Zajti Ferenc: Az ősmagyarok hitvilága. Bp., 1918, Kókai Lajos, 111+1 p. Első kiadás! Benne érdekes írásokkal, közte "Az ős-magyarok hitvilága", és "A Szent-Anna-tó legendája" írásokkal. Kiadói papírkötés, foltos, javított borítóval.
Magyar Adorján: Kérdések. Ázsiából jöttünk-e vagy európai ősnép vagyunk? I. Vác, 1930, Pestvidéki Nyomda, 81 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borítón szakadással, a lapszélek egy részén kis foltokkal, a lapok alsó sarkain szamárfüllel. Felvágatlan példány, a kisebb hibákat leszámítva jó állapotban. Magyar Adorján (1887-1978) néprajzkutató, magyar őstörténész.
Havas Sándor: Fehéregyház és Árpád sirja. (Lenyomat az "Archeologiai Értesitő" 1882. évfolyamából). Bp., 1883, Franklin-Társulat, 42 p. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, egy-két lap kissé foltos, a címlapon ceruzás tulajdonosi névbejegyzéssel (Pfeiffer Manó).
Fettich Nándor: Adatok a honfoglaláskor archaeologiájához. Függelék: Bartucz L[ajos]: Adatok a honfoglaló magyarok anthropológiájához. Zur Archaeologie der Ungarischen Landnahemezeit. Mit einem anthropologischen Anhang von L. Bartucz. A szerző, Fettich Nándor (1900-1971) által Kurt Blauensteiner (1907-1943) osztrák művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Különlenyomat az Archologiai Értesítő 1...
Németh, J.: The Runiform inscriptions from Nagy-Szent-Miklós and the runiform scripts of Eastern Europe. (Acta Linguistica 21.) A szerző, Németh Gyula (1890-1976) nemzetközi hírű magyar nyelvész, turkológus által Büky Béla (1899-1983) festőművész, rajztanár, bábjátékos részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1971, Akadémiai Kiadó, 52 p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Nagy szemtanuk. 1. Illés Béla: Spartacus. Officina Könyvtár 79. 2. Plutarchos: Caesar élete. Ford. és a bevezetést írta: Sárosi Gyula. Officina Könyvtár 30. 3. Komnena Anna: Alexias. Ford. és bevezetéssel ellátta: Passuth László. Officina Könyvtár 53/54. 4. Bonfini: Mátyás Király. A szemelvényeket összeállította, ford. és bevezette: Geréb László. Officina Könyvtár 41/42. 5. Mercier: A forradalmi...
Vajdafy Emil: A József főherczeg ő fenségének fővédnöksége alatt álló Nemzeti Zenede története. Az intézet 50 éves jubileuma alkalmára. Bp., 1890, Athenaeum, 164+4 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlapon régi intézményi bélyegzéssel.
Hitler Adolf: Harcom. (Mein Kampf.) Fordították: Kolbay Pál, Dr. Lindtner Antal, Dr. Szakáts István. Bp.,1935, Centrum, 1 t. (Hitler arckép)+2+IV+2+504 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói illusztrált papírkötés, borítón és gerincen apró szakadásokkal, előzéklapon néhány apró folttal és elszíneződéssel, címlapon korabeli ceruzás tulajdonosi névbejegyzéssel, számos levélen ceruzás jelölésekkel, más...
Kun Béláék 131 napos rémuralma. Szerkesztették: Győri Imre és Kázméri Kázmér. [Budapest, 1919?]. Csorba Béla kiadása [Helios ny.] 64 p. Egyetlen kiadás. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben - fasiszta vagy szovjetellenes tartalma miatt - betiltott könyvek jegyzékén. A kiadvány fedőlapja javított, pótolt, a kötet első és utolsó ívének levelei oldalt pótoltak; a hiány a szöv...
Kolozs Pál: Tizennégy nap. 1940. szeptember 5-18: Észak-Erdély feltámadása. Bp.,1941.,Singer és Wolfner,(Fővárosi Nyomda Rt.), 196 p. Egyetlen kiadás. Beszámoló Észak-Erdély 1940-es visszacsatolásáról. Átkötött modern félműbőr-kötés.
Árkossy Károly: Miért lettem nemzetiszocialista? Bp., 1938, Held János, 47 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a hátsó borítón bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, néhány lapon bejelöléssel. Ritka!