Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei

Tételek száma: 232

XIX. sz. vége körül, Osztrák-Magyar Monarchia, Cs. és Kir. 16. gróf Alexander von Üxküll-Gyllenband Huszárezred tisztjének tölténytáskája (kartus) és csákó jelvénye (sapkajelvény). Tölténytáska bordó bőrbevonattal, fém fedél- és oldallemezekkel, fedelén réz szegéllyel és osztrák kétfejű sassal díszítve, szíj nélkül. Korának megfelelő állapotban, kissé sérült borítással, némileg kopott, 14,5x9x4,5 cm. + Kétfejű sast mintázó, aranyozott fém csákó jelvény, rajta az ezred számával, 75x61 mm.
10001.

XIX. sz. vége körül, Osztrák-Magyar Monarchia, Cs. és Kir. 16. gróf Alexander von Üxküll-Gyllenband Huszárezred tisztjének tölténytáskája (kartus) és csákó jelvénye (sapkajelvény). Tölténytáska bordó bőrbevonattal, fém fedél- és oldallemezekkel, fedelén réz szegéllyel és osztrák kétfejű sassal díszítve, szíj nélkül. Korának megfelelő állapotban, kissé sérült borítással, némileg kopott, 14,5x9x4,5 ...

Kikiáltási ár:
75 000 Ft
194,30
214,29
13

cca 1940 M. Kir. Honvédség, tüzér századosi egyenruha zubbony. Belül címkével jelzett, készítő: Ádám Ferenc (Bp. IV., Irányi-u. 25.), tulajdonos: Rónay Jenő. Komplett, eredeti gombokkal, vállzsinórral, rangjelzéssel. Rendkívül szép, megkímélt állapotban!
10002.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
233,16
257,14

Francia M1822 lovassági szablya. Acél pengével, bőrborítású markolattal, három mellékkengyeles réz kézvédővel. Jelzett, gyártói jelzéssel és sorozatszámmal. A pengén felirattal, 1875-ös dátummal. Korának megfelelő állapotban, kis rozsda- és olajfoltokkal. Eredeti, kissé rozsdás fém hüvellyel. Teljes hossz: 108 cm, penge: 92 cm. / French M1822 cavalry sabre. Steel blade, leather-covered grip, with brass guard. Marked. With inscription on the blade, dated 1875. Small rust and oil stains. With original, slightly rusted metal scabbard. Full length: 108 cm, blade: 92 cm.
10003.

Francia M1822 lovassági szablya. Acél pengével, bőrborítású markolattal, három mellékkengyeles réz kézvédővel. Jelzett, gyártói jelzéssel és sorozatszámmal. A pengén felirattal, 1875-ös dátummal. Korának megfelelő állapotban, kis rozsda- és olajfoltokkal. Eredeti, kissé rozsdás fém hüvellyel. Teljes hossz: 108 cm, penge: 92 cm. / French M1822 cavalry sabre. Steel blade, leather-covered grip, with ...

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Andreas Cellarius (1596-1665) Haemispharium Stellatum Australe Antiquum - Az ókori déli csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 504x432 mm, lapméret 560x476 mm / Andreas Cellarius (1596-1665) Haemispharium Stellatum Australe Antiquum - Ancient Southern Celestial Hemisphere Star Chart This celestial map is a creation of Andreas Cellarius, a renowned Dutch-German cartographer. It was originally published in the "Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica" in Amsterdam in 1708. The chart has been restored in the past centuries, 504x432 mm
10014.

Andreas Cellarius (1596-1665) Haemispharium Stellatum Australe Antiquum - Az ókori déli csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 504x432 mm, lapméret 560x476 mm / Andreas Cellarius (1596-1665) Haemispharium Stellatum Australe Antiquum - Ancient Southe...

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 036,27
1 142,86

Duna folyamtérképe a forrásától a torkolatig. A térkép jobb felső sarkában címe: Danubius, Fluvius Europae Maximus, a Fontibus ad Ostia, Cum omnibus Fluminibus, ab utroque latere, in illum defluentibus. Dekoratív, nagyméretű, két lemezről nyomott korabeli színezésű rézmetszet. A Duna útját követi végig a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig, középpontjában Magyarország térképével. allegorikus kartusában a cím két oldalán - egy-egy nőalak kíséretében - az osztrák és a török birodalom uralkodója néz farkasszemet. Bal alsó sarkában nagyméretű allegorikus kép. Mérete: 410x960 mm, a lapméret: 485x982 mm. Megjelent Willem Blaeu: Novus Atlas... (Amsterdam, 1635.) című művében.   Attraktív, ritka , nagy méretű részletgazdag térkép. Kivételesen szép színezésű extra példány
10015.

Duna folyamtérképe a forrásától a torkolatig. A térkép jobb felső sarkában címe: Danubius, Fluvius Europae Maximus, a Fontibus ad Ostia, Cum omnibus Fluminibus, ab utroque latere, in illum defluentibus. Dekoratív, nagyméretű, két lemezről nyomott korabeli színezésű rézmetszet. A Duna útját követi végig a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig, középpontjában Magyarország térképével. allegorikus kartusáb...

Kikiáltási ár:
360 000 Ft
932,64
1 028,57

Magyarország, Erdély és Szlavónia rézmetszetű térképe. Bal felső sarkában kartus felirata : Wenzely, A(nton): Generalkarte von Ungarn, Siebenbürgen, Sclavonien & & : samt den angraenzenden Laendern nach den besten Karten, Original zeichnungen, und astronomische Beobachtungen, der Herrn Hell...  A térkép 4 lapon jelent meg, ezek összeállítva adták kia hatalmas térképet. Képméret: 86,3×110,5 cm. Lapméret: 103,5×137.5 cm.  A négy lap egyberagasztva, kiváló állapotban.  Rendkívül ritka, dekoratív impozáns méretű térképünk helynevei számával is kitűnik a kor térképei közül Megjelent : Herrn F. A. Schraembl N. H. Benedicti és J. Gerstner atlaszában Bécsben 1790-ben
10016.

Magyarország, Erdély és Szlavónia rézmetszetű térképe. Bal felső sarkában kartus felirata : Wenzely, A(nton): Generalkarte von Ungarn, Siebenbürgen, Sclavonien & & : samt den angraenzenden Laendern nach den besten Karten, Original zeichnungen, und astronomische Beobachtungen, der Herrn Hell... A térkép 4 lapon jelent meg, ezek összeállítva adták kia hatalmas térképet. Képméret: 86,3×110,5 cm. Lap...

Kikiáltási ár:
360 000 Ft
932,64
1 028,57

Magyarország, Románia, Bulgária fameszetű térképe a Boszporusszal és a Dardanellákkal.  Megjelent, Michael Servetus: Opus Geographiae. (,,Tabula IX Europae") készítője: Fries, Lorenz (1490 körül - 1531) Lyon, 1535.  A trapéz vetületű térkép mérete: 30,5×43-46,2 cm. Lapméret: 38,6×47,6 cm.  A verzón Magyarország és a balkáni rész latin nyelvű leírásával. Fries térképe először 1522-ben jelent meg.  Szervét Mihály (1511-1553) 16. századi polihisztor, teológus, humanista. Eretnekség vádjával máglyahalálra ítélték, ezért Kálvin János utasítására Szervét munkáinak elérhető példányait megsemmisítették. Dekoratív térkép, mai szemmel észrevehető pontatlanságai csak fokozzák bájosságát.
10017.

Magyarország, Románia, Bulgária fameszetű térképe a Boszporusszal és a Dardanellákkal. Megjelent, Michael Servetus: Opus Geographiae. (,,Tabula IX Europae") készítője: Fries, Lorenz (1490 körül - 1531) Lyon, 1535. A trapéz vetületű térkép mérete: 30,5×43-46,2 cm. Lapméret: 38,6×47,6 cm. A verzón Magyarország és a balkáni rész latin nyelvű leírásával. Fries térképe először 1522-ben jelent meg. ...

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
777,20
857,14

Magyarország térképe. Az egyik legismertebb és legszebb Magyarország térkép. Címe balra lent a kartusban: ,,The Mape Of Hungary newly augmented by Iohn Speed Anno Dom. 1626."  Megjelent, John Speed: Prospect of the most famous parts of the World (London, 1627.) című művében.  Példányunk az atlasz első kiadásából származik. A térkép hátoldalán angol nyelvű szöveg, felső részén Pozsony, Buda, Komárom és Győr látképe. Jobb és bal oldalán 4-4 magyar népviselet ábrázolása. Az egyik legdekoratívabb Magyarország térkép. Képméret: 39,5×51,5 cm. Lapméret: 41,4×54,5 cm.  Szép példány. A lap eredeti, színezetlen állapotában nagyon ritkán bukkan fel!
10018.

Magyarország térképe. Az egyik legismertebb és legszebb Magyarország térkép. Címe balra lent a kartusban: ,,The Mape Of Hungary newly augmented by Iohn Speed Anno Dom. 1626." Megjelent, John Speed: Prospect of the most famous parts of the World (London, 1627.) című művében. Példányunk az atlasz első kiadásából származik. A térkép hátoldalán angol nyelvű szöveg, felső részén Pozsony, Buda, Komáro...

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
466,32
514,29

Budapest tájékozási terve - Budapest tájékozási térkép Rajzolta: Jauernig Nándor.  Külömböző szállodák, vendéglők és kávéházakkal, közlekedési eszközök n.m. helyi érdekű-, lóvontatású- és villamos-vasút, társas-kocsi, helyi hajó, csavargőzös, végül jelzése a kiválóbb épületek, középületek, kertek és fürdőknek. (Bécs, 1885. Freytag és Berndt.) A kartuson budapesti szállodák litografált képével 65x75 cm Papírborítóval, hajtásoknál kis beszakadásokkal. Nagyon ritka!
10019.

Budapest tájékozási terve - Budapest tájékozási térkép Rajzolta: Jauernig Nándor. Külömböző szállodák, vendéglők és kávéházakkal, közlekedési eszközök n.m. helyi érdekű-, lóvontatású- és villamos-vasút, társas-kocsi, helyi hajó, csavargőzös, végül jelzése a kiválóbb épületek, középületek, kertek és fürdőknek. (Bécs, 1885. Freytag és Berndt.) A kartuson budapesti szállodák litografált képével 65x7...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján. Szerkesztette gróf Teleki Pál.  Ethnographical map of Hungary based on density of population Budapest, 1919. Magyar Földrajzi Intézet.  Mérete : 90 cm x 63 cm Magyar és angol nyelvű kiadás. Az 1910. évi népszámlálás alapján készült. A térkép alatt melléktérképpel (Magyarország hegy- és vízrajzi térképe / Mountains and plains of the old kingdom of Hungary). A térkép szerkesztője, gróf Teleki Pál földrajztudós, politikus (többek között külügyminiszter, majd miniszterelnök ). 1909-től a Magyar Földrajzi Intézet tudományos igazgatója, 1910 és 1923 között a Földrajzi Társaság főtitkára.  Az első világháború után, a párizsi békekonferenciára készített híres vörös térképének felkasírozott keretezésre előkészített példánya
10020.

Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján. Szerkesztette gróf Teleki Pál. Ethnographical map of Hungary based on density of population Budapest, 1919. Magyar Földrajzi Intézet. Mérete : 90 cm x 63 cm Magyar és angol nyelvű kiadás. Az 1910. évi népszámlálás alapján készült. A térkép alatt melléktérképpel (Magyarország hegy- és vízrajzi térképe / Mountains and plains of the old kingdom of...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

Königl. Freistadt Oedenburg [Sopron szabad királyi város térképe, 1871.] Lithographiert von F. Szita. W[iene]r-Neustadt A térképen már jelölték a Seyring-testvérek által 1870-ben létesített keményítőgyárat, a Kaszinót, valamint a GYSEV [Győr-Sopron-Ebenfurt Vasút] tervezett állomásépületének helyszínrajzát. Az egész város területén az utcánként újrakezdődő házszámozást 1868-ban végezték el. Hajtva, egy két minimális beszakadással 70x55 cm
10021.

Königl. Freistadt Oedenburg [Sopron szabad királyi város térképe, 1871.] Lithographiert von F. Szita. W[iene]r-Neustadt A térképen már jelölték a Seyring-testvérek által 1870-ben létesített keményítőgyárat, a Kaszinót, valamint a GYSEV [Győr-Sopron-Ebenfurt Vasút] tervezett állomásépületének helyszínrajzát. Az egész város területén az utcánként újrakezdődő házszámozást 1868-ban végezték el. Hajtva...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
21

[Térkép.] Magyarország gyógyhelyei és ásványvizeinek térképe. Tervezte Chyzer Kornél. Rajzolta Homolka József. 1886. - Katre der Kurorte und Heilquellen Ungarns. Entworfen von Cornel Chyzer, gezeichnet von Josef Homolka. 1886. Budapest, 1886. Kellner és Mohrlüder ny. Színes kőnyomat, mérete: 455x670 mm. M. = 1:1 440 000. Magyar-német nyelvű kiadvány, piros színnel emeli ki a dualista Magyarország gyógyhelyeit, gyógyfürdőit, de jelöli a korabeli vasút- és úthálózatot is. A fürdők, gyógyvizek túlnyomó többsége a Felvidéken és Erdélyben található, a síkvidéki centrumok között csak Palics, Harkány, Balatonfüred és Budapest számít számottevő gyógyhelynek. A melléktérképen a Magas-Tátra gyógyfürdőkben igen gazdag vidéke. Szép állapotú térképlap, hajtogatva.
10022.

[Térkép.] Magyarország gyógyhelyei és ásványvizeinek térképe. Tervezte Chyzer Kornél. Rajzolta Homolka József. 1886. - Katre der Kurorte und Heilquellen Ungarns. Entworfen von Cornel Chyzer, gezeichnet von Josef Homolka. 1886. Budapest, 1886. Kellner és Mohrlüder ny. Színes kőnyomat, mérete: 455x670 mm. M. = 1:1 440 000. Magyar-német nyelvű kiadvány, piros színnel emeli ki a dualista Magyarország ...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft