Klasszikus festmények és grafikák

Tételek száma: 40

10037.

Kikiáltási ár:
650 000 Ft
1 683,94
1 857,14

Schönberger Armand (1885-1974), kétoldalas mű: Vera alszik / Álló aktok. Vegyes technika, papír, jelzés nélkül. Hátoldalán a művész lánya, Molnárné Schönberger Vera igazolásával és régi MNG kiviteli bélyegzővel. Üvegezett fakeretben. 12X16,5 cm. / mixed technique on paper, unsigned, autograph lines by the painter1s daughter that it is an authentic work, framed
10038.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
142,49
157,14

Vadász Endre (1901-1944): Tiz rézkarc ex libris 1935. Berei Soó Rezső, Renato Fleri és Kardos László bevezetőivel. Debrecen, 1935, Debreceni Officina, (Lehotai Pál-ny.), 5 sztl. lev. + 10 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a mappa oldalsó és felső "füle" leszakadt és az alsó sérült, a lapok és a táblák szélein kis sérüléssel, de a rézkarcokat nem érintik. Számozott (32./50) példány, alatta azonosítatlan aláírással.   Rézkarc, papír, jelzett, cca 9x9 cm és 11x7 cm közötti méretben.  Mappa: 28x23 cm. / 10 ex libris, etching on paper, all of them signed
10039.

Vadász Endre (1901-1944): Tiz rézkarc ex libris 1935. Berei Soó Rezső, Renato Fleri és Kardos László bevezetőivel. Debrecen, 1935, Debreceni Officina, (Lehotai Pál-ny.), 5 sztl. lev. + 10 t. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a mappa oldalsó és felső "füle" leszakadt és az alsó sérült, a lapok és a táblák szélein kis sérüléssel, de a rézkarcokat nem érintik. Számozott (32....

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,63
114,29

Michel Fingesten (1884-1943) grafikusművész erotikus ön-portréja ex libris formájában, a művész saját kezű aláírásával (1940 körül). Rézkarc, mérete: 131x71 mm, lemezméret: 135x100 mm, lapméret. 190x150 mm. A csehországi születésű Michl Finkelstein (1884-1943) grafikusművész 1900-tól a bécsi Kunstakadmie-ben tanult, Oskar Kokoschka társaságában. Félbehagyott tanulmányait Münchenben folytatta, majd 1913-tól Berlinben tanulta ki a rézmetszés fortélyait. A Michel Fingesten művésznevet felvevő grafikus a világháború után a német némafilmes és illusztrátori világban dolgozott. A művészetét betiltó új német rezsim nyomása elől Milánóba költözött, ott fordult érdeklődése a kisgrafikák felé. Bár dolgozott megrendelésre is, ex librisként feliratozott grafikái számos esetben a képzeletbeli megrendelő tulajdonságait növelik szürreális, művészi látomássá. Önmagáról formált kisgrafikája jellemének erotikus, morbid és tékozló oldalait jelenítik meg jelentős erővel. A grafika alatt Fingesten saját kezű, ceruzás aláírása. Tökéletes állapotú lap, paszpartuban, fakeretben, üveglap mögött.
10040.

Michel Fingesten (1884-1943) grafikusművész erotikus ön-portréja ex libris formájában, a művész saját kezű aláírásával (1940 körül). Rézkarc, mérete: 131x71 mm, lemezméret: 135x100 mm, lapméret. 190x150 mm. A csehországi születésű Michl Finkelstein (1884-1943) grafikusművész 1900-tól a bécsi Kunstakadmie-ben tanult, Oskar Kokoschka társaságában. Félbehagyott tanulmányait Münchenben folytatta, majd...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft