Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 31

T. Ung megye helységeinek állomásokba foglalt egymáshozi távolságát tartalmazó lap. [Galambos Sámuel Ung megye mérnöke által.] Kassán, 1850. Ellinger István. [2] + 25 p. Modern papírkötésben, a címlap másolata a borítóra kasírozva. Jó állapotban. Ritka könyv!
19012.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 (Temes vármegye térképe) t.+X+463+7+V+1+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, színezett lapszélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
19013.

Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 (Temes vármegye térképe) t.+X+463+7+V+1+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, színezett l...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

19014.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
38,86
42,86

19015.

Váradi Péter Pál - Lőwey Lilla: Erdély - Székelyföld. Homoródi - dombság. A szerzők, Váradi Péter Pál (1944-) agrármérnök, fotográfus és Lőwey Lilla (1943-) pedagógus, helytörténész által Erdély híres szülöttének, a nagygalambfalvi születésű Kányádi Sándor (1929-2018) Kossuth-díjas erdélyi magyar költőnek DEDIKÁLT példány! Veszprém, 2000., PéterPál Kiadó, 104 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kia...

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

19016.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

cca 1910 Hotel Krone/Korona Szálloda/Hotel Coroana. Kronstadt/Brassó/Brasov, Gött-ny., 54 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Német, magyar és román nyelven. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
19017.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Herkulesfürdő. Mehádia melletti gyógyhely. A Temesi Agrár Takarékpénztár Részvénytársaság főbérlete Temesvárott. Temesvár,én. (cca 1910),Uhrmann Henrik, 32 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borító felső részén elhalványult bejegyzéssel, az elülső borítón kopással és a felső sarkán kis hiánnyal.
19018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
19

Herkules-fürdő. (Herkulesbad) Bp., én. (cca 1910), Pallas-ny., 30+1 p. Német nyelvű prospektus. Gazdag fekete-fehér képanyaggal és egy térképvázlattal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a borítón színes illusztrációval. A borító belsején "Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt." bélyegzésével.
19019.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Borszék gyógyfürdő látképes ismertetője. Kiadja: Borszéki Fürdővállalat Rt. Bp., én. (cca 1910), Krausz Tivadar-ny., 15+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással. A borító belsején "Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt." bélyegzésével.
19020.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Möckesch, Frid. (Möckesch Frigyes) Historiam reformationis capituli Cibiniensis inde ab anno 1526 usque ad annum 1545 succinctam scripsit. Cibinii ( Nagyszeben ), 1834. Typ. Sam. 26p. Összefoglaló a cibini káptalan reformációjának történetéről 1526-tól 1545-ig. Ritka! / Summary of the history of the reformation of the Hermannstadt chapter from 1526 to 1545
19021.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

Schuller, Gustav: Der siebenbürgisch-sächsische Bauernhof und seine Bewohner.(Az erdélyi-szász parasztudvar és lakói) Eine kulturhistorische Skizze. Im Auftrag des Hermannstädter Komitates verfasst von --.  Hermannstadt (Nagyszeben), 1896. Jos. Drotleff ny. 1t.+(2)+41p. Szövegközti fényképekkel. Kiadói, enyhén sérült papírborítóban.
19022.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

[Mayrhofer József (1810-1897)]: A Fertő tava 1862-1884. Győr, 1884, Özv. Sauverein Gézáné, 1 (térkép) t.+36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a borító és a térkép sarkán hiánnyal, sérült kötéssel.
19023.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,44
13,71

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft