10149.
42. Lezárult nagyaukció
Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei
40 000 Ft
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az elülső tábla alsó sarkán kopásnyommal, a gerinc alsó részén kis sérüléssel, néhány lapon egészen kis foxing folttal, két hiányzó hártyapapírral.