19002.
42. Lezárult nagyaukció
Könyvek: Utazás, helytörténet
20 000 Ft
51,81 EUR, 57,14 USD
[Losontzi István]: Hármas kis-tűkör, melly Magyarország' I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét hÃven ábrázolja Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. Toldalékkal. 1849. és 1850. évi kiadás. Pesten, 1850. Trattner és Károlyi. 16+192+144+112 p. A mű érdekessége, hogy 1850-ben eltérÅ‘ szedéssel, lapszámozással és tartalommal három különbözÅ‘ változata jelent meg. Korabeli kopottas félvászon kötésben, a kihajtható térkép hiányzik.