10185.
42. Lezárult nagyaukció
Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei
100 000 Ft
18
1949 Herendi Sztálin 70. születésnapjára készített porcelán Motifs Hongrois Grand (MHG) mintás cukordoboz, ritka népies magyar mintával. Belsején felirattal: "Sztálin elvtársnak 70. születésnapja emlékére Herend dolgozói". Alján szovjet és Rákosi címer, vörös csillagok, kézzel festett, jelzett, kopással. Az alkalomra elkészült készletből Sztálinnak küldtek, de egy-két darab nem jutott el hozzá. Rendkívüli ritkaság, 13×10 cm