Kányádi Sándor: Szürkület. Versek. 1970-1977. A szerző, Kányádi Sándor (1929-2018) Kossuth-díjas erdélyi magyar költő ÁLTAL DEDIKÁLT, dátumozott (New York, 1981. XI. 6.) példány! Bukarest, 1978, Kriterion, 132+1 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Faludy György összegyűjtött versei. A szerző, Faludy György (1910-2006) költő és a kiadó Püski Sándor (1911-2009) által ALÁÍRT példány! New York, 1980., Püski, 635 p. Emigráns! Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. (Budapest), [1911]. Petőfi-Társaság (Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. - Magyar Fénynyomda Rt.) 2 t. (díszcímlap + hártyapapírral védett címképen a szerző portréja) + [2] + 256 p. + 22 t. (hártyapapírral védett fénynyomat, 11 színes). Folio. Egyetlen kiadás. A magyar szecessziós könyvművészet meghatározó díszmunkája, szerepelt a Miskolci Galéria 1997-ben rend...
William Shakespeare szonettjei. Kass János illusztrációival. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., 1988, Magyar Bibliofil Társaság,(Gyomaendrőd, Kner-ny.) A kötetet Szántó Tibor tervezte. Kiadói selyem-kötés, kiadói illusztrált papírtokban, jó állapotban. Számozott (223./500) példány. Kereskedelmi forgalomba nem került.
József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi, 53+2 p.+8 (kőnyomatok) t. Egyetlen, könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé kopott kiadói kartontokban, jó állapotban. Számozott (1144./2000) példány.
Publius Ovidius Naso: Átváltozások. Metamorphoses. Ford.: Devecseri Gábor. Pablo Picasso illusztrációival. Bp., 1964, Magyar Helikon,(Gyoma,Kner-ny.) 532+1 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, jó állapotban.Számozott (446./600) példány.
Győri-Illés István: Örök játék. Tabéry Géza előszavával. Kolozsvár, 1939, Uj Transilvania,(Oradea/Nagyvárad, "Grafica"-ny.), 69+3 p.+ 8 (cinkográfia) t. Paul Gillemot egészoldalas rajzaival és könyvillusztrációival. Kiadói egyedi, aranyozott táblájú bársonykötésben, a gerincen japán zsinórfűzéssel, aranyozott pecséttel, a borítón kis kopásnyomokkal, az elülső tábla belsején címkenyomokkal, néhány ...
Győri Illés István: Honny Soit Qui Mal Y' Pense! Nagyvárad, 1928, Sonnenfeld Adolf. Megjelent 700. példányban. Kara Mihály illusztrációival. Erotikus könyv. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Győri Illés István: Dalol a munka dalol a gép. Versek. Kossa István előszavával. Bp., 1948, Athenaeum, 96 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. "Ebből a műből 5200 példány készült, melyből 200 számozott amateur példányt a szerző sajátkezű aláírásával látott el." Számozott (118./200), a szerző által ALÁÍRT példány.
Orosz József, balásfalvai: Gróf Széchenyi István mint iró. Kiadta - - Zala vármegyének táblabírája. Első kiadás. Pozsony, 1832, Snischek Károly Nyomató-Intézetében. [6], 409,[1]p. A Hitel, a Világ, valamint ,,A lovakrul" című munkák bírálata. A szerző (1790-1851) újságíró, több folyóirat (Századunk, Hírnök) szerkesztője volt. A kötet első része Ponori Thewrewk József (1793-1870) kritikáját közli....
Mácza János: Agitációs füzetek a szinpadért I. Szinház - 1918. Bp., 1918, MA (Krausz J. és Társa-ny.), 18+(2) p. A címlapon Mattis Teutsch János linómetszetével. A Kassák Lajos és Bortnyik Sándor nevével fémjelzett MA folyóirat kiadása. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, javított címlappal, volt könyvtári példány.