Festmény, műtárgy, papírrégiség TEREMÁRVERÉS tételei

Tételek száma: 232

10148.

Vörösmarty Mihál[y]: Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban. Eredeti játékszín. Első kötet. Buda, 1834.,A' Magyar Királyi Egyetem' betűivel, 4+159 p. Első kiadás! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstábla belsején, valamint az elülső és hátsó szennylapokon és az utolsó oldal hátoldalán bejegyzésekkel, foltos lapokkal, két helyen hibás számozással (68=58,98=89), körbevágott, fo...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az elülső tábla alsó sarkán kopásnyommal, a gerinc alsó részén kis sérüléssel, néhány lapon egészen kis foxing folttal, két hiányzó hártyapapírral.
10149.

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Tokaj-hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-hegyaljai Bormívelő Egyesület és elnöke báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József - Török István. Pest, 1867. Emich. 1t. (kőnyomatú díszcímlap)+(6)+185+(2)p.+21t. (hártyapapírral védett kőnyomatok)+1 kihajt. térkép Négynyelvű címlappal és szöveggel. A kiadó Bormívelő Egyesület célja a borvidék megismertetése volt itthon és külföldön is, ezért négynyelvű (magyar-német-francia-angol) szöveggel adták ki az albumot. A kötet szerkesztői Szabó József egyetemi tanár és Török István helyi földbirtokos. A könyv tíz fejezetből áll, köztük földrajzi, földtani és a lakosságról szóló is olvasható benne. Emellett a jövőbeni vásárlókat meg kívánja ismertetni a terület bortermő képességével, minőségével, a tárolási és szállítási lehetőségekkel is. A vidék földtani és szőlőművelési térképét Szabó József készítette. A kötet a borvidék legrészletesebb tudományos igényű leírását adja. Keleti Gusztáv gyönyörű kőnyomatai pedig az egyik legszebb magyar díszalbummá emelik. Korabeli vászonkötésben. Foltos, gerincen kis sérülés, foltos metszetlapokkal.
10150.

Tokaj-hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-hegyaljai Bormívelő Egyesület és elnöke báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József - Török István. Pest, 1867. Emich. 1t. (kőnyomatú díszcímlap)+(6)+185+(2)p.+21t. (hártyapapírral védett kőnyomatok)+1 kihajt. térkép Négynyelvű címlappal és szöveggel. A kiadó Bormívelő Egyesület célja a borvidék megismertetése volt itthon és külföldön is, ezért négynyelvű (magya...

Kikiáltási ár:
650 000 Ft
1 683,94
1 857,14

Ezüst (Ag) Ampolna-tartó tál. Nagyszeben, 17. sz. Pontsoros díszítéssel lezárt vastag virágdíszes perem, öblében ampolnatartó támaszték, ezekben Krisztus és Mária monogramokkal. Tisztított, sérült, régi javításokkal, 21,5x27,5 cm
10183.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
233,16
257,14

10184.

Kikiáltási ár:
260 000 Ft
673,58
742,86

1949 Herendi Sztálin 70. születésnapjára készített porcelán Motifs Hongrois Grand (MHG) mintás cukordoboz, ritka népies magyar mintával. Belsején felirattal: "Sztálin elvtársnak 70. születésnapja emlékére Herend dolgozói". Alján szovjet és Rákosi címer, vörös csillagok, kézzel festett, jelzett, kopással. Az alkalomra elkészült készletből Sztálinnak küldtek, de egy-két darab nem jutott el hozzá. Rendkívüli ritkaság, 13×10 cm
10185.

1949 Herendi Sztálin 70. születésnapjára készített porcelán Motifs Hongrois Grand (MHG) mintás cukordoboz, ritka népies magyar mintával. Belsején felirattal: "Sztálin elvtársnak 70. születésnapja emlékére Herend dolgozói". Alján szovjet és Rákosi címer, vörös csillagok, kézzel festett, jelzett, kopással. Az alkalomra elkészült készletből Sztálinnak küldtek, de egy-két darab nem jutott el hozzá. Re...

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,07
285,71
18

Cukordoboz ezüst (Ag) XX sz. eleje, kézzel készített, Dianás jelzéssel. BI mesterjeggyel 217g, 14x11x8 cm
10186.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,53
142,86

Zsolnay kisplasztika - Bölcs Náthán. 1910 körül, ökörvér színű eozinmázzal borított finomfajansz. Jelzett: masszába nyomott körpecsét és formaszám. Terv.: Beszédes János László. Tetejénél kis mázkopással, talpánál kis pattanással, m: 37,5 cm
10187.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86
29

Antik kínai ezüst (Ag) szelence festettzománc díszítéssel 5x4x2,5 cm / Antique Chinese silver box with enamel ornament
10188.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

1939, Herendi Porcelánmanufaktúra, A gyermek Hóruszt szoptató Ízisz fogadalmi szobra. Terv.: Gácser Kata. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 15 cm. Rendkívül ritka!  ///  "Dobrovits Aladár volt az, aki, e jeles jubileumot összekötve az egyiptomi kiállítás megnyitásával, felkérte a Herendit, hogy készítse el a gyűjtemény néhány egyiptomi istenszobrának és amulettjének színes porcelánmásolatát is. A porcelángyár Gácser Kata szobrász- és porcelánművészt bízta meg a feladattal, aki összesen tizennégy műtárgy kézzel festett porcelánba való átfogalmazását készítette el"
10189.

1939, Herendi Porcelánmanufaktúra, A gyermek Hóruszt szoptató Ízisz fogadalmi szobra. Terv.: Gácser Kata. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 15 cm. Rendkívül ritka! /// "Dobrovits Aladár volt az, aki, e jeles jubileumot összekötve az egyiptomi kiállítás megnyitásával, felkérte a Herendit, hogy készítse el a gyűjtemény néhány egyiptomi istenszobrának és amulettjének színes porcelánmásolatát is...

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
142,49
157,14
16

Relo Studio - Modernista ezüst karkötő és gyűrű szett. Ezüst (Ag) Jelzett 925. br 60 g
10190.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Arany (Au) 14K karperec biztonsági lánccal, 9 db gránát kővel, jelzett, 55,8×5 cm, br: 20,1 g
10191.

Kikiáltási ár:
240 000 Ft
621,76
685,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft