay Emma, a writer. Lina Schmalhausen was the housekeeper for Liszt Ferenc.
1913 Vaszary János (1867-1939) festőművész autográf levele, aláírással Gyöngyösi Nándor (1891-1967) újságíró részére, benne: "azt válaszoltam, hogy Rózsa nem akarja a manifesztációt." Feltehetőleg Rózsa Miklós (1873-1945) újságíró, művészeti író és művészettörténész. 1 beírt oldal.
1914 Dohnányi Ernő (1877-1960) zeneszerző autográf dedikációja, Hans Lindloff (1878-1960): Dohnányi Ernőt ábrázoló grafikáján, dátumozva (Charlottenburg. 5. V. 1914), kissé kopott, üvegezett keretben, 43x34 cm
1916 Romain Rolland (1866-1944) Nobel-díjas francia író, két autográf levele, Romain Rolland autográf aláírásaival, francia nyelven, Kőnig György (1883-1944) költő, műfordító, irodalomtörténésznek (Georges Kőnig) részére, borítékokkal. A borítékokon: A 'hadijog alapján felbontatott' címkékkel. Sérült üvegezett keretben, kétoldalas paszpartuban, levelek: 17,5x22 cm, 20x24 cm, borítékok: 10x13 cm, keret: 52x52 cm. / 1916 Two autographed letters from Romain Rolland (1866-1944), the Nobel Prize-winning French writer, written in French and signed by Romain Rolland. These letters were addressed to Kőnig György (1883-1944), a poet, translator, and literary historian, also known as Georges Kőnig. The letters come with envelopes marked with "Opened under martial law" labels. These historical documents are professionally framed and displayed with double-sided matting.
cca 1919 Marczali Henrik (1856-1940) történész "Az angol magyar érdekközösségről" c. tanulmányának kézirata, feltehetőleg nem teljes 1-2 lap hiánnyal, foltos, 8 p. Publikálva: 1919 Századok LIII. évf. 3-10. sz.1919. márc.-dec.: Marczali Henrik: Angol-magyar érdekközösségről a múltban, 113-123 p.
1919 Rákospalota, Politikai foglyok internálási telepének szabadon bocsátási igazolványa sátoraljaújhelyi lakos (Keresztesy Gyula) részére, 1919. V. 23., aláírással, pecséttel, sérült.
cca 1920-1940 Molnár Antal (1890-1983) zenetörténész, zeneszerző és zeneesztéta, brácsaművész "A brácsista. Emlékezés több fejezetben" c. írásának autográf kézirata, aláírás nélkül, 34 beírt oldal.
1921 Kern Aurél. (1871-1928) újságíró, zeneszerző saját kézzel írt levele ismeretlen részére, a Nemzeti Zenede fejléces papírján, Szendy Árpád elnökigazgató felkérésére, autográf aláírással. Korábban a Nemzeti Zenede, és az Operaház igazgatója is volt.
1922 Klebelsberg Kunó (1875-1932) vallás- és közoktatásügyi miniszter (1922-1931) gépelt kondoleáló levele, autográf aláírásával, Szendy Árpád (1863-1922) zongoraművész és - tanár, zeneszerző özvegye részére, miniszteri fejléces papíron, borítékkal, 1,5 gépelt oldal