Gádor István (1891-1984): Geometrikus falikép. 1970 körül. Mázas samottos kőagyag plakett, mázba foglalt, geometrikus elemeket képező réz szál, üvegmassza és vas hengerszelet díszítéssel. Minimális kopással, a samottos anyag jellegéből, illetve az alkotói anyagformálásból adódó esztétikai hibával, 40x20 cm.
Janáky Viktor (1933-1999): Modernista figurális plakettkép. 1976. Többmázas kerámialap, felületbe mázazott porcelán gyűrűszigetekkel. Hátoldalon jelzett: Janáky. A művész autográf ajándékozási szövegével. Egyik gyűrűn kis hiány. 44x22 cm
Gorka Lívia (1925 - 2011): Dísztál. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, hibátlan, d: 19,5 cm, m: 8 cm /// Művészetének forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi agyagalakítást követte. Egyedi tárgyakat hozott létre, szeretett sorozatban, tárgycsoportban gondolkozni.
Bod Éva (1924-2004): Tengerkék padlóváza. Feketén pöttyözött élénk kék mázas kerámia. Jelzett, szájánál kis pattanással, alján repedésvonallal, összességében jó állapotban, m: 52 cm
5 darab emlékpohár. cca 1850, Parád, bíborpácolt, zománcfestett üveg, "Emlékül", "Éljen a haza" feliratokkal és címerábrázolással. Kopással, pattogzással, javítással, m: 9-19 cm
Cives Academiae Lugduno Batavae - A leideni egyetem nagy méretű réz pecsétnyomója XIX. sz. / Large copper seal maker of the University of Leiden 19th century d: 57 mm, m: 15 cm