Nagyszecsei (Felvidék) református plébánia 1711- ben készült szent edényének 1821-ben Selmecbányán újraöntött változata. Ón XIX. sz. eleje. Feliratozott, m: 26 cm, d: 13 cm
Ifj. Kátai Mihály (1935-2020): Mária a kisdeddel. Tűzzománc kép, hozzáillő bronzlemezzel fedett keretben, 42x16 cm / Ifj. Kátai Mihály (1935-2020): Mary with the Infant. Cloisonné enamel painting, framed with matching bronze plated frame, 42x16 cm
Fali téka. Harta, 1884. Festett, faragott fenyőfa két fiókkal, tulajdonosi felirattal: "Konrad Leitert / Maria Reiber". Oldalán és elszórtan festett olasz korsó és belőle kinövő olasz virágfüzér motívumok, pakolórész sarkainál jellegzetes kétszínű négyzet díszítéssel. Elszórtan kisebb restaurálással, sérüléssel, anyagelengedéssel, cca 90x75x23 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / O...
Ortodox tömjénfüstölő. cca XV-XVI. sz., Szerbia / Románia. Aranyozott fém, részben ezüst (Ag) szerelékkel, borostyán berakásokkal, jelzés nélkül, sérült. Többek között a Keresztre feszítés jelenetével, Oransszal, Szent György, Szent Péter és Szent Pál, Szűz Mária megjelenítésével díszítve, füstölő m:cca 15 cm, teljes hossza lánccal cca 75 cm
1889 Izraelita Nőegylet Bálja a Vigadóban, díszes táncrend, ceruzával, szép állapotban, 20x10 cm. / Dance card from Jewish Women's Association Ball, in good condition, 20x10 cm
Torziós ingás asztali óra. Türkiz színű zománc számlappal, zománcozott ingasúllyal. Számlap hibátlan, súly egyik golyóján lepattanás, eredeti formába fújt üveg búra, lepattanásokkal m:31 cm. Nem működik.