10040.
43. Lezárult nagyaukció
Klasszikus festmények és grafikák
18 000 Ft
Michel Fingesten (1884-1943) grafikusművész erotikus ön-portréja ex libris formájában, a művész saját kezű aláírásával (1940 körül). Rézkarc, mérete: 131x71 mm, lemezméret: 135x100 mm, lapméret. 190x150 mm. A csehországi születésű Michl Finkelstein (1884-1943) grafikusművész 1900-tól a bécsi Kunstakadmie-ben tanult, Oskar Kokoschka társaságában. Félbehagyott tanulmányait Münchenben folytatta, majd 1913-tól Berlinben tanulta ki a rézmetszés fortélyait. A Michel Fingesten művésznevet felvevő grafikus a világháború után a német némafilmes és illusztrátori világban dolgozott. A művészetét betiltó új német rezsim nyomása elől Milánóba költözött, ott fordult érdeklődése a kisgrafikák felé. Bár dolgozott megrendelésre is, ex librisként feliratozott grafikái számos esetben a képzeletbeli megrendelő tulajdonságait növelik szürreális, művészi látomássá. Önmagáról formált kisgrafikája jellemének erotikus, morbid és tékozló oldalait jelenítik meg jelentős erővel. A grafika alatt Fingesten saját kezű, ceruzás aláírása. Tökéletes állapotú lap, paszpartuban, fakeretben, üveglap mögött.