Militária

Tételek száma: 115

1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok); az ekkor már amerikai fennhatóság alatt álló tábor új focipályájának megnyitója, Réder Nándor tüzér őrnagynak, a hadifoglyok rangban legidősebb tisztjének kezdő rúgása. Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecsétjével / Opering of the new foootball field in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo
12275.

1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok); az ekkor már amerikai fennhatóság alatt álló tábor új focipályájának megnyitója, Réder Nándor tüzér őrnagynak, a hadifoglyok rangban legidősebb tisztjének kezdő rúgása. Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecsétjével / Opering of the new foootball field in the Japa...

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1919 Pervaja Recska, Pervaja Rjecska, Perwaja- Rjetschka (Vladivostok); ebédlő. Fotó 15x11 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecsétjével / WWI dining room in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo
12276.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1887 Gyulafehérvár, katonák, utászok fahidat építenek, hídavatás, vár; 8 db keményhátú fotó, az egyik a hátoldalon feliratozva 16x11 cm / 1887 Alba Iulia, 8 photos of soldiers building a wooden bridge and its inaguration, 16x11 cm
12277.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

A cs. és kir. 34. magyar gyalogezred története 1734-1918. Bp, 1937. Pátria. 519 + [1] p. Kiadói, kissé kopott egészvászon kötésben
12278.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

cca 1910-1924 Szepessy László (1880-1915) tanár, költő, újságíró gyűjtemény, 3 db:   cca 1910 Kalocsai kápolna kincse, autográf verskézirat, aláírással, hajtott, kissé foltos, kis szakadásokkal, 3 p.;   1914 Szepessy László: Katonaversek. Harctéri dalok, nóták, elbeszélő költemények. Bp.,(1914.) ,Ifj. Nágel Ottó, 79+1 p. A borító Végh Gusztáv munkája. A borítón Szepessy nyomtatott aláírásával. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, szakadt borítóval, javított gerinccel, a borítón hiánnyal, névbejegyzéssel, egy-két lapon bejegyzéssel.   1915-1924 A rokonsága által küldött képeslapok, 2 db, az egyik még életében (1915. ápril, Saci (?) Szíjjártó Károlynénak), és halála után, emléktábláját ábrázoló képeslapon Szíjjártó Árpádnak, az unokaöccsének küldött képeslap.  Szepessy László (született Szíjártó László) mártír katonaköltő, akit az első világháború "Petőfijének" is neveztek, a doberdói csatatéren halt hősi halált. Dombóváron emlékszoborra tisztelegtek a város szülöttének.
12279.

cca 1910-1924 Szepessy László (1880-1915) tanár, költő, újságíró gyűjtemény, 3 db: cca 1910 Kalocsai kápolna kincse, autográf verskézirat, aláírással, hajtott, kissé foltos, kis szakadásokkal, 3 p.; 1914 Szepessy László: Katonaversek. Harctéri dalok, nóták, elbeszélő költemények. Bp.,(1914.) ,Ifj. Nágel Ottó, 79+1 p. A borító Végh Gusztáv munkája. A borítón Szepessy nyomtatott aláírásával. Kia...

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

1918 Ón teás kanna I. világháborús emlék felirattal. Anglia, 1918 jelzett. For service in the Great War 1914-18 by friends of Ryhall & Belmisthorpe & Essendine Presented to Spr Ghodgett royal engineers 26x12 cm
12280.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86

1933 "A lovaglástanfolyam hallgatói szeretetük és hálájuk jeléül 1932-1933. Dr. Andrássy József főorvos, vitéz Bereczky Sándor főhadnagy, Dr. Kovács Béla hadnagy, Dr. Malonyay László hadnagy, Miedler Rezső főhadnagy, Palotás Árpád hadnagy, Scherer Nándor százados, Dr. Urbányi Jenő főorvos. "Szecessziós lovas-katonai témájú ezüstözött fém plakett, fatáblán, a fém felületén karcolásokkal, foltokkal, 10x13 cm, fatábla: 11x15 cm.
12281.

1933 "A lovaglástanfolyam hallgatói szeretetük és hálájuk jeléül 1932-1933. Dr. Andrássy József főorvos, vitéz Bereczky Sándor főhadnagy, Dr. Kovács Béla hadnagy, Dr. Malonyay László hadnagy, Miedler Rezső főhadnagy, Palotás Árpád hadnagy, Scherer Nándor százados, Dr. Urbányi Jenő főorvos. "Szecessziós lovas-katonai témájú ezüstözött fém plakett, fatáblán, a fém felületén karcolásokkal, foltokkal,...

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

1942 MOVE (Magyar Országos Véderő Egyesület) elismerés. Bronz sas, faragott süttői vörös márvány alapon. "1920-1942 Dr. vitéz Jónás Károly a MOVE B.T.S.E. ügyvezető alelnökének az egyesület alakulása óta a haza és a MOVE eszme érdekében lankadatlan lelkesedéssel végzett kiváló és értékes és eredményes nemzeti és ifjúságnevelő munkájának elismeréséül." m: 36 cm
12282.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86

Hunyadi SS páncélgránátos osztag felvarró BEVO-Wuppertal 7x8 cm
12283.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

cca 1940-1944 Bunkerek fotói, 4 db, 6,5×9 és 7×10 cm / bunkers
12284.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
56,99
62,86

1942 Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994): "Miénk a győzelem s a diadal", a M. Kir. Haditudósító Század szétnyitható kártyanaptára, 7×10,5 cm
12285.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

cca 1944-45 II. világháborús, Szövetséges repülők által terjesztett, magyar ny. röplap, apró szakadással, hajtásnyommal, 19x12,5 cm
12286.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft