10097.
42. Lezárult nagyaukció
Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei
50 000 Ft
Saárosy József: Czigelka ásványos vize természettani, 's orvosi tekintetben. A' magyar Orvosok 's Természetvizsgálók Kassa - Eperjesen tartott VII-ik nagygyülése alkalmával. Eperjes, 1846, Redlitz Mihály, 10+32 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel. A szerző, Saárosy József (?-?) Sáros megye főorvosa által id. Bene Ferenc (1775-1858) orvos, kórházigazgató, egyetemi tanár, a Pesti Egyetem rektora, az orvoskar dékánja és igazgatója, a himlőoltás magyarországi bevezetője részére DEDIKÁLT példány. Cigelka (Cigeľka) község a Felvidéken, Szlovákia Eperjesi kerületében, a Bártfai járásában. A mai napig híres ásványvízéről. Rendkívül ritka, aukción még nem szerepelt.