10109.
42. Lezárult nagyaukció
Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei
50 000 Ft
129,53 EUR, 142,86 USD
Somogyi Zsigmond, medgyesi: Magyarország főispánjainak története. 1000-1903. Szerkeszté: ~. Bp., 1902. Ifj. Kellner Ernő ny. (8)+256p.+53t. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé laza fűzés, gerincen kis sérüléssel, néhány lapon folttal. dr Prém József (1850-1910). Az író részére DEDIKÁLT példány. A kötet az akkori 63 vármegye főispánjait ismerteti az intézmény kezdetétől, illetve az adott vármegye keletkezésétől, az éppen hivatalban lévő főispán fényképével illusztrálva. Nagyon ritka!