Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei

Tételek száma: 232

10136.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Darwin, Charles: A fajok eredete a természeti kiválás útján vagyis az előnyös válfajok fenmaradása a létérti küzdelemben. Az eredeti hatodik bővitett s javitott kiadása után fordította Dapsy László. Revideálta Margó Tivadar. I. kötet. (A mű két kötetben teljes) Bp., 1873. Magyar Természettudományi Társulat. XVI+(2)+303p.+1 kihajt. mell., Első magyar nyelvű kiadás! Korabeli, kopottas félbőr kötésben, néhány lapon ceruzás aláhúzás, beírás, intézményi bélyegzőkkel.
10137.

Darwin, Charles: A fajok eredete a természeti kiválás útján vagyis az előnyös válfajok fenmaradása a létérti küzdelemben. Az eredeti hatodik bővitett s javitott kiadása után fordította Dapsy László. Revideálta Margó Tivadar. I. kötet. (A mű két kötetben teljes) Bp., 1873. Magyar Természettudományi Társulat. XVI+(2)+303p.+1 kihajt. mell., Első magyar nyelvű kiadás! Korabeli, kopottas félbőr kötésbe...

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Abafi Aigner Lajos Magyarország lepkéi Tekintettel Európa többi országainak lepke-faunájára Bp. 1907. Athenaeum. VI, XXXII, 137 l. 51 t. (ebből 50 színes kromolitográfia) (Természettudományi könyvkiadó vállalat LXXVII köt.) Kiadói, festett, illusztrált egészvászon kötésben. Gerincen kis kopással, intézményi bélyegzőkkel. Jó példány
10138.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71
14

Széchenyi István, gróf: Néhány szó a lóverseny körül. Első kiadás. Pesten, 1838, Heckenast. (Budán a m. kir. egyetem betüivel). [4], 240p.  Széchenyi az ország modernizálásának és a nemzet felemelésének egyik eszközét látta a magyarországi lósport létrehozásában. Az első hazai ,,lófuttatást" 1827-ben rendezték. A következő években a magyar lósportot több lekicsinylő külföldi és hazai kritika érte. Ezekre, különös tekintettel Pesti Lajos a Hírnök című újságban megjelent cikkére, valamint Marmont raguzai herceg ,,Reise durch Ungarn, Siebenbürgen" című művében írtakra született válaszul e munka. Ebben Széchenyi nem kezd vitatkozni, hanem tényeket állít a feltevésekkel szembe. Javaslatai, amik akkor újak voltak, később nagyrészt megvalósultak. Néhány lapján enyhe foxing folttal.  Korabeli félpergamen kötésben , gerincén cimkével. Körülvágatlan szélesmargójú példány. 22 cm. Szentkirályi: 123., BLHO III.: 3133.  Szép példány. Fontos művelődéstörténeti alapmű!
10139.

Széchenyi István, gróf: Néhány szó a lóverseny körül. Első kiadás. Pesten, 1838, Heckenast. (Budán a m. kir. egyetem betüivel). [4], 240p. Széchenyi az ország modernizálásának és a nemzet felemelésének egyik eszközét látta a magyarországi lósport létrehozásában. Az első hazai ,,lófuttatást" 1827-ben rendezték. A következő években a magyar lósportot több lekicsinylő külföldi és hazai kritika érte....

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
777,20
857,14

Ausztria és Magyarország hivatalos méneskönyve. Magában foglalja az Ausztriában és Magyarországban lévő telivér-lovakat. XIV. köt. Officielles Gestüt-Buch für Oesterreich und Ungarn. Enthaltend die in Oesterreich und Ungarn befindlichen Vollblutpferde. Volumen XIV. Hrsg. von der Gemeinsamen Gestüt-Buch-kommission des Jockey Club für Österreich und des Ungarischen Jockey Clubs. Wien, 1913, Osztrák Jockey Club és Magyar Lovaregylet közös Méneskönyv-Bizottsága, XLV+1+666 p. Magyar és német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
10140.

Ausztria és Magyarország hivatalos méneskönyve. Magában foglalja az Ausztriában és Magyarországban lévő telivér-lovakat. XIV. köt. Officielles Gestüt-Buch für Oesterreich und Ungarn. Enthaltend die in Oesterreich und Ungarn befindlichen Vollblutpferde. Volumen XIV. Hrsg. von der Gemeinsamen Gestüt-Buch-kommission des Jockey Club für Österreich und des Ungarischen Jockey Clubs. Wien, 1913, Osztrák ...

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

10141.

(Buxtorf, Johannes) Joannis Buxtorfi: Synagoga Judaica noviter restaurata: Das ist: Erneuerte Jüdische Synagog, oder Jüden-Schul. Franckfurt und Leipzig, 1738. Kraussen. 1 rézmetszet mell. 8 sztl. lev. 608 l. 16 sztl. lev. Számos szövegközti rézmetszet illusztrációval a zsidó életből, szokásokból, ünnepekből, szertartásokból, fametszetű könyvdíszekkel, kétszínnyomásos, kétoldalas címlappal. "Johan...

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71

10142.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

10143.

Albert H. Warren: Arms of the episcopates of Great Britain and Ireland emblazoned and ornamented by - -. Introductory notice of the Episcopates of Great Britain and Ireland. With heraldic notes by the Rev. J. Woodward. London, 1868, Albert H. Warren,(Chiswick Press-ny.), 1 szl. lev. +1 (díszcímlap, chromolitográfia) +1 (ajánlás, chromolitográfia) +14 sztl. lev.+1+47 (címerek, chromolitográfiák) t....

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
124,35
137,14

Szenci Molnár Albert: Szent Dávid' 'Sóltárjai. Mellyek A' Frantzia Nóták szerént Magyar Versekbe foglaltattak Szentzi Molnár Albert által Debreczenben, 1774, Margitai István, [4] p. + 408 p. + 20 p. + 30 p. + [2] p. Szent Dávid' 'Sóltárjai. Mellyek A' Frantzia Nóták szerént Magyar Versekbe foglaltattak Szentzi Molnár Albert által. Most pedig a' Harmóniás Éneklést szeretőknek kedvekért Négyes Nótákkal ... ki-adattattak, ... Marothi György Ur, az Éneklés' Mesterségéről való Rövid Tanitásával És Némely Más Énekeknek Nótájikkal Együtt. Korabeli enyhén sérült egészbőr kötésben. Címlapja félig elengedett. Szenczi Molnár Albert (Szenc, 1574. augusztus 30. - Kolozsvár, 1634. január 17.) református lelkész, nyelvtudós, filozófus, zsoltárköltő, egyházi író, műfordító. Korának nemzetközi hírű tudósa volt. Sokoldalú munkásságából kiemelkednek a református magyarság számára készített zsoltárfordításai, a Károlyi-biblia javított kiadása, Kálvin Institutiójának és a heidelbergi káténak a magyar nyelvre való átültetése, továbbá latin szótára és latin nyelven írt magyar nyelvtana.
10144.

Szenci Molnár Albert: Szent Dávid' 'Sóltárjai. Mellyek A' Frantzia Nóták szerént Magyar Versekbe foglaltattak Szentzi Molnár Albert által Debreczenben, 1774, Margitai István, [4] p. + 408 p. + 20 p. + 30 p. + [2] p. Szent Dávid' 'Sóltárjai. Mellyek A' Frantzia Nóták szerént Magyar Versekbe foglaltattak Szentzi Molnár Albert által. Most pedig a' Harmóniás Éneklést szeretőknek kedvekért Négyes Nóták...

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,26
102,86

(Kassák Lajos - Moholy-Nagy László):  Uj művészek könyve.  (Wien, 1922. Verlag Julius Fischer.) [8] p. + 44 t. (kétoldalas táblákon avantgárd fotóanyag)  Az első levél üres.  A magyar avantgárd emblematikus albuma. A bevezető, a tipográfia és a borító Kassák Lajos munkája, a fényképeket Moholy-Nagy László válogatta össze. Kötetünk összesen 500 példányban jelent meg, példányunkban a számozás helye kitöltetlen. A könyv keletkezési történetéről Kassák Lajos ezeket mondta: ,,Bécsben éltem akkor [1921-ben], ő [Moholy-Nagy] Berlinben, a forrongó művészet gócpontjában, neki nagyobb volt a személyi ismeretsége, levelezési lehetősége, így tehát ő vállalta a könyv képanyagának összegyűjtését. A szerkesztést közösen végeztük, és én írtam a könyv előszavát és készítettem a tipografizálását és címlapját. [...] Ez volt az első kísérlet, amely rámutatott a festészet, szobrászat, építészet, technika szoros és egymást segítő összefüggésére.". ,,Kassák nem túloz, mikor a könyv összefoglaló jelentőségét hangsúlyozza. Az antológia a ,,gépkorszak", a ,,Maschinenzeitalter" igézete jegyében született. A téma napirenden volt. Azt, hogy az új isten: a technika, a gép, azt nemcsak az adoránsok, hanem a rombolók is elfogadták. Csak éppen: míg az előbbiek az emberi agy magasrendű termékének tekintették, mely a tökéletes társadalom előfeltétele és biztosítéka, az utóbbiak az emberi mértékrendtől elszabadult pszeudo-racionalizmus veszélyes hatalmát támadták benne. Körülötte csaptak össze konstruktivisták, új-realisták, dadaisták." (Körner Éva).  Kassák Lajos által tervezett, restaurált, részben pótolt gerincű, illusztrált kiadói papírborítóban. -------- Vienna, 1922. Julius Fischer. [8] pp. +44 plates (two-sided b/w ill.) Colophon: "A total of 500 numbered copies of the" Uj művészek könyve "have been published in Hungarian, printed in the "Elbemühl" printing house with the typography of József Willheim., published by Verlag Julius Fischer, Vienna, September 1922, edited by Lajos Kassák and László Moholy-Nagy. " This copy is unnumbered. The title page was designed by L. Kassák. He said about the circumstances of the book: in the focal point of bustling art, he had a greater personal acquaintance and correspondence, so he undertook to collect the images of the book. We did the editing together, and I wrote the preface to the book and made its typography and cover page. [...] This was the first experiment that pointed out the close and mutually reinforcing connection between painting, sculpture, architecture, and technique. ". "Kassák doesn't exaggerate when he emphasises the significance of the book. The anthology was born in the spirit of the "machine age", the "Maschinenzeitalter". The topic was on the agenda. That is the new God: technology, machine, were accepted not only by the adorants but also by the destroyers. Just so: while the former saw it as a high-order product of the human brain, a precondition and guarantee of a perfect society, the latter attacked the dangerous power of pseudo-rationalism freed from human standards. Constructivists, neo-realists, Dadaists clashed around it. " (Éva Körner). Original illustrated wrappers (by Kassák), restored.
10145.

(Kassák Lajos - Moholy-Nagy László): Uj művészek könyve. (Wien, 1922. Verlag Julius Fischer.) [8] p. + 44 t. (kétoldalas táblákon avantgárd fotóanyag) Az első levél üres. A magyar avantgárd emblematikus albuma. A bevezető, a tipográfia és a borító Kassák Lajos munkája, a fényképeket Moholy-Nagy László válogatta össze. Kötetünk összesen 500 példányban jelent meg, példányunkban a számozás helye ...

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
466,32
514,29
10

[Alkímia] (Johann Isaac Hollandus) Johannis Isaci Hollandi: Geheimer und biß dato verborgen gehaltener trefflicher Tractat, von ihm genant: Die Hand der Philosophen. Frankfurt, 1667, Thom. Matthiae Götzens (Thomas Matthias Götze), 160 p. Első kiadás! Ritka, korai alkimista munka. Német nyekven. Számos szövegközti színezett fametszetű és fekete-fehér fametszetű ábrával. Gerincén sérült korabeli egészbőrkötésben, az előzéklapokon, különböző nyelvű, korabeli bejegyzésekkel, ábrákkal, titkosírás abc-vel, a címlap restaurált, valamint néhány lap kissé restaurált, két lap hiánnyal (7/8., 9/10.)  / First edition! A rare early alchemical work. 160 p. In German language. With numerous intertextual colored woodcut illustrations. Damaged on the spine in contemporary leather binding, on the front pages, with contemporary inscriptions in different languages, figures, cipher with abc, two pages lost (7-8.,9-10.) The title page and some pages are slightly restored.
10146.

[Alkímia] (Johann Isaac Hollandus) Johannis Isaci Hollandi: Geheimer und biß dato verborgen gehaltener trefflicher Tractat, von ihm genant: Die Hand der Philosophen. Frankfurt, 1667, Thom. Matthiae Götzens (Thomas Matthias Götze), 160 p. Első kiadás! Ritka, korai alkimista munka. Német nyekven. Számos szövegközti színezett fametszetű és fekete-fehér fametszetű ábrával. Gerincén sérült korabeli egé...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57
16

10147.

Kazinczy Ferencz: - - munkáji. Szép literatúra. I-IX. Kötet. I. kötet. Pest, 1814, Trattner János Tamás, 2 p. +1 (rézmetszetű címkép, Révai Miklós arcképe) t. +1 (díszcímlap) t.+2+379 p.; II. kötet. Pest, 1815, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, báró Orczy Lőrinc arcképéve) t.+ 1 ( díszcímlap) t.+12+385 p.; III. kötet. Pest, 1815, Trattner János Tamás, 2 p.+1 (rézmetszetű címkép, ...

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft