[Japán útikönyv ] Kiotó és a szövetséges prefektúrák hivatalos útikönyve. The official guide-book to Kyoto and the allied prefectures prepared specially for the eleven hundredth anniversary of the founding of Kyoto and the fourth National Industrial Exhibition by the City Council of Kyoto Nara, 1895. Meishinsha. 220 l. 5 sztl. lev. (hirdetések) ; 105 l. 2 térk. mell. (1 térk. mell. hiányzik!) 69 ...
Vojnich Oszkár: A Csendes óceán szigetvilága. Úti jegyzetek. Bp., 1908., Pallas,4+407+1 p. Szövegközti fekete-fehér fotóanyaggal, valamint szövegközti, egész- és kétoldalas képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az elülső borítóra kasírozták, kopott borítóval.
Dr. Posewitz Tivadar: Az Indiai óceán cinszigetei. I. Bangka geológiája. Függelékül: A borneói gyémántelőfordúlás. A Magyar Kir. Földtani Intézet Évkönyve VII. köt. 4 füzet. Bp., 1885, Légrády-ny., (3) p.+ 146-180 p.+ 2 t (egy kihajtható). Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos borítóval, kis lapszéli szakadásokkal, felvágatlan lapokkal.
Dr. Cholnoky Jenő: A Földközi tenger és kijárói. Nyolc képpel. Magyar Adria Könyvtár I. sorozat, 5. füzet. Bp., 1915, Magyar Adria Egyesület ("Élet"-ny.), 50+(2) p. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, minimálisan foltos borítóval, néhány kis lapszéli sérüléssel.
Debreczeni Képes Kalendárium az 1913-ik közönséges esztendőre. Tizenharmadik évfolyam. Debrecen,(1913.),Debreczen Sz. Kir. Város Könyvnyomda-Vállalata, 14+4 sztl. lev.+17-252 p.+5+1+13 (hirdetések) sztl. lev. + 3 t.Gazdag korabeli reklámanyaggal. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány lapon ceruzás beje...
Bericht der Handels- und Gewerbekammer in Innsbruck ... über den Zustand der Landeskultur, der Industrie, der Gewerbs-Verhältnisse und des Verkehrs in Jahre 1853. Innsbruck, 1855 Wagner. 56 p. X t. Kiadói papírborítóval / In paper cover