Francis Fodor (Fodor Ferenc): The Geographical Impossibility of the Czech State. East-European Problems No.4. London-New York-Bp., 1920, Low, W.Dawson & Sons - Steiger & Comp. - Ferdinand Pfeifer (Zeidler Brothers), 11 p (1 oldalszámozáson belüli térképpel). Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, máskülönben jó állapotban. Ritka! / English languague, paper binding, slightly stai...
Lukachich Géza: Magyarország megcsonkításának okai. Bp.,[1932], Nyukosz, (Madách-ny.),161+3 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, a hátsó borítón kis szakadással.
Réthy László: Az oláh nyelv és nemzet megalakulása. Történeti- Nép- és Földrajzi Könyvtár. XX. köt. Nagybecskerek, 1890., Pleitz Fer. Pál, 6+268 p. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, a kötéstáblák belsején és a szennylapokon foxing foltokkal.
A nagy-károlyi gróf Károlyi család oklevéltára. A család megbízásából kiadja Károlyi Tibor. Sajtó alá rend. Géresi Kálmán. 1-5. kötet. Teljes! . Bp. 1882-1897. Kocsi Sándor ny. - Franklin ny. 5 db. Fűzve, kiadói borítóban, kisebb sérülésekkel a borítón, az I. kötet hátsó borítója hiányzik, de összességében jó állapotú sorozat . 1. Oklevelek 1253-1413. 2. Oklevelek 1414-1489. 3. Oklevelek és level...
Kis Bálint, baczka-madarasi: Az Árpádok királyi vére Magyarország családaiban. Ötvenhét nemzedékrendi táblával. Budapest, 1895. Athenaeum. [4] + 35 p. + 56 t. (45 kétlapos) + XX + [1] p. Példányunk a címlapon jelzett 57 tábla helyett 56-ot tartalma, tudomásunk szerint a mű így teljes. Kiadói kissé sérült, ragasztott papírborítóval. Egy-két lapon sérülésekkel. Ritka!
Adeliges Jahrbuch 1944/52. / Nemesi évkönyv Szerk.: Dr. Barcsay-Amant Zoltán. Luzern, 1965, magánkiadás. CCX. p, Egészoldalas címerillusztrációkkal és reklámokkal Emigráns kiadás. Német nyelven. Egészvászon-kötésben a címlapon a Szent Korona aranyozott, vaknyomott ábrázolással.
(Schönholz, Frdr. Ant.v.): Traditionen zu Charakteristik Oesterreichs, seines Staats- und Volkslebens unter Franz dem Ersten. I-II. Leipzig, 1844. Hartknoch.IV, 298; VI, 310 p. Későbbi félvászon kötésben.
Preussens Bluthochzeit. Genaue Beschreibung der Berliner Ereignisse und die Leichenfeier der Gefallenen. Bautzen, 1848. Reichel. 16p. Kiadói papírborítóval, korabeli félvászon védőborítóval , Körbevágva Ritka 1848-as pamflet / With publisher's paper cover, contemporary half-canvas dust cover, cut around Rare pamphlet from 1848
Szydlow-Szydlowszki, Stefan Graf von - Pastinszky, (Miklós) Nikolaus R. von: Der polnische und litauische Hochadel. Bp. 1944. (Pastinszky.) 123 l. Fűzve, illusztrált kiadói borítékban. / In paper binding.