10096.
42. Lezárult nagyaukció
Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei
8 000 Ft
23
Baktay Ervin: A világ tetején. (Dedikált.) Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. I-II. kötet. Budapest, [1931]. Lampel Róbert - Wodianer F. És Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 144 p. + 17 t. (kétoldalas); [4] + [145]-312 p. + 13 t. (kétoldalas). Harmadik kiadás. Dedikált: ,,Zsuzskának barátsággal dr. Baktay Ervin. 1940 jan''. Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, műfordító, műgyűjtő, művészettörténész 1926-1929 között végzett kutatómunkát Indiában. Kőrösi Csoma Sándor nyomán 1928-ban onnan indult Tibetbe. Néprajzi és politikai megfigyelésekben gazdag beszámolóját döntően saját fényképfelvételei kísérik. A második kötetben oldalszámozáson belül két egész oldalas térkép. Az első kötet néhány táblájának sarkán apró foltosság, néhány levelén apró szakadásnyom. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Egységes, díszesen aranyozott, festett, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben, a hátsó kötéstáblákon foltossággal.