Gráber Margit (1896-1993): Asszonyok a kertben, 1920-as évek. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent (Graber). Hátoldalán Orsz. Képtár raglapjával. Javított. Sérült. 90×120,5 cm. / oil on canvas, signed lower right, damaged
Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Golgota, 1922. Rézkarc, papír, jelzett. Üvegezett, kissé kopott fakeretben, 27,5×19,5 cm / etching on paper, signed, framed
Koszta József (1861-1949): Kapualj. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Dekoratív fakeretben. Hátoldalán Országos Szépművészeti Múzeum Új Magyar Képtár bírálati címkével, 1483/1955 számmal. A bírálat szövege: "Koszta József jelzett képe". 28×34 cm. Dekoratív, kissé sérült fakeretben. / oil on canvas, signed, with Museum of Fine Arts Budapest jury label on the reverse. Framed.
Neogrády Antal (1861-1942): Ebédidő. Olaj, vászon, jelezve balra lent. Hátoldalán Nemzeti Szalon kissé töredékes kiállítási raglapjaival és Elfried I. és Fia bélyegzésével. Dekoratív fakeretben, 60×80 cm / oil on canvas, signed, with old exhibition label on the reverse, framed
Farkasházy Miklós (1895-1964): Kirándulók. Pasztell, papír, jelezve jobbra lent. Üvegezett fakeretben, 70×50 cm / Pastell on paper, signed lower right, framed with glass.
Franz von Bayros (1866-1924): Liszt Ferenc (szecessziós női akt). Tus, papír. Jelezve középen lent. Korabeli, üvegezett, kissé sérült fakeretben. 46x40 cm / Franz Liszt (Art nouveau nude), ink on paper, signed, in glazed frame. 46x40 cm
Franz von Bayros (1866-1924): Szecessziós allegorikus jelenet múzsával. Tus, papír. Jelezve középen jobbra lent. Korabeli, üvegezett, kissé sérült fakeretben. 46x40 cm / Art nouveau scene, ink on paper, signed, in glazed frame. 46x40 cm