Bem-Petőfi körkép. Nagy-Szeben bevétele 1849. márczius 11-én. Festette: Syka Jan, Vágó Pál és Spányi Béla. Bp., 1898, Werbőczy Könyvnyomda Rt., 20 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, az elülső borítón bélyeggel és emlékbélyegzéssel! Rendkívül ritka!
Magyarország történeti emlékei az 1896. évi Ezredéves Országos Kiállításon. Szerkesztik: Czobor Béla és Szalay Imre. I-II. rész. [Teljes mű két kötetben.] Budapest-Bécs, (1897-1903). Gerlach Márton és Társa (Hornyánszky Viktor Cs. és Kir. Udv. könyvnyomdája). [12] + 200 + [4] p. + 40 (XL) t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák, ebből 19 színes); [201]-470 + [2] p. + 50 ([XLI]-XC) t. (felira...
Hőke Lajos: Magyarország újabbkori történelme 1815-től 1892-ig I-II. Nagybecskerek, 1893, Szabó Ferencz (Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája, Nagybecskerek), XIII p. + [3] p. + 449 p., VII p. + [450]-840 p. Első kiadás. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár. LVI-LVII. kötet. Magyarország újabbkori történelme 1815-től 1892-ig I-II. Írta: Hőke Lajos, átdolgozva s a provisorium és Erdély történetével bővítv...
Könyöki József: A középkori várak különös tekintettel Magyarországra. Sajtó alá rendezte Nagy Géza. Bp., 1905, MTA, XII+625 p. A 307. oldaltól fekete-fehér képekkel, ábrákkal, a lapok hátoldalain magyarázó szöveggel. Átkötött egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
Nagy Iván: Késmárki Tököly Imre naplója 1693. 1694. évekből. Az eredeti kéziratból közli - -. Pest, 1863. Eggenberger. VIII, 701 l. 225 mm. /Magyar történelmi emlékek./ Kiadói vaknyomott egészvászon kötésben kissé foltos lapokkal
Schuller, Johann Karl: Die Verhandlungen von Mühlbach im Jahre 1551 und Martinnuzzi's Ende.(A szászsebesi tárgyalások 1551-ben és Martinnuzzi vége) Hermannstadt (Nagyszeben) 1862. Th Steinhaussen, 74p. Kiadói papírborítóval.
Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. Bp., 1925, Enciklopédia Rt.,(Hungária-ny.),VIII+324+4 p. Negyedik kiadás. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, kissé szakadt papír védőborítóval és rajta néhány kis lyukkal, jó állapotban. A kötet pap...
Mohácsi emlékkönyv 1526. Szerk.: Lukinich Imre. Bp., [1926], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 367+(1) p. + 3 t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés kis kopással