14 K arany (Au) IWC zárt zsebóra. Dupla arany fedéllel, arany porvédővel. Jelzett tok, jelzett szerkezet. Tokszám, 462767,szerkezetszám, 43210. br 95 g, d: 54 mm. Működő, jó állapotban. / 14 K gold (Au) IWC closed pocket watch. With double gold lid, gold dust cover. Marked case, marked structure. Case number, 462767, construction number, 43210. br 95 g, d: 54 mm. Working, in good condition
Patek Philippe nyitott zsebóra jelzett számlap, jelzett szerkezet, szerkezetszám: 170030. Későbbi fém tokban. Működő, jó állapotban. d: 45 mm. / Patek Philippe open pocket watch marked dial, marked movement, movement number: 170030. In later metal case. Working, in good condition. d: 45 mm
Christian Dior Haute Couture "Jungle" kétrészes day dress. A ruhát viselő Lénárt Angéla (1921-2004) modell eredeti divatfotójával. Terv: Christian Dior. 1952 őszi kollekció, Párizs. Leopárdmintával printelt, kézzel varrott selyem. Alapanyag: Bianchini-Férier. Jó állapotban. /// Christian Dior 1947-ben tervezte meg az első leopárdmintával printelt kollekcióját, melyet a "Jungle" sorozat részeként...
Maurer Dóra (1937-): Kánikula. Bronz kisplasztika,1958, jelzéssel, hátoldalán címkével, hibátlan, d: 11,5 cm. Proveniencia: Haraszty István (1934-2022) hagyatékából, aki az alkotótól kapta.
cca 1970-es évek vége/1980-as évek eleje? The Macallan Single Highland Malt Scotch Whisky 12 years old, bontatlan palack skót whisky, (bottle code nincs), 43%, 1l cca Late 1970s / Early 1980s? The Macallan Single Highland Malt Scotch Whisky 12 years old, (no bottle code) 43%, 1l
Tuniszi tevesoros kelim. cca 20. sz. második fele, Tunézia, ritka futó állatsoros mintákkal, sérülésekkel, 188x132 cm /// "A felvetőszál fehér gyapjú. Sűrűsége 35/10 cm. Alján az indító kelim nyomokban, felül megcsonkítva. Színei: fekete, fehér, vörös, lila, porosz- és világoskék, zöld."
Varga Imre (1923-2019): Radnóti Miklós. Köztéri változata a Nagymező utca Radnóti Színház előtt áll. Radnóti Miklós öntött ón figurája, patinázott bronz korlátnak támaszkodva, vörös márvány talapzaton. Jelzett a talapzaton: Varga Imre. Alján képcsarnokos címkével. Márvány talapzat 39,8 x 24,7 x 2,6 cm, korlát 31,5 x 24 cm, Radnóti Miklós alakja m: 40 cm. Teljes magasság 42,5 cm. Hibátlan állapotba...