Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei

Tételek száma: 232

Erdélyi János: Nemzeti iparunk. Irta Erdélyi János. Bővitve 's jegyzetekkel kisérve kiadta Fényes Elek. Második kiadás. Pesten, 1846. Heckenast Gusztáv. (10)+424p. A mű először 1843-ban jelent meg. A tudós jószágigazgató Erdélyi János, aki Széchenyi István elismerését is kivívta, ebbe a munkába sűríti gazdálkodói és elméleti tapasztalatait. Nem sokkal a kézirat lezárása után, 1841-ben meghalt, könyve megjelenését már nem érhette meg. Ezt követően a mű 3 év alatt kétszer is megjelent, ami népszerűségét jelzi, azonban mégsem váltott ki különösebb hatást kortársai között, a megjelenés megkésettsége miatt. Az 1830-as években megfogalmazott gondolatok a nemzetgazdasági gondolkodásban történt változások miatt elvesztették újszerűségüket. Ekkor már a közéletben nem Széchenyié és táboráé volt a vezető szerep. Az a munka, amely megírása idején programalkotó, a kor nyelvén ,,iránymű" lehetett volna, tíz évvel később már ,,csak" szakmai körökben aratott sikert. Mindezek ellenére a Nemzeti iparunk-tói nem vitatható el, hogy első és rendszeres összefoglalója volt a 30-as évek gazdaságpolitikai (és részben általános) liberális eszméinek. A tartalomból: A' nemzet és kormány gazdasága közötti különbség, Nemzetgazdaságunk mibenléte és akadályai, Jólétünk akadályainak elhárítására vezető módok, Nemzeti iparunk erkölcsi akadályai és segédeszközei. Aranyozott, korabeli félbőr-kötésben. Ritka reformkori gazdaságpolitikai alapmű!
10110.

Erdélyi János: Nemzeti iparunk. Irta Erdélyi János. Bővitve 's jegyzetekkel kisérve kiadta Fényes Elek. Második kiadás. Pesten, 1846. Heckenast Gusztáv. (10)+424p. A mű először 1843-ban jelent meg. A tudós jószágigazgató Erdélyi János, aki Széchenyi István elismerését is kivívta, ebbe a munkába sűríti gazdálkodói és elméleti tapasztalatait. Nem sokkal a kézirat lezárása után, 1841-ben meghalt, kön...

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

Seelmann Károly: Minden Europában, Ásiában, és Áfrikában volt, és mostan virágzó vitéz rendeknek, ordóknak tüköre, avagy rövid leirása. Mellyet hiteles Könyv-szerzökböl, és bizonyos Tudósitásokból egybe szedett, és Magyar nyelven ki-adott Seelmann Károly. Kolo'sváratt és Szebenben, 1793. Nyomtattatott Hochmeister Márton költségével, 's betűivel. XVI + 460 + [4] p. Egyetlen kiadás. A lovagrendek történetével foglalkozó magyar nyelvű irodalom egyik legkorábbi, ritka darabja. Az erdélyi származású író életéről jószerével annyit tudunk, amennyit könyvei címoldalán elárul magáról: ,,Károlyfehérvár szabad királyi városának valóságos tanácsosa." Leginkább színműfordítóként jeleskedett, úttörő színtársulataink számára divatos német szerzők szomorú- és vígjátékait ültette át magyarra, amelyek közül nyolc darab nyomtatásban is megjelent az 1790-es évek elején. Korabeli karton-kötésben, nagyon ritka könyv.
10111.

Seelmann Károly: Minden Europában, Ásiában, és Áfrikában volt, és mostan virágzó vitéz rendeknek, ordóknak tüköre, avagy rövid leirása. Mellyet hiteles Könyv-szerzökböl, és bizonyos Tudósitásokból egybe szedett, és Magyar nyelven ki-adott Seelmann Károly. Kolo'sváratt és Szebenben, 1793. Nyomtattatott Hochmeister Márton költségével, 's betűivel. XVI + 460 + [4] p. Egyetlen kiadás. A lovagrendek tö...

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
466,32
514,29

A volt m. kir. kassai 5. honvéd-huszárezred története 1868-tól 1918-ig. Budapest, 1935. Held János. XVI + 326 + [4] p. + 16 p. arcképcsarnok + 3 kihajt. ff. térkép Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, minimális kopással.
10113.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Sassy Csaba - Réti Béla: A volt M. Kir. Miskolci 10. honvéd gyalogezred világháborús emlékalbuma. Összeállította: ~, ~. Miskolc, 1939. Ludvig István könyvnyomdája. 380 p. Szövegközti képekkel illusztrálva. A 207. oldaltól fényképes életrajzokkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, igényesen pótolt, aranyozott bőr gerinccel.
10114.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

10115.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

[Héjjas Iván] A Rongyos Gárda harcai. Irta Egy rongyos. Bp., 1939, Stephaneum ny. 324 l. (szövegközti fotókkal) Az önszerveződő alakulat a Tanácsköztársaság idején a kommunisták ellen harcolt, majd nyugat-magyarországi tevékenységével nagymértékben hozzájárult Sopron és környékének Magyarországnál maradásához, de később pl. Lengyelországban a lengyelek oldalán a németek ellen küzdöttek. Sorszámozott, 778. számú példány. Kiadói egészvászon kötésben.
10116.

[Héjjas Iván] A Rongyos Gárda harcai. Irta Egy rongyos. Bp., 1939, Stephaneum ny. 324 l. (szövegközti fotókkal) Az önszerveződő alakulat a Tanácsköztársaság idején a kommunisták ellen harcolt, majd nyugat-magyarországi tevékenységével nagymértékben hozzájárult Sopron és környékének Magyarországnál maradásához, de később pl. Lengyelországban a lengyelek oldalán a németek ellen küzdöttek. Sorszámozo...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43
19

Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh, 488 p.+23 (mellékletek) t.+2 lev. helyesbítő ív. ; 463 p.+27 t.(mellékletek.); 303 p.+20 t.(mellékletek.)+1 lev. hibajavítás. Emigráns kiadás. Az oldal számozáson belül (257-280.) oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadvány. Ritka hadtörténeti munka! A III. kötetben a Magyar Szabadság Harcos szövetség értesítőjével.   Kiadói nylon-kötés, a II. és III. kötet foltos, az I. kötet laza fűzéssel, I. kötetben a plusz 3 melléklet modern fénymásolat, a III. kötet elülső szennylapján és címlapján bejegyzéssel.
10117.

Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh, 488 p.+23 (mellékletek) t.+2 lev. helyesbítő ív. ; 463 p.+27 t.(mellékletek.); 303 p.+20 t.(mellékletek.)+1 lev. hibajavítás. Emigráns kiadás. Az oldal számozáson belül (257-280.)...

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Doberdoi Bánlaky József: A magyar nemzet hadtörténelme. XI. rész: A Hunyadiak kora. II. kötet: Hunyadi Mátyás. 1458 - 1490. József főherceg tábornagy úr ő kir. fensége előszavával. Bp., 1937., Grill Károly, 1-278,281-282 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap szakadt, a címlap hátoldala firkált, foltos lapokkal.   A szerző, Doberdói Bánlaky József (1863-1945, Breit József) honvéd altábornagy, hadtörténész által DEDIKÁLT példány:   "Főméltóságú vitéz nagybányai Horthy Miklós úrnak, Magyarország Kormányzójának hódolatteljes tiszetelettel: Bánlaky ny. altábornagy."
10118.

Doberdoi Bánlaky József: A magyar nemzet hadtörténelme. XI. rész: A Hunyadiak kora. II. kötet: Hunyadi Mátyás. 1458 - 1490. József főherceg tábornagy úr ő kir. fensége előszavával. Bp., 1937., Grill Károly, 1-278,281-282 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap szakadt, a címlap hátoldala firkált, foltos lapokkal. A szerző, Doberdói Bánlaky József (186...

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Tisza Miksa: Magyarország rendőrségének története. Pécs, 1925,"Haladás", 395+3 p. Második, bővített kiadás. Átkötött kissé kopott egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, az elülső szennylapon szakadással, törésnyommal, régi intézményi bélyegzéssel. Rendkívül ritka!
10119.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

10120.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

Molnár Jánosnak Jesus Társasága szerzetes papjának a' régi jeles épületekről kilentz könyvei. Az első magyar nyelvű művészettörténeti mű.  Nagy-Szombatban, 1760. Akadémiai Betőkkel. XXVIII + [2] + 650 + [14]p. + X + 1t. (kihajt. rézmetszetek) A jezsuita szerző a nagyszombati akadémia tanáraként nagy hangsúlyt fektetett az anyanyelv ápolására, a korszerű ismeretterjesztésre, különös tekintettel a világi tudományok magyar nyelvű bemutatására. Törekvésének első eredménye e munka, amely népszerűen mutatja be az építészettörténetet a világ kezdetétől a római kor végéig, rézmetszetekkel illusztrálva. Molnár könyve nem csupán építészet, jóval inkább művelődéstörténeti összefoglalás, amelyben a Biblia és ókori szerzők leírásainak felhasználásával mutatja be a régi, nevezetes építészeti alkotásokat, például Noé bárkáját, Bábel tornyát, az egyiptomi piramisokat, a Circus Maximust vagy a Rodoszi kolosszust. Ezen kívül a kor és az illető nép általános kultúrájáról is képet ad, valamint ismerteti a nyelveket és szokásokat is. Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr-kötésben, festett lapszélekkel.  Becses ritkaság!
10122.

Molnár Jánosnak Jesus Társasága szerzetes papjának a' régi jeles épületekről kilentz könyvei. Az első magyar nyelvű művészettörténeti mű. Nagy-Szombatban, 1760. Akadémiai Betőkkel. XXVIII + [2] + 650 + [14]p. + X + 1t. (kihajt. rézmetszetek) A jezsuita szerző a nagyszombati akadémia tanáraként nagy hangsúlyt fektetett az anyanyelv ápolására, a korszerű ismeretterjesztésre, különös tekintettel a v...

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Csányi [Károly] - Birchbauer [Károly]: Az új országház. Bp., 1902, Pátria ny. 37,[3]p., 3 lev. (alaprajzok), [2]p., 60t. (2 kihajtható). Szövegközti képekkel. Kiadói, aranyozott vászonkötésben. 31 cm. Folio.  A kötetbe helyezve: 4 db 13×18 cm méretű, az elkészült épület belső berendezéséről, vélhetően a könyv készítése során készült fénykép, melyek azonban végül nem kerültek bele a kötetbe. A képek hátlapján bélyegzéssel: ,,Birchbauer Károly Ujpest, Vasút u. 9."
10123.

Csányi [Károly] - Birchbauer [Károly]: Az új országház. Bp., 1902, Pátria ny. 37,[3]p., 3 lev. (alaprajzok), [2]p., 60t. (2 kihajtható). Szövegközti képekkel. Kiadói, aranyozott vászonkötésben. 31 cm. Folio. A kötetbe helyezve: 4 db 13×18 cm méretű, az elkészült épület belső berendezéséről, vélhetően a könyv készítése során készült fénykép, melyek azonban végül nem kerültek bele a kötetbe. A képe...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft