Kortárs festmények és grafikák

Tételek száma: 111

Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Figura köntösben, 1948. Pasztell, papír, jelezve jobbra lent. Hátoldalán R 48/49 életműszámmal. 28x19,5 cm / pastell on paper, signed, with oeuvre catalogue no. R 48/49 on the reverse
10063.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
142,49
157,14

Lakner László (1936-): Celan, 1986. Vegyes technika, kollázs, papír. Jelezve jobbra lent: Lakner. Jelezve balra lent: 86. 46,5x39 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák kiemelkedő helyet foglalnak el. A művész budapesti életszakaszában született néhány ilyen témájú mű (pl. "My George Lukács Book", 1970, "Egy Dürer-rajz utcakővel való kiegészítése", 1971), majd az 1974-ben Nyugat-Berlinbe történt költözése után vált meghatározóvá a munkásságában: Paul Cézanne, Marcel Duchamp, Heinrich Heine, Kurt Schwitters, vagy akár a legrégebbi magyar írásos emlék, a halotti beszéd váltak referenciákká. Mégis, a legfontosabb szerepet Paul Celan lírája töltötte be. Az első a költő versei által ihletett alkotása az 1971-ben, még Magyarországon született "Idézetmű (Celan)", amelyben a poéta Todesfuge (Halálfuga) c. drámai költeményéből a "Schwarze Milch der Frühe" részletet, a vers első soraiból vett idézetet emelte ki. Az 1980-as, de részben még az 1990-es években és az új évezred elején is a poéta versei inspirálták további alkotásokra. Az 1980-as években több hatalmas, a főművei közé sorolandó vásznon szerepelt az emblematikus két szó: "Schwarze Milch". Az évtized közepén is több alkotása született ezzel a Celan idézettel, így pl. a Makói Grafikai Művésztelepen, 1986-ban készült ofszet nyomatain. Ugyanebben az évben készült az árverésünkön szereplő munkája, amely expresszivitásával, a Celan nevének vizuális megörökítésével mélyen beágyazódik a képzőművész munkásságába. / mixed technique on paper, signed
10064.

Lakner László (1936-): Celan, 1986. Vegyes technika, kollázs, papír. Jelezve jobbra lent: Lakner. Jelezve balra lent: 86. 46,5x39 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák kiemelkedő helyet foglalnak el. A művész budapesti életszakaszában született né...

Kikiáltási ár:
360 000 Ft
932,64
1 028,57

Bíró Antal (1907-1990): Galaktikus tér, 1952. Akvarell, papír, jelezve jobbra lent: Bíró 52. Üvegezett fakeretben. 24x33 cm / watercolour on paper, signed, framed. 24x33 cm
10065.

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
414,51
457,14

Konok Tamás (1930-2020): Geometrikus kompozíció, 1997. Szitanyomat, papír, jelzett. Számozott: 900/363. Üvegezett fakeretben. 20×14,5 cm / Screenprint on paper, signed, numbered: 900/363. Framed with glass.
10066.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,44
171,43

Csiky Tibor (1932-1989): Hullámzó formák (cím nélkül), 1967. Filctoll, tus, papír. Jelzett a hátoldalán. 32x24 cm. Üvegezett keretben./ felt pen and ink on paper, signed on the reverse. Framed
10067.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
725,39
800,00

Kőrösi Papp Kálmán (1940): Várakozás. Akril, vászon, jelzett. 60x70 cm / acrylic on canvas, signed
10068.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
310,88
342,86

Papp Oszkár (1925-2011): Tudat múzsája (fej), 1968. Zománcfesték, olaj, karton, jelzett, a hátoldalán Papp Oszkár autográf feliratával. Üvegezett fakeretben, 30×25 cm / Oszkár Papp (1925-2011): Head. Enamel paint and oil on cardboard. Signed on the reverse. Framed. 30×25 cm.
10069.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
124,35
137,14

Lakner László (1936-): "Max Ernst Fragmente" (Max Ernst töredékek), 1980. Olaj, vászon, jelzett a hátoldalán: László Lakner. Hátoldalán korabeli német ny. leírással. 20×20 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák és nem utolsósorban kéziratok kiemelkedő helyet foglalnak el, így pl. a Magyar Nemzeti Galéria gyűjteményében található Paul Cezanne utolsó levele (1976). 1974-től, a nyugat-berlini emigrációja után közvetlenül a művészek kéziratai, aláírásai kerültek a művész fókuszába, így pl. Max Ernst, Hans Arp, Kurt Schwitters, Marcel Duchamp vagy később Paul Klee aláírásai (1977) a művész munkásságának kiemelkedő alkotásai. A művészt nem a kéziratok tartalma, a konkrét szignatúrák, hanem azok képszerűsége, vizuális megjelenítése, saját festői eszközeivel való átírása érdekelte. Az évtizedek folyamán egyre gyakrabban távolodott el a kéziratok esetében az eredeti írásképtől, sőt mi több, gyakran képzelt szövegeket is jelenített meg (Lettre imaginaire sorozat). Max Ernst esetében egy különleges kapcsolatról is beszélhetünk, hiszen Lakner egy az Artmagazinban, 2019-ben vele készített interjúban a következőt nyilatkozta: "Max Ernst volt kezdettől, gyerekkoromtól fogva az ideálom. Amióta művészet iránt érdeklődtem, nem tudom megmondani, miért, a szürrealizmus tetszett nekem mindig, minden formájában (...)". Az 1980-ban festett képe egy a Kölner Kunstverein (Kölni Művészeti Egyesület) részére készült, 30 egyedi darabból álló sorozatnak darabja, amelynek alapja egy levél, amelyet Max Ernst a sógora, Lothar Pretzellnek írt 1954-ben. Az árverésünkön szereplő kis mérete és levélből kiragadott szövegrész ellenére is monumentális hatású. / László Lakner (1936-): "Max Ernst Fragmente", 1980. Oil on canvas, signed on the reverse. With printed description in German on the reverse. 20×20 cm.
10070.

Lakner László (1936-): "Max Ernst Fragmente" (Max Ernst töredékek), 1980. Olaj, vászon, jelzett a hátoldalán: László Lakner. Hátoldalán korabeli német ny. leírással. 20×20 cm. Lakner László, a magyar, német és egyetemes kortárs képzőművészet kimagasló alakjának életművében a kultúrtörténeti, irodalmi, filozófiai, művészettörténeti motívumok, témák, referenciák és nem utolsósorban kéziratok kiemelk...

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
725,39
800,00

Győrffy Sándor (1951-): Osztott terek, 2023. Akril, vászon, jelzett a hátoldalán. 50×70 cm. / Sándor Győrffy (1951-): Spaces divided, 2023. Acrylic on canvas, signed on the reverse. 50x70 cm.
10071.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
284,97
314,29

Joláthy Attila (1927-1998): FNR 777, 1977. Szitanyomat, papír, jelzett, számozott (30/100). 30x28,5 cm. / screenprint on paper, signed, numbered (30/100)
10072.

Kikiáltási ár:
65 000 Ft
168,39
185,71

Lantos Ferenc (1929-2014): Op-art kompozíció, 1969. Tus, papír, jelezve jobbra lent, kissé foltos. Paszpartuban, 31x31 cm. / ink on paper, signed, slightly stained, in passepartout
10073.

Kikiáltási ár:
190 000 Ft
492,23
542,86

Trombitás Tamás (1952-): Geometrikus kompozíció (cím nélkül), 1982. Szitanyomat, papír, jelzett. Számozott: 70/130. 25,5x33 cm. / screenprint on paper, signed, numbered (70/130)
10074.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
56,99
62,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft