Magyar emlékveretek, plakettek

Tételek száma: 79

30283.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Carl Radnitzky (1818-1901) 1883. "Ormós Zsigmond főispán / 1883. február 20. - 70. születés-napján barátai és tisztelői Temesvárott" kétoldalas bronz emlékérem (40mm) T:AU,XF kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1883. "Ormós Zsigmond főispán / 1883. február 20. - 70. születés-napján barátai és tisztelői Temesvárott" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (40mm) C:AU,XF small edge error
30284.

Carl Radnitzky (1818-1901) 1883. "Ormós Zsigmond főispán / 1883. február 20. - 70. születés-napján barátai és tisztelői Temesvárott" kétoldalas bronz emlékérem (40mm) T:AU,XF kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1883. "Ormós Zsigmond főispán / 1883. február 20. - 70. születés-napján barátai és tisztelői Temesvárott" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (40mm) C:AU,XF s...

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
77,72
85,71

Reményi József (1887-1977) 1918. "Semmelweis Ignácz Fülöp 1818-1865 / FELIX QUI POTUIT RERUM COGNOSCERE FELIX QUI QOUD AMAT DEFENDERE - CAUSAS - FORTITER AUDET" kétoldalas bronz emlékérem dísztokban (70,5mm) T:AU,XF Hungary 1918. Commemorative medallion for Ignác Semmelweis MD, double-sided cast bronze in display case. Sign.: József Reményi (70,5mm) C:AU,XF
30285.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Renner Kálmán (1927-1994) 1966. Szigeti István, numizmatikus 60. születésnapjára készült emlékplakett gipsz mintája. Párban, elő- és hátlap külön: "STEPHANUS SZIGETI NUMISMATICUS" (93mm) és "AETATIS SUAE LX ANNO DOMINI MCMLXVI" (93mm) T:AU,XF / Hungary 1966. Commemorative plaque for István Szigeti numismatist's 60th birthday, sample pieces in gypsum pair. Obverse and reverse separately: "STEPHANUS SZIGETI NUMISMATICUS" (93mm) and "AETATIS SUAE LX ANNO DOMINI MCMLXVI" (93mm) C:AU,XF
30286.

Renner Kálmán (1927-1994) 1966. Szigeti István, numizmatikus 60. születésnapjára készült emlékplakett gipsz mintája. Párban, elő- és hátlap külön: "STEPHANUS SZIGETI NUMISMATICUS" (93mm) és "AETATIS SUAE LX ANNO DOMINI MCMLXVI" (93mm) T:AU,XF / Hungary 1966. Commemorative plaque for István Szigeti numismatist's 60th birthday, sample pieces in gypsum pair. Obverse and reverse separately: "STEPHANUS...

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,81
57,14

30287.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Anton Scharff (1845-1930) 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" jelzetlen Ag emlékérem "Hein Antalnak 1900" gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (46,71g/54mm) T:AU ph, patina  Hungary 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" unmarked Ag commemorative medallion with "Hein Antalnak 1900" engraving, with "Knopp és Steiner Budapesten" maker's mark. Sign.: Anton Scharff (46,71g/54mm) C:AU edge error, patina
30288.

Anton Scharff (1845-1930) 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" jelzetlen Ag emlékérem "Hein Antalnak 1900" gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (46,71g/54mm) T:AU ph, patina Hungary 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" unmarked Ag commemorative medallion with "Hein Antalnak 1900" engraving, with "Knopp és Steiner Budapesten" maker's mark. Sign.: Anton Scharff (46,71g/54m...

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Wenzel Seidan (1817-1870) 1866. "Rimaszombat a Magyar Orvosok és Természetvizsgálóknak" kétoldalas Br emlékérem (50,16g/44mm) T:VF ü., ph. / Hungary 1866. "Rimaszombat Hungarian Physicians and Naturalists" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (50,16g/44mm) C:VF ding, edge error HV 1460.
30289.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

30290.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Wenzel Seidan (1817-1870) 1870. "A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók - Aradon 1870 / A természet a művészetnek mestere" kétoldalas bronz emlékérem (45mm) T:XF,VF ph. / Hungary 1865. "Hungarian Physicians and Naturalists on Arad 1870 / A természet a művészetnek mestere" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (45mm) C:XF,VF edge error  HV 1464.
30291.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
41,45
45,71

Wenzel Seidan (1817-1870) 1872. "Mehadia / A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XVI-ik Nagygyűlése emlékéül" bronz emlékérem (44mm) T:AU ph. / Hungary 1872. "Mehadia / A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XVI-ik Nagygyűlése emlékéül" Br commemorative coin. Sign.: Wenzel Seidan (44mm) C:AU edge error HV 1465.
30292.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Wenzel Seidan (1817-1870) 1876. "Máramaros Megye és Sziget Kor. Városa - Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XIX. Gyűlésének" bronz emlékérem (45mm) T:AU,XF kis patina / Hungary 1876. "Maramure? County and Sighetu Marmatei / VIIIth General Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalists" bronze commemorative medallion (45mm) C:AU,XF small patina
30293.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
62,18
68,57

Seregély Dezső (1867-1948) ~1920. egyoldalas bronz sakk emlékérem nagymintája negatív éremképpel (196mm) T:AU / Hungary ~1920. one-sided bronze chess model's negative impression. Sign: Dezső Seregély (196mm) C:AU
30294.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,91
28,57

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft